anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę zwrócić przedmiot zakupiomy na fakture, czy to jest możliwe?

Henia783
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to faktura na osobę prywatną, masz prawo do zwrotu. Jeśli na firmę, nie, ale uzgodnij to ze sprzedawcą, może przyjmie.

oznacz moderatorów

Henia783
#8 Zapaleniec#

To jest faktura na firmę , dziękuję za podpowiedz.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Henia783 to zależy tylko od dobrej woli sprzedającego . Od nowego roku ma się to zmienić dla firm jednoosobowych , ale na razie jest tosprawa do dogadania się stron .

oznacz moderatorów

Henia783
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informacje . Dobrze że chcą to zmienić 😊

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Henia783 a może lepiej robić przemyślane zakupy, bo po zmianie też nie będzie tak, że będzie można wszystko zwrócić😁

oznacz moderatorów

Henia783
#8 Zapaleniec#

To jest mój pierwszy przypadek , dużo kupuję na fakturę jak do tej pory było ok . Teraz też miało być dobrze ,chodzi o radio samochodowe dedykowane do konkretnego modelu sprawdzone po numerach ,ale okazało się że jedno wejście jest inne .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria tak, tylko ta zmiana będzie dotyczyła produktów nie związanych bezpośrednio z profilem działalności. Czyli np. jeśli ja handluję artykułami zoologicznymi to nie będę mógł zwrócić takiego towaru jeśli bym go od kogoś kupił. Natomiast jeśli kupię np. klawiaturę do kompa bo jest mi niezbędna w działalności i nie spełni moich oczekiwań, to mogę ją zwrócić.

Zmiana bardzo dobra. Podobnie powinno być z gwarancją. Teraz często jest tak, że jak ktoś kupuje jakiś produkt, ale właśnie pośrednio związany z jego działalnością to ma krótszą gwarancję=identyczną jak profesjonalna firma, która to narzędzie wykorzystuje jako ewidentnie służące do bezpośredniego zarabiania.

Przykład, kosiarka do trawy. Jak ktoś kupi żeby przed firmą kosić trawnik np. raz w tygodniu, jak każdy inny Kowalski robi to przy domu, to ma gwarancję krótszą, tak samo, jak firma, która np. tej kosiarki używa 8h dziennie bo np. zajmuje się utrzymaniem ogrodów.

oznacz moderatorów

Henia783
#8 Zapaleniec#

Całkowicie się z tym zgadzam .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście już ci wyjaśnili, pisz następnym razem czy ta Fv na osobę prywatną czy na firmę.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A co to jest za towar?

 

oznacz moderatorów

Henia783
#8 Zapaleniec#

Radio samochodowe

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

No to gdyby nie kwit na firmę to zapewne odstąpienie byłoby możliwe. A tak to trza zapytać sprzedawcę czy pójdzie na to.

 

oznacz moderatorów