anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co finalizuje transakcje na allegro.Kliknięcie kup teraz, czy dokonanie wpłaty?

Client:41987381
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot przez kup teraz ,chcąc dokonać zapłaty przez raty zero %.Weryfikacja przebiegła pomyślnie, kredyt przyznany w kilka minut .Kupiony przedmiot nie pojawił się w zakładce kupione.Po sprawdzeniu okazało się że do zakupu jednak nie doszło.Sprzedający tłumaczy że mógł ktoś uprzedzić mnie z płatnością.Czy jest to możliwe?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#
Z rat nie skorzystasz:
  • gdy kupisz w licytacji lub przez opcję kup teraz (raty są możliwe tylko przy zakupach przez koszyk)Czyli jest możliwe.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Do zakupu dochodzi w momencie kliknięcia Kupuję i płacę, a nie Kup teraz. Jeśli po kliknięciu Kup teraz wybrałeś raty i kredyt został przyznany, nie klikałeś Kupuję i płacę. Ktoś inny mógł to zrobić zanim bank uznał Twój zakup ratalny i ostatecznie udzielił pożyczki. W takiej sytuacji osoba, która kliknęła Kupuję i płacę wcześniej, ma pierwszeństwo i to ona nabyła przedmiot.

Tutaj masz to wyjaśnione i nie zwracaj uwagi na post wprowadzający w błąd powyżej; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/raty-payu/mam-przyznane-raty-ale-przedmioty-nie-zostaly-kupi...

oznacz moderatorów