anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli nie opłacę wylicytowanego przedmiotu?

Senzatrix
#8 Zapaleniec#

Witam,

Trwa licytacja, nie doczytałem opisu że przedmiot nie jest w pełni sprawny. Od razu napisałem do sprzedającego+ poprosiłem o anulację mojej oferty, niestety bez odpowiedzi. Jeżeli wygram i nie opłace przedmiotu, stanie się coś?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie nic się nie stanie, na Al nie odpłacasz i nie dochodzi do zakupu, na zwykłym Allegro odstąp od zakupu, wyślij sprzedawcy rezygnację. Następnym razem proszę czytać przed podjęciem decyzji o wzięciu udziału w licytacji.

oznacz moderatorów

Senzatrix
#8 Zapaleniec#

Jakoś 20 minut po zorientowaniu się że przedmiot nie jest w pełni sprawny napisałem do sprzedającego i odstąpiłem od zakupu, niestety bez odpowiedzi i bez usunięcia mojej oferty z aukcji.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Senzatrix Rozumiem, że licytacja jeszcze trwa? W niektórych kategoriach sprzedawca niestety nie może wycofać twojej oferty własnoręcznie bez wcześniejszej prośby o wycofanie przez odpowiednią opcję. 

Podsyłam link, jak wycofać się z licytacji: Czy mogę wycofać się z licytacji? - Pomoc Allegro

Jeżeli właśnie tą procedurę wykonałeś, to nie było tematu.

oznacz moderatorów

Senzatrix
#8 Zapaleniec#

Licytacja nadal trwa i zrobiłem tak jak w linku, który podesłałeś. Dziękuje za pomoc! 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Senzatrix Gdzie? Na Allegro Lokalnie? Nic się nie stanie. Tam, zgodnie z regulaminem, nieopłacona transakcja w ciągu pięciu dni zostaje uznana za niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana. Kupujący nie ponosi żadnych konsekwencji.

Na zwykłym Allegro jest obowiązek zapłaty, ale do tego zmusi Cię tylko sąd. Wątpię, czy sprzedający pójdzie do sądu.

oznacz moderatorów

Senzatrix
#8 Zapaleniec#

Przedmiot z wysyłką kosztuje jakoś 42 zł, również wątpię że sprzedający pójdzie z tym do sądu. Mam nauczke na przyszłość żeby uważniej czytać opis przed zalicytowaniem.

oznacz moderatorów