anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chińska faktura za zakupy.

ANNALATOSKA
#7 Wielbiciel#

Mam problem, zakupując na allegro myślałam że dostanę od sprzedającego FV/rachunek/paragon.

Najlepiej Rachunek na firmę.

Sprzedawca ciągle wysyła mi jakiś Chiński dokument , który nie nadaje się do zaksięgowania.

Nie wiem co z tym zrobić.

Wydaje mi się, może się mylę, że w Polsce powinnam dostać polski dokument sprzedaży!?

Pomóżcie!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Kto jest sprzedawcą? Polska firma? Jeśli tak, masz prawo otrzymać polską fakturę.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ANNALATOSKA .... 🤔 Nie dostaniesz raczej FV, Jak to kupiłaś? w opisie nie było czy wystawia FV czy nie?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ANNALATOSKA
#7 Wielbiciel#

w opisie było faktura bez Lat, ok , ja zrozumiałam że będzie to rachunek uproszczony.

Czyli rozumiem że jeśli sprzedawca nie jest z Polski to dokument może być z każdego innego kraju?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ANNALATOSKA Musi mieć w Polsce zarejestrowaną firmę a przynajmniej w Unii europejskiej i być Vatowcem.

Teraz już nic nie zrobisz z tym zakupem. zależy co to było, bo zawsze można coś pokombinować. Tylko czy ryzyko jest warte ceny 😉

Możesz próbować zwrócić odstępując od umowy i kupić u kogoś kto jest vatowcem

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@ANNALATOSKA Sprzedawca wystawia dokument właściwy dla swojego kraju. Jeśli to chińczyk to chiński. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ANNALATOSKA Wydaje mi się, może się mylę, że w Polsce powinnam dostać polski dokument sprzedaży!?

Tak mylisz się 🙂  dostaniesz dokument jaki wystawia sprzedawca w kraju zarejestrowania firmy, kupując od Chińczyków masz Chińskie dokumenty ( rachunki )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 to kolejny przypadek nadający się idealnie dla mojego pewnego pomysłu nad którym pracuje, aby wykluczyć takie nieudane zakupy a jednocześnie nie walczyć z tym co ponoć nie można wyeliminować

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów