anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę dokonać zakupu na aukcji ale nie wiem jaki towar otrzymam :(

MAMY ROZWIĄZANIE!
powerr
#10 Popularyzator#

Witam, chciałbym kupić produkt na aukcji 14399827596 ale nie wiem który produkt otrzymam ... czy ten z zdjęcia głównego, czy ten z kolejnych zdjęć (np. przedostatnie) ? od 2 miesięcy próbuję ustalić jaki towar otrzymam ale bezskutecznie 😞

Wygląda na to, że wszystkie zdjęcia przedstawiają ten sam produkt, tylko to  ja źle widzę ... 😞 

Jakiś moderator pomoże mi i ustali który produkt otrzymam ? albo potwierdzi mi, że to ja źle widzę. Bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
Ziolko39
#21 Demiurg#

@powerr Jak dla mnie to jest to samo urządzenie na wszystkich zdjęciach > tylko zdjęcia 1 i 7 są robione z innych stron urządzenia.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Różnią się wizualnie. Jak się przyjrzysz to widać inaczej poprowadzone przewody itp. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@komis-bell Jakie przewody? > jedno jest zrobione z prawej strony, a drugie z lewej > 1 jest ściągnięta z internetu, a 7 to real foto > dlatego są "rzekome" różnice

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Ziolko39 @Tak, pierwsze zdjęcie pewnie z neta i pozostałe są właściwe. Pytanie tylko czemu sprzedający upiera się że to jedno i to samo skoro tak nie jest. 

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

Bo może nie zdaje sobie z tego sprawy

pytabie czy ktoś mu zwrócił uwagę szczegółowo o co chodzi czy rzucił pytanie typu: jak wygląda kompresor? To wysłano go na drzewo 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Kompresor to kompresor co za różnica, ma działać i tyle. Przecież to nie odkurzacz wykorzystywany do..... Aby dopatrywać się ładnego wyglądu.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@komis-bell Zwracam honor > jak się dokładnie porówna to  są dwa różne modele

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

Super czyli ja źle patrzę na to wychodzi.  Na jednym widzę wyłącznik na górze zbiornika (ten z prawej) a na tym z lewej już go tam nie ma. Widzę jakieś pionowe rurki, jedna jest z boku a na drugim zdjęciu jest w innym miejscu. Aaaa na innych zdjęciach widać nawet tabliczki znamionowe i na jednym pisze moc 1/5 HP a na drugim 1/6HP hmm to też pewnie nie ma żadnego znaczenia, to, to samo ? Jeden ma zawór bezpieczeństwa drugi nie ma (taki z czerwonym kapturkiem, montuje się go przy rurce od sprężarki do zbiornika).

Rzeczywiście to to samo, znam nawet kogoś kto twierdzi, że słoń i hipopotam to to samo, i co mu zrobisz 🙂

 

 

 

1.jpg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@powerr nie dziwię się 😞 w opisie tez podaje dwa modele 😞

Kompresor do aerografu BUTLA 3L (A5000) wersja AS

Kompresor do aerografu Fengda AS-186 butla 3 l

________
Κώστας
oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

ja już trochę ironizuję ... sory, ale trochę mi nerwy puszczają ... bo ktoś mi od dłuższego czasu wmawiał, że to, to samo urządzenie. Stąd ten wątek na tym forum. Na nic nie liczę, niczego już nie oczekuję 🙂 chodzi o sam fakt działania allegro, gdzie zgłaszasz takie rzeczy i jesteś zbywany. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@powerr Tak to różne zdjęcia, ale ważne są parametry, niektórzy wolą kolor . Całkowicie się z Tobą zgadzam ze taka oferta nie powinna być.

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

Tylko dlaczego, jeżeli zgłaszam to kilka razy przez formularz allegro, z zdjęciami, że sprzedający wprowadza w błąd na aukcji, nic z tym nie jest robione ... słyszę kompresor to kompresor. 

Po co ktoś ma kupować i odsyłać bo dostał nie to co zamawiał ? na YT są recenzje, naoglądasz się, wyczytasz i dostajesz coś innego i ktoś wmawia ci, kompresor to kompresor .... Może ktoś jest pedantem i chce mieć wszystko idealnie dokładne 🙂

https://www.youtube.com/results?search_query=as-186

 

1234.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@powerr Trudno Mi odpowiedzieć dlaczego, może ten co sprawdza oferty nie ma "zielonego" pojęcia o tym, ale nie dziw się, na Allegro dzieją się dziwne rzeczy.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@LEW433 problemem jest to, że to raczej wina producenta - w mojej branży są co chwilę

zmiany w produktach mimo, że kod ean jest taki sam

pojawiają się identycznie nazwane produkty z tym samym eanem, a różne wizualnie

po prostu inne wersje

nie dziwię się sprzedawcy - jeżeli Kupujący u nas zaczynają wydziwiać to też ich wysyłamy do konkurencji

właśnie przyjmuję zwrot zwykłego kabelka hdmi sprzedawanego przez nas masowo - Kupujący nas zaskoczył twierdząc, że wtyczka towaru jaki otrzymał jest kanciasta a na zdjęciach ma zaokrąglenia i miał rację mimo, że wysłaliśmy prawidłowy towar - producent sobie zmienił wygląd (a zdjęcia w katalogach zostały stare)

podobne przypadki mieliśmy np: w asortymencie klawiatury - ten sam model a różny wygląd czcionek, nawet ich kolor się zmieniał wraz kolejnymi dostawami

 

podobnie jest wszędzie - samochody, notebooki, kosiarki do trawy

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@RED Dlatego napisałem że dla mnie są najważniejsze parametry, ale dla innych może być kolor. Ja to rozumiem!🤗

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

Te zmiany w produkcie wynikają z tego, że jak fabryka (producent) produkuje pod kogoś spersonalizowany produkt w bardzo dużej ilości, to sprzedaje również ten sam produkt w takiej postaci innym, w mniejszych zamówieniach. Za rok Pan składa zamówienie i produkt się zmienił bo międzyczasie fabryka zmieniła matryce i robiła inne duże zamówienie dla kogoś innego. Proszę złożyć duże zamówienie, spersonalizowane z logiem swoje marki, to otrzyma Pan taki towar jaki Pan zamawiał. 

Poza tym, w czym jest problem nadać w gs1 własny ean i zrobić nowe zdjęcie ? 10-15 min roboty, a dostawa pewnie raz na pół roku.

"Kupujący nas zaskoczył twierdząc, że wtyczka towaru jaki otrzymał jest kanciasta a na zdjęciach ma zaokrąglenia"

Są różni ludzie, jednemu nie będzie to przeszkadzało a drugi siedział 20 min na allegro i szukał wtyczki , takiej jaką miał przekonanie że jest najlepsza, czytał opisy, opinie, wertował po cenie itd. na co później otrzymuje coś innego ... i jeszcze musi się bujać i tracić czas na odsyłania :)...

Co do meritum wątku, to sprzedający sprzedaje swój kompresor na 8 aukcjach pod różnymi markami, używając wielu różnych kodów ean. Chyba Pan rozumie, czemu taki zabieg ma służyć ? te wszystkie aukcje były popodpinane w katalogu pod każdy inny podobny kompresor. 

https://allegro.pl/uzytkownik/SKLEPCHEMICZNY?string=a5000

 

 

 

oznacz moderatorów