anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co dalej? Okazało się, że sprzedawca pomylił towar.

Client:35416004
#1 Nowicjusz#

Witam.

Niespełna rok temu zakupiłem monitor, działał bez zarzutów do momentu aż pewnego dnia go włączyłem i pojawiły się zakłócenia. 

Po kontakcie ze sprzedającym, odesłałem do nich z opisem usterki uszkodzony monitor. Następnie został on odesłany do serwisu Acer, gdzie po ok 2.5 tygodniu dowiedziałem się iż na części trzeba czekać do czerwca i zwrócą mi pieniądze, pomyślałem; ok takie rozwiązanie mi pasuje. Dzisiaj (20.04.22) spytałem się jak wygląda sytuacja ze zwrotem i w odpowiedzi dowiedziałem się iż przesłany monitor nie zgadza się z zakupionym, wniosek jest jeden iż sprzedawca pomylił modele monitorów. 
Pytanie jest moje co dalej? Czy allegro może mi jakoś w tym pomóc? 
Będę nalegał aby odesłali mi ten monitor abym mógł zweryfikować czy rzeczywiście jest inny model. Mój błąd, że nie sprawdziłem tego od razu. 
Teoretycznie rzecz biorąc jeżeli faktycznie jest inny monitor, a papiery mam na inny to nie mogę ubiegać się o reklamację... 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:35416004 Tak, napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...  i poproś o pomoc, ogólnie nie czytasz swoich praw, należy reklamować u sprzedającego z tytułu rękojmi, wówczas sprzedający odpowiada za towar i ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, jeżeli nie zrobi w tym terminie reklamacja jest uznana: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:35416004 korzystałeś z gwarancji czy rękojmi ???  jak z rękojmi a odesłałeś produkt ten co dostałeś to sprzedawca ma 14 dni na ogarnięcie reklamacji i ni masz obowiązku czekać do czerwca to że wysłał do producenta jego problem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Rozumiem, np. znalazłeś monitor na śmietniku i postanowiłeś odzyskać pieniądze 💸💸💸 

A monitor który kupiłeś używasz z zadowoleniem.

Co ci klienci Allegro jeszcze nie wymyśla. 

oznacz moderatorów