anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co grozi mi przez sąd za nieoplacenie wygranej aukcji?

Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Witam,niestety sprzedawczynia chce pójść na drogę sądową bo nie opłaciłam za aukcje na zwykłym allegro, już nie będę opisywać jaki byk problem chciałam po prostu zrezygnować z licytacji i w ogóle ale z pania nie mogłam się dogadać, minął już tydzień gdy nie opłaciłam za licytacje A to zaledwie 70 zł no i by doszły koszty wysyłki, więc pani napisała o sprawie do allegro ,tam poinformowali ją gdzie się dalej kierować, i ta pani mi pisze że tej sprawy nie zostawi, i moje pytanie czy jak założy pozew do sądu czy ja muszę też uczestniczyć w tej sprawie? Bo wiadomo jestem na przegranej pozycji bo zerwała umowę kupna-sprzedaży , wiadomo nie jest to na rękę jeszcxe jeździć po sądach ileś tam km, i w ogóle , no ale pani jest nie ugieta, jeszczcze czekam na odp zaproponowałam że jej zapłacę ta sumę i nie chce za to nic oprócz już zakończenia tej sprawy 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

aragil
#15 Entuzjasta#

Allegro to nie piaskownica do zabaw, nie wiedziałeś o tym?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:39586650Nie winię Cię ani nie oceniam, ale zaledwie 2 może 3 dni temu były tu posty wystawiających licytacje i nagminnym licytowaniu innych i nie realizowaniu zakupu. Możesz napisać i uznać, że to nie Twoja sprawa. Jednak postaw się teraz na miejscu osoby która usiłuje coś sprzedać, ale przez kogoś kto może złośliwie licytuje, nie daje jej skutecznie sprzedać rzeczy.

To działa we dwie strony, jeśli ta osoba doznaje ciągle takich niechcących nierealizowanych zakupów to sam bym w końcu zaczął chodzić do sądów. Niestety takie osoby jak wyżej, która Ci piszę żebyś się niczym nie przejmowała, poniekąd nawołuje do takiego zachowania a wyniki tego są jakie są

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Dokladnie, powinnas wywiazac sie z transakcji zwlaszcza ze nie jest to jakas porazajaca kwota, trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje czyny.Szkoda ze sprzedajacy nie moga oceniac kupujacych a i all nic nie robi w takich sytuacjach. Pomysl ze sprzedajacy ma ze 20 takich licytacji ,,przez pomylke" w ciagu miesiaca i postaw sie w jego sytuacji😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39586650 Obie strony, zarówno Ciebie jak i Sprzedającą, obowiązuje wiążąca umowa, więc tak jak Cię poinformowaliśmy, Sprzedająca ma prawo dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Czy to zrobi i jak tę sprawę ewentualnie potraktuje sąd, nie jesteśmy niestety tutaj przewidzieć.

Witam@WREDZIA-W1 @pinsplash @ZibiK30 oraz @xyz96 i bardzo dziękuję za Wasze wypowiedzi, ale przypominam, że dyskutujemy tutaj o sprawie autorki wątku, a nie o poglądach czy przekonaniach innych uczestników dyskusji. 

@aragil Bardzo proszę się o powstrzymanie od tego typu komentarzy w stosunku do innych użytkowników Allegro Gadane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Generalnie zajmuję się wyłącznie sprawą autorki, ale jednemu użytkownikowi trza było otworzyć oczęta w rzeczonej sprawie. Tego nie da się uniknąć w niektórych sytuacjach.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Mi nie trza otwierać oczu, ja dobrze widzę i nie muszę patrzeć z cudzej perspektywy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Czy mam rozumieć, że nie masz nic przeciwko bezmyślnemu licytowaniu i psuciu sprzedawcom aukcji?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@aragilJak widzę to nie tylko to i tu, jak poprosiłem o przytoczenie podstaw prawnych to wyczyściło już część konwersacji a AG woda w ustach, także pisanie ogólników bez żadnej podstawy prawnej na to co ktoś pisze jako reprezentant Allegro. Smutne, ale może też tu czytają ludzie nie tylko z US a także z UOKiK i nie tylko.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów