anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ciekawa praktyka, ,,niespodzianka'' od sprzedawcy allegro

Jotenus13
#8 Zapaleniec#

Ostatnim czasie , przy pewnym zakupie na innym koncie allegro natrafiłem na ciekawą dla mnie praktykę sprzedawcy. Sprzedawca ,,teoretycznie ‘’ rozwiązał sobie problem z fakturami i paragonami fiskalnymi. Nie musi sprawdzać czy kupujący zaznaczył czy chce otrzymać fakturę Vat czy nie. Czy chce wersje papierową czy elektroniczną. W opisie oferty sprzedawca nie dał żadnej informacji o swoim ,,rozwiązaniu’’ . Dopiero w zakładce bardzo rzadko odwiedzanej przez kupujących czyli ,, o sprzedającym’’ , sprzedawca na samym dole zamieścił w frazie ,,pozostałe informacje ‘’ adnotacje taką ,,Akceptacja naszej Oferty oznacza, że wyrażasz tym samym żądanie wystawienia faktury VAT jako dokumentu potwierdzającego zakup towarów zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług. Faktury za zakupiony produkt są przesyłane w formie elektronicznej. W związku z tym, akceptacja naszej Oferty stanowi jednocześnie Twoją zgodę na przesyłanie faktur w formie elektronicznej, w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług. ‘’

Problem rozwiązany , kupujący zaakceptował ,,teoretycznie ten wybór ‘’ przy kupowaniu towaru od sprzedawcy allegro, więc sprawa załatwiona.

W sumie pierwszy raz widzę , tak sprytne załatwienie tematu wystawiania paragonów fiskalnych , faktur vat i rozwiązania problemu czy klienci chcą je w wersji papierowej czy elektronicznej.

 

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

kostas11
#21 Demiurg#

@Jotenus13 przecież dostajesz obraz faktury lub paragonu to se wydrukuj jak chcesz tym ściany tapetować 😄 a potem przy reklamacji pytania co mam zrobić bo nie mam paragonu do gwarancji, a tak se zapisz w skrzynce mailowej ( ja mam spacjalny folder dowody zakupu ) po trzecie allegro nie pozwala nigdzie indziej wpisać takiej informacji jak zakładka o sprzedającym jest tam regulamin i inne ważne sprawy 🙂

ps. wchodzi eksef, pracują nad eparagonem więc warto się powoli przystosowywać bo elektronicznego obrotu dokumentów bez potrzeby ich przechowywania, niedługo będzie to obowiązkowe 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów