anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

chciałabym mieć dostęp do moich zakupu z listopada 2020r

MegiW1
#8 Zapaleniec#

dzień dobry, chciałabym mieć dostęp do mojego zakupu z listopada 2020r  w lombardzie na allegro. Zakupiłam telefon samsung A51 , teraz po kilku latach otrzymałam info z t-mobile  ,że tel jest kradziony i jutro nastąpi blokada telefonu  , a jak będę miała dostęp do informacji od was ,że faktycznie tel  został kupiony przez allegro to telefon nie zostanie zablokowany. Bardzo proszę o  pomoc i szybką odpowiedz

MegiW1

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 Dane znajdziesz na mailu z potwierdzeniem zakupu lub możesz pobrać TUTAJ.

W jaki dokładnie sposób uzyskałaś od T-mobile informację, że telefon jest kradziony?
Jeśli masz go od 4 lat i byłby zgłoszony jako kradziony to policja już dawno by do Ciebie zawitała 🙂

Nie chodzi czasem o blokadę po niespłaconych ratach? Chociaż po takim czasie od zakupu to aż dziwne aby taka blokada miałaby się pokazać..

Wejdź na https://www.t-mobile.pl/c/sprawdzenie-imei i wpisz numer IMEI 1 (to ważne aby był to imei nr.1) - znajdziesz go w ustawieniach i sprawdź.

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

dzięki za odpowiedz, będę zaraz szukać w mailu, Wiadomośc dostałam smsem z sieci T-mobile , od razu zadzwoniłam a infolinie , gdzie potwierdzona prawdziwość smsa , sprawdzili jeszcze raz  mój  imail i oznajmili mi ,że w dniu dzisiejszym jest ogólnopolska akcja policji i wysłali do 7tyś osób takie powiadomienia.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 W takim razie przypuszczam, że telefony mogły być wyłudzane od operatora lub jakiś inny podobny wałek. Chociaż to też dziwne, że dzieje się po tak długim czasie - jeśli byłyby wyłudzone i nie opłacane to już dawno miałyby blokadę.

W każdym razie - z odzyskaniem pieniędzy w razie problemów może być bardzo ciężko po tak długim czasie.
Tu chyba allegro nie pomoże jeśli minęło już ponad trzy lata.

Zerknij na maila a jak tam nic nie znajdziesz to użyj linka do pobierania danych który Ci podałem.

Dodatkowo mając numer aukcji możesz ją odszukać w archiwum allegro - wklejasz numer aukcji do wyszukiwarki.

Swoją drogą - pierwszy raz słyszę o takiej akcji. Telefon niby "kradziony" ale jak udowodnisz, że kupiłaś go legalnie to go nie zablokują? Dziwne to. 🤔

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

telefon jest ponoć skradziony wg  info jakie ma T-mobile od policji. Poprzez formularz który od Was dostałam w pierwszej info dostałam potrzebna dane i jest tam ujęty zakup mojego telefonu z numerem aukcji datą , i ceną zakupu wraz nazwą sprzedawcy. Zadzwoniłam tam i szukaj mi rachunku zakupy z tego dnia. ale co ciekawe, nie mam w mailu potwierdzenia, szukałam w powiadomieniach i niem, szukałam też przez wyszukiwarkę na poczcie wpisałam allegro i nie ma nic o tej transakcji, gdzie to jeszcze szukać na poczcie?powinno przecież by jakiś ślad w powiadomieiach

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 Wpisz "Kupiłaś i zapłaciłaś" lub samo "Kupiłaś" (tak były tytułowane maile dawniej, nie jestem pewien)
Tytuł każdego maila z potwierdzeniem zakupu zaczyna się od takiej właśnie frazy.

Ewentualnie spróbuj frazy "samsung a51" itp itd

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

wpisałam <<kupiłaś<< i wyskakuje to w spamach a one kasowane są po 2miesiącach automatycznie niestety

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 W takim razie przepadły. Musisz się zdać na to co możesz pobrać z archiwum.

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

Znalazłam paragon fiskalny z zakup telefonu na szczęście. I pudełko  Sprzedawca nie odezwal się mimo , że go prosiłam  go wczoraj o przesłanie rachunku,  robi to pewnie specjalnie.  Dzisiaj wyslalam do t- mobile  te wszystkie dokumenty i zd j pudełka telefonu i widać , że to same pudełko  co ze zdj w ofercie archiwalnej, którą tez wysłałam , wraz z potwierdzeniem bankowym zakupu. Na razie nie  zablokowali mi telefonu . Może uniknę blokady  no bo to dziwne żeby po 4 latach mojego użytkowania  nagle okazało się że telefon kradziony. Czy w przypadku blokady lombardzie ma obowiązek oddać mi pieniądze, czy są na to jakieś paragrafy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 Sprawa jest bardzo dziwna jeśli zgłoszenie o kradzieży nastąpiło po tak długim czasie i do tego nie miałaś wizyty policji w domu a tylko informację od operatora. O czymś takim jeszcze nie słyszałem. 

Co do tego czy sprzedający powinien lub nie w razie czego zwrócić Ci pieniądze to już temat dla kogoś kto jest obeznany w przepisach. 

Póki co poczekaj na odpowiedź od operatora. 

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie

sprawa się trochę wyjaśniła, okazało się że właścicielem telefonu jest sieć Play, widocznie oni zgłosili sprawę  na policję i sprawa została podciągnięta pod kradzież lub wyłudzenie , wpisałam nr IMEI  w wyszukiwarce PLAY i wyszło, że telefon jest ich własnością . Czyli Loombard513 sprzedał mi telefon 9.11.2020r. obarczony wadą prawną, a zapewniali w ogłoszeniu zamieszczonym na allegro, ze telefon jest bezpieczny .  T-mobile odpisało mi żeby załatwiła sprawę z loobardem513 i chyba dlatego jeszcze mi telefonu nie wyłączyli. Co mam teraz zrobić ? czy Lombard odda mi całą kwotę  i co w przypadku gdy nie zareagują na moje żądanie?  Z góry dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 Jeśli minął tak długi okres to w zasadzie zostaje chyba jedynie próba dogadania się z lomabardem. Jeśli to nie pomoże to droga cywilna.
Spróbuj zasięgnąć porady u lokalnego rzecznika praw konsumenta.

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

W regulaminie programu ochrony kupujących allegro  jest zapis , że termin ochrony  2 lat może ulec wydłużeniu, czy wiadomo do jakiego okresu?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link do tego ogłoszenia lub wklej numer aukcji.

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Witam,

Posiadam na sprzedaż telefon: SAMSUNG GALAXY A51 NOWIUTKI BIAŁY 4/128GB Z PLAY

Stan techniczny: SPRAWNY 100%

Stan wizualny: NOWY ROZPAKOWANY U NAS W CELU SPRAWDZENIA, POCHODZI Z SIECI PLAY. WIĘC SPOKOJNY ZAKUP.

Blokada simlock: BRAK.

W zestawie z telefonem:-pudełko-słuchawki-ładowarka-kabel

*Procesor: Samsung Exynos 9611 (4 rdzenie, 2.3 GHz + 4 rdzenie, 1.7 GHz)*Pamięć RAM: 4 GB*Pamięć wbudowana: 128 GB*Układ graficzny: Mali-G72 MP3*Przekątna ekranu: 6,5"*Typ ekranu: Dotykowy, Super AMOLED*Rozdzielczość ekranu: 2400 x 1080*System nawigacji satelitarnej: GPS A-GPS, GLONASS Beidou Galileo*Łączność: 4G (LTE) Wi-Fi Bluetooth NFC

*Złącza: USB Typu-C - 1 szt. Czytnik kart pamięci - 1 szt. Gniazdo kart nanoSIM - 2 szt. Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.*Bateria: Litowo-jonowa 4000 mAh*System operacyjny: Android 10*Rozdzielczość aparatu: 48.0 + 12.0 + 5.0 + 5.0 Mpix - tył 32.0 Mpix - przód*Rozdzielczość nagrywania wideo: 4K*Wymiary: 158,5 mm x 73,6 mm x 7,9 mm*Waga: 172 g*Kolor: BIAŁY/ ZMIENIA SIĘ POD KĄTEM NA RÓŻNE KOLORY/WIĘC PERŁOWY

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA 6 MIESIĘCZNEJ GWARANCJI:

Zakres wartości sprzętu / cena gwarancji:

1000-1499zł / 99zł

Oferujemy 6 miesięcy pełnej gwarancji na używany sprzęt elektroniczny. Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, bądź mają Państwo pytania odnośnie w/w oferty, można się z Nami skontaktować telefonicznie lub mailowo.

Cena za gwarancje doliczona zostanie do ceny aukcji po ówczesnym uzgodnieniu.

GWARACJE POCHODZĄ Z FIRMY HELPDESK.

Polecam,

PM

jest tylko taki mały problem jest informacja o tym że telefon należy do sieci play czyli wada ukryta to nie była

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Nie - to nie jest informacja o tym, że telefon jest własnością sieci PLAY tylko o tym, że z niej pochodzi - różnica jest ogromna.
Poza tym jest też dopisek "WIĘC SPOKOJNY ZAKUP"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell no właśnie widzę jaki spokojny po ponad 3 latach strzał w twarz, dla mnie ten zapis jest czytelny skoro pochodzi z play to właścicielem jest play bo każdy zdaje sobie sprawę z tego że telefon kupiony w sklepie nie pochodzi z żadnej sieci. Ale tu to w sądzie dopiero sąd rozsądzi czy rację ma kupująca ze swoim rozumieniem czy sprzedawca ze swoim może być ciężko. @MegiW1 pierwsze co zakupiłaś od firmy więc możesz się zgłosić o darmową poradę prawną do konsumenckiego centrum eporad uokiku porady@dlakonsumentow.pl
napisz dziś do nich maila i wyślij screenshoot z oferty zakupu, napisz tak że zakup od lombardu / firmy na allegro, że jest już po terminie składania reklamacji minęło ponad 2 lata i operator kontaktował się z tobą na temat blokady za niespłacone raty w 4 roku od zakupu (podaj im datę zakupu). Napisz że zgodnie z prawem sprzedawca odpowiada za wady ukryte ale w treści oferty napisane jest że telefon pochodzi z sieci play, więc nie wiesz czy można to zinterpretować jako podanie informacji i wadzie prawnej telefonu, czy jest czy nie jest to wada ukryta w takim razie. Koło wtorku / środy dostaniesz odpowiedź jako podkładkę pod protect allegro tylko nie ośmieam się przewidzieć co ci odpiszą. Niemniej będziesz wiedziała czy dalej sprawę wałkować u rzecznika praw konsumenta. Co do allegro niestety w regulaminie protect jest zapis o tym że aby dostać rekompensatę musi być sprawa zgłoszona na policję a to co tu mamy nie podpada pod paragrafy kk tylko pod rozprawę w sądzie cywilnym a na to przyjdzie czas póżniej bo jest drogie trwa długo i efekt może być różny. Jak będziesz miałą odpowiedź z uokiku to wróć i wklei tutaj zobaczymy co powiedzą, jak będzie po twojej myśli to możnaby się o protect w dyskusji wystarać bo może konsultant weźmie juz wyjaśnienia urzędu jako spełnienie przesłanek do protect. Dodatkowo załóż dyskusję dziś wieczorem albo w poniedziałek i prowadż ją lakonicznie tzn opisz problem a potem odpowiadaj zdawkowo tak by wymuszać odpowiedź sprzedawcy w odniesieniu się do sprawy (czekasz na odpowiedź z centrum porad uokiku do czego się nie przyznawaj w dyskusji aż nie będziesz jej miała po swojej myśli). Czas do wypłacenia protect to 2 tyg od założenia dyskusji więc niech się powoli mieli coby potem mniej czekać. Zgłoś w dyskusji reklamację z tytułu rękojmi 

W przypadkach przewidzianych w art. 563 utrata uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy nie następuje mimo niezachowania terminów do zbadania rzeczy przez kupującego lub do zawiadomienia sprzedawcy o wadzie, jeżeli sprzedawca wiedział o wadzie albo zapewnił kupującego, że wady nie istnieją.

i opisz sytuację w dyskusji nie wdawaj się w jakieś duże szczegóły i prowadź dyskusję powoli aż nie przyjdzie odpowiedź z uokiku (uwaga czas odpowiedz na dyskusję nie biegnie w weekendy dlatego sugeruje dziś wieczorem napisać zawsze parę dni leci już z protecta za friko)

Prawdopodobnie albo sprzedawca się poczuje do winy i zwyczajnie rozpatrzy reklamację w terminie 14dni od odesłania telefonu albo wszystko się rozbije o protect po 14dniach od założenia dyskusji wtedy dobrze będzie mieć jakiś dowód by uniknąć tego zawiadamiania policji (a za ten dowód może posłużyć ten email z porad dla konsumentów) tylko nie nazwij sprzedawcy oszustem ani nie sugeruj że cię oszukał bo konsultant od razu wyskoczy z tym że masz sprawę na policję zgłaszać a jak mówiłem policja zgłoszenie może i przyjmie ale umorzy postępowanie. JAk coś będziesz wiedziała to wróć się skonsultować

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael " skoro pochodzi z play to właścicielem jest play " jako że siedzę 'w branży' i mam z tym styczność na co dzień to wiem, że nie każdy telefon od operatora jest obciążony wadą prawną.
Ogromna większość faktycznie jest ale nie wszystkie.
Dotyczy to właśnie szczególnie sieci PLAY która takie zapisy stosuje tylko w niektórych rodzajach zawieranych umów.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell i wszystko się rozbije w sądzie o to bo ja myślałam tak a ja tak i nie podejmuję się stwierdzić co zasądzi sąd, a zasądzić moze wszystko bo u nas prawa precedensu nie ma; lepiej ukręcić łeb sprawie w zarodku, sprzedawca jak kumaty to też się będzie bronił że napisał że telefon jest operatora skoro pisze że od niego pochodzi i że jak kupująca miała objekcje jak zrozumieć ten zwrot to mogła poprosić o wyjaśnienie

oznacz moderatorów