anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co grozi mi przez sąd za nieoplacenie wygranej aukcji?

Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Witam,niestety sprzedawczynia chce pójść na drogę sądową bo nie opłaciłam za aukcje na zwykłym allegro, już nie będę opisywać jaki byk problem chciałam po prostu zrezygnować z licytacji i w ogóle ale z pania nie mogłam się dogadać, minął już tydzień gdy nie opłaciłam za licytacje A to zaledwie 70 zł no i by doszły koszty wysyłki, więc pani napisała o sprawie do allegro ,tam poinformowali ją gdzie się dalej kierować, i ta pani mi pisze że tej sprawy nie zostawi, i moje pytanie czy jak założy pozew do sądu czy ja muszę też uczestniczyć w tej sprawie? Bo wiadomo jestem na przegranej pozycji bo zerwała umowę kupna-sprzedaży , wiadomo nie jest to na rękę jeszcxe jeździć po sądach ileś tam km, i w ogóle , no ale pani jest nie ugieta, jeszczcze czekam na odp zaproponowałam że jej zapłacę ta sumę i nie chce za to nic oprócz już zakończenia tej sprawy 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:39586650  Daj nr tej wygranej licytacji.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Może w wigilję warto przemówić ludzkim głosem?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@krejzole  To co masz do powiedzenia w tym czasie?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Że zapytam: po co brałaś udział w licytacji, skoro nie miałaś zamiaru płacić i zepsułaś komuś aukcję? Nie wiesz dlaczego ktoś coś wystawia. Może gwałtownie potrzebuje pieniędzy? Tak, sąd może Cię zmusić do sfinalizowania transakcji i prócz 70 zł zapłacisz kilkaset złotych kosztów sądowych. Tak się może stać jeśli kupiłaś od osoby prywatnej. Jeżeli od firmy, nic Ci nie grozi.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Tutaj nie chodziło że od razu nie chciałam zapłacić źle zrozumiałam aukcję,niedoczytalam, i za szybko wcisnelam licytuj i chciałam się wycofać no ale co zrobić jak się pani nie zgodziła teraz spowrotem wystawiła ta aukcję 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:39586650 To prawnie zawarta umowa. Za taką kwotę raczej nie pójdzie do sadu (jeśli nie jest zawizięta) - spróbuj sie dogadać, np zaproponuj opłacenie prowizji ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Od razu jej zaproponowałam prowizję gdy chciałam zrezygnować to od razu u tej pani nie wchodziło w gre,teraz czekam na jej odpowiedź zapłacę jej te 70 zł żeby dała sobie spokój mam nadzieję że teraz się zgodzi

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Nie przejmuj się tym, z uzasadnionych powodów z każdej umowy można się wycofać, nikt do sądu nie pójdzie - to dziecinada 🙂

A tutaj też odpowiadają Ci niemal sami sprzedawcy, dlatego takie komentarze 🙂

oznacz moderatorów

Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Nom wychodzę z założenia że jak zaistnieje tak sytuacja to można się dogadać:) tylko różni ludzie są 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Jeżeli piszesz tak jak było i próbowałeś się dogadać, nie pójdzie do sądu, za mała kwota. Zastanów się nawet jakby poszła(nie pójdzie) to zyska, nic. Napisz jej że przepraszasz, pomyliłeś się  i koniec. Oczywiście czytaj przy następnych licytacjach, zakupach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Moim zdaniem do żadnego sądu nie pójdzie, nie daj się zastraszyć 🙂

Na Allegro wielu straszy sądami za różne bzdury, ale oni tylko straszą 🙂 Armaty przeciwko komarom wytaczają, śmieszne to 🙂

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 Zobowiązujesz się ze Jak dojdzie do Sądu z własnej kiszeni pokryjesz koszty Client:39586650 ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Oczywiście 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie daj się zastraszyć. Jasne, niech się nie boi i po kolei psuje wszystkim aukcje. Ot, tak, dla zabawy, bo może.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 I ani słowa na temat postępowania kupującego ?🤔 nic o dyskusji? złym sprzedajacym który chce zapłatę?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:39586650
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję że nie pójdzie, no ale różni ludzie są, może chce zwyczajnie zrobić na złość, tłumaczyłam jej ze źle zrozumiałam  aukcję nie że specjalnie koniec licytacji i ja nic się nie odzywam że nie chce tego przedmiotu z aukcji ja od razu napisałam że chciałbym się wycofać, eh ale mogłam zapłacić i teraz by się człowiek nie zastanawiał czy ona pójdzie do sądu czy nie ,już nie sądziłam że Play nie się o głupie 70 zł 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A kto tu komu robi na złość? 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:39586650 Nie sądzę, by poszła do sądu. Na przyszłość czytaj uważnie opisy i pomyśl dwa razy, zanim zalicytujesz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Tak, sprzedawca może skierować sprawę do Sądu.

Jak sprawę dojdzie do Sadu @xyz96  nie pokryje twoich kosztów sądowych i nie będzie zamiast ciebie jeździła na rozprawy.😄

oznacz moderatorów