anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę kupić na allegro radio android do samochodu w kwocie 495 zł+20zł kurier z chin

Roki1306
#8 Zapaleniec#

Chcę kupić radio android do samochodu w kwocie 495 złotych+ 20 złotych za przesyłkę kurierską. Wysyłka miałaby być z Chin i teraz pytanie brzmi czy będę musiał uiścić jakichś dodatkowych opłat (typu VAT, cło itp) bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktokolwiek z was to wie dodam jeszcze że w Polsce identyczne radio kosztuje prawie 1000 złotych i z tego co mi mówił znajomi to niektórzy rąbią na tym biznes bo kupują gotowca taklniej ( właśnie z zagranicy ) i sprzedają w Polsce dużo drożej 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak kupisz to dostaniesz info o opłacie cła a żeby się przekonać ile to trzeba samemu sprawdzić ile za taki towar jest ono ustalone . Czy będziesz długo zadowolony z takiego okazyjnie kupionego produktu , wątpię a reklamacje czy zwroty są kłopotliwe i często nieopłacalne . Lepiej dołożyć i kupić jakiś dobry markowy towar na miejscu.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

To nie przedsiębiorca Ciebie rąbie tylko obowiązujące przepisy. 

Jeśli chcesz zaimportować na własną rękę obawim się że wyjdzie to drożej niż ten 1k zł.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Roki1306 zależy od szczęścia. Jak urząd pocztowy nie przuważy - nie zapłacisz. Jak urządzenie będzie działało ok - nic nie dopłacisz. ALE jak UP i Celny przyuważą - tp prz tej wartości i VAT i Cło. Jak coś sie popsuje - odsyłasz do sprzedajacego do Chin na własny koszt ( to może być nawet kilkaset złotych). więc - czy masz szczęście?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Roki1306 Obecnie stawka wynosi plus 23% vat i 0% cło na elektronikę do 150eur ale ue chce dowalać clo do każdego zakupu z Chin oczywiście jak przyjdzie uszkodzone to zbankrutujesz na odesłaniu na reklamację lub jak nie podpasuhe to koszta zwrotu cię zeżrą. A jak urząd celny przyuważy że co chwilę zamawiasz po sztuce to ci dowali łączne cło takie że ci kopara odpadnie

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Roki1306 Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła. Zapoznaj się z warunkami dostawy oraz obowiązującymi regulacjami w tym zakresie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Roki1306 skoro porównujesz cenę z chin od ceny w Polsce do sprzedawcy z firmą co płacił cło Vat opłaty recyklingowe itp. to gratulacje, otwórz firmę zamów takie radia, opłać wszystko rozpatrz kilka reklamacji zobaczysz jakie to kokosy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Roki1306
#8 Zapaleniec#

Słuchaj nie musisz być złośliwy ja tylko pytam jak się sprawy mają w tej kwestii! A po drugie tak się składa że mam firmę i wiem jak to jest prowadzić działalność gospodarczą

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Roki1306 masz firmę i zadajesz takie pytania ???

 teraz pytanie brzmi czy będę musiał uiścić jakichś dodatkowych opłat (typu VAT, cło itp) 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Roki1306
#8 Zapaleniec#

Człowieku ja działam w branży budowlanej a nie handlowej i nigdy nie kupowałem nic z poza uni europejskiej (mam na myśli drobne rzeczy) a kupując w Polsce, VAT jest wliczony w cenę jak tylko dostajesz rachunek żadnego dodatkowego VAT-u nie odprowadzasz jako kupujący do urzędu skarbowego!

Gdybym kupował jakąś maszynę o większej wartości to bym nie pytał o to bo to jest logiczne . 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Roki1306 Te radia są "średniej" jakości, sprawdź tu w kraju odpowiedni model zanim zamówisz, dobra rada. Często także albo przychodzi coś innego albo trzeba dopłacić cło i inne opłaty a najgorzej jest ze zwrotem>cena odesłania.

oznacz moderatorów

Roki1306
#8 Zapaleniec#

Ok tak zrobię dzięki za podpowiedź 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Roki1306 A wydaje Ci się, że dostaniesz rachunek od myfrienda?

oznacz moderatorów