anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co gdy klient nie odbierze towaru za pobraniem ?

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

Klient nie odebrał towaru za pobraniem. Jestem stratna za wysyłkę, kto mi teraz za to zapłaci, czy allegro weźmie na siebie koszty w ramach ochrony sprzedających ?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

_Likos_
#21 Demiurg#

@FirmaWAWER  W zasadzie nic nie zrobisz. Teoretycznie możesz sie szarpać lecz praktycznie jedyne co możesz zrobic to odzyskac prowizje po powrocie przesyłki.

Wyjscia są dwa: albo wliczyc to w koszty i liczyc sie z tym że czasem pobraniówki wrócą nieodebrane. Albo też nie udostępiniac wysyłki za pobraniem

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FirmaWAWER  jedyna rada nie udostępniać takich form transportu. Możesz ścigać kupującego na drodze cywilnej.

oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

To znaczy ze nie ma żadnej ochrony sprzedających? Tylko kupujący sa chronieni a sprzedajacych ma sie  gdzieś ? 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@FirmaWAWER  mniej wiecej tak jak piszesz 🙂

oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

No to zrobię opcje wysyłki bez możliwości pobrania, chociaż allegro ciśnie żeby udostępiać jak najwięcej metod dostawy, sami sobie zaprzeczaja.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@FirmaWAWER 
Jestem stratna za wysyłkę.

U wielu przewoźników powrót nieodebranej przesyłki też jest płatny.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ze jest płatny, i nie miała bym z tym problemu, gdyby nie to że allegro wymaga od sprzedawców jak najwiecej ofert wysyłki, bo jak nie to punkty lecą w dół, człowiek sie stara jak moze a później jeszcze za to płaci.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@FirmaWAWER 
Nieudostępnienie metod dostawy za pobraniem jednak nie wpływa chyba na tzw. ocenę sprzedawcy przez Allegro ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

Nie wiem, ale jest to napewno kolejna opcja dostawy, wiec oferta jest rozszerzona, wiec chyba wpływa.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@FirmaWAWER Zapłacisz też za powrót paczki do nadawcy. 
Wyślij do kupującego wiadomość że w związku z nieodebraniem przesyłki poniosłaś koszty w wysokości XX zł i żądasz ich zwrotu na podane konto i określ termin w jakim ma to nastąpić. 
Może podziała (:

oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

czy można rozpocząc dyskusje z kupującym?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@FirmaWAWER 
Na Allegro - sprzedawca nie jest uprawniony do wszczynania sporów (też. kłótni, awantur).
Taką możliwość ma kupujący i samo Allegro.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

Klient który nie odebrał towaru nie ma podanego nr domu w adresie do wysyłki, a jest to duze miasto z ulicami, wiec nr domu, mieszkania istnieje. Dodzwoniłam sie do klienta po 3 dniach i podał mi nr domu, który dopisałam ręcznie do paczki, bo etykieta wydrukowała się bez nr domu. Nie wiem co było przyczyna nie odebrania paczki przez klienta, czy klient nie miał zamiaru odebrac, czy poprostu kurier nie dostarczył paczki bo w systemie nie było nr domu. Pytam sie jak to mozliwe ze allegro pzwoliło założyć konto bez nr domu ???

oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

No oczywiście.... wszystko dla kupujących !!!

oznacz moderatorów

FirmaWAWER
#8 Zapaleniec#

No oczywiście.... wszystko dla kupujących !!!

oznacz moderatorów