anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli sprzedawca nie chce zwrócić kwoty ani wymienić towaru?

Client:86549779
#7 Wielbiciel#


Kupiłem wycieraczki lewa wycieraczka skacze podczas większego deszczu po szybie nie nadaje się do uzytku. Jest to niebezpieczne sprzedawca nie chce wymienić na nowe ani zwrócic pieniędzy tylko odsyłać na reklamacje a ja mam zostać bez wycieraczek i brak możliwości poruszania się autem absurd albo kupić kolejne nowe u niego taka dostałem propozycję 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Akurat jest to standardowa procedura stosowana w wielu przypadkach i nie ma się jej co dziwić.
Twój wybór czy chcesz reklamować czy nie, zawsze możesz zamontować stare na ten czas albo kupić nowy zestaw.
Oczywiście możesz odstąpić od zakupu jeżeli był on dokonany w ciągu 14 dni, ale nie polecam tego robić bo wtedy będziesz obciążony kosztami zużycia (przez dokonanie montażu) które pewnie będą oscylować w granicach 50% wartości lub nawet więcej.

Od siebie dodam, że możesz spróbować obrócić pióro wycieraczki, nie raz mi to już pomogło w przypadku piszczących i skaczących wycieraczek. 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

 

@Bytom_Trade 

Oczywiście możesz odstąpić od zakupu

Skąd to wiesz

 

jeżeli był on dokonany w ciągu 14 dni

Termin dokonania zakupu nie ma znaczenia wg mnie

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Reklamacja towaru przez Allegro. Załóż dyskusję ze sprzedającym. Opisz wady, zgłoś reklamację. Nie dzwoń, nie pisz smsów. Sprzedawca musi zareagować. Co do wycieraczek: zdarzały mi się takie "skaczące", ale zwykle był to błąd podczas zakładania (niewaściwy kąt, lekko zgięte ramię i guma warczy na szybie)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:86549779 Drogi użytkowniku ... nie musi to być wina samego pióra , z doświadczenia wiem ,że niewielkie osiowe skręcenie ramienia wycieraczki daje taki sam efekt skakania  . Nie wyrokuję ,ale wypadało by to sprawdzić

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:86549779 Do reklamacji towar musisz odesłać. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca musi towar wymienić lub oddać Ci wszystkie koszty, także kosz odesłania. Jeśli nie odeślesz, sprzedawca może odrzucić reklamację właśnie z tego powodu, że towar nie został odesłany. Jeżeli masz pewność, że towar jest wadliwy, odeślij go. Jeżeli po odesłaniu nadal będzie problem z reklamacją, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który dokładnie zna zasady reklamowania.

oznacz moderatorów

X-ik
#8 Zapaleniec#

Jeśli sprzedawca będzie w porządku to pewnie Ci zwróci, ja miałem podobnie co prawda z drukarką, otrzymałem sprzęt niesprawny, odesłałem za pomocą formularza zwrotu allegro jednak zrobiłem błąd bo podałem przyczynę, że sprzęt niesprawny, a sprzedawca teraz twierdzi, że drukarka była zalana w środku, że to moja wina i że odeśle ją w takim stanie, kasy zwrócić nie chce, a POK Allegro też się wypiął i odpowiedział, że skoro podałem przyczynę "sprzęt niesprawny" to można to było uznać za reklamację. Teraz nie mam ani drukarki ani pieniędzy. Szkoda, że Allegro trzyma stronę oszustów. Sprawa niestety się przeciągnie bo wczoraj po 17 stronach bezsensownej dyskusji przez portal sprawę złożyłem Rzecznikowi Praw Konsumenta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@X-ik Twój błąd zwrot to nie reklamacja, choć przy zwrocie powinien oddać kasę tyle że pomniejszyć o uszkodzenie, następnym razem będziesz odróżniał Reklamację od Zwrotu 😄

Odeślij ponownie na reklamację z pismem reklamacyjnym !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

@X-ik Podanie powodu nie może i nigdy nie określało, że ma być to reklamacja, w przypadku odstąpienia od umowy, możesz ale nie musisz podać przyczyny.
Jeżeli użyłeś formularza zwrotu towaru to jest to zwrot i tak ma traktować to sprzedawca (i pewnie tak to traktował przez jakiś czas).

Z tego co rozumie, to odesłałeś drukarkę do sprzedawcy z tuszami w środku drukarki. Niestety jest to poważny błąd z kilku powodów:

  • drukarka z tuszami ma tylko jedną pozycję pracy postawienie jej w jakiejkolwiek innej pozycji może doprowadzić do wylania tuszu
  • wstrząsy mogą spowodować, że pojemnik z tuszem wyskoczy z miejsca i może się rozlać lub nawet uszkodzić drukarkę
  • masz prawo do przetestowania w domu drukarki w taki sam sposób jak w sklepie, czyli możesz ją obejrzeć ale nie powinieneś jej uruchamiać a tym bardziej wkładać tuszy i drukować, bo w tym momencie zmniejszasz wartość sprzętu 

Podsumowując, jeżeli tusze się rozlały w drukarce to sprzedawca ma prawo potrącić sporą część jej wartości jeżeli będziesz chciał ją zwrócić (na miejscu sprzedawcy domagałbym się 60-90% wartości drukarki) bo drukarka jest już używana, zalana, nie wiadomo ile tuszu zostało to wszystko zmniejsza jej wartość.

Na twoim miejscu poprosiłbym o traktowanie twojego zgłoszenia jako reklamacji, przynajmniej dostaniesz drukarkę sprawną lub będziesz mógł domagać się zwrotu w dalszym postępowaniu. Niemniej jeżeli drukarka została na prawdę zanieczyszczona tuszem, być może potrzebne czyszczenie które może być kosztowne, więc radze być miłym i delikatnym.

Ten rzecznik ci nie pomoże wiele, chyba, że sklep przestraszy się rzecznikiem praw konsumenta... niestety z powodu braku znajomości sprzętu i prawa popełniłeś kilka błędów które się skumulowały, teraz to bardziej sugerowałbym pokorę niż rozwiązania siłowe.

oznacz moderatorów

X-ik
#8 Zapaleniec#

To drukarka laserowa i tak samo jak do mnie przyszła z założonym tonerem tak samo ją odesłałem. Sprzedawca twierdzi, że w środku obudowa i mechanizm zalane były słodkim napojem. Teraz pytanie jak mogłem sprawdzić drukarkę w środku bez jej rozkręcania czyli de facto narażając się na utratę gwarancji. Ponadto okazało się że jest to sprzęt który serwis HP wymienił w 2019 roku w ramach gwarancji i nie mam on gwarancji producenta. Sprzedany jako powystawowy a w rezultacie okazało się, że pogwarancyjny i używany.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:86549779 ale jak sprzedawca ma rozpatrzyć reklamację nie widząc towaru, może uszkodziłeś a może wina w ramieniu że słabo dociska ? Odeślij i czekaj na decyzje, takie procedury, nic nie zrobisz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

X-ik
#8 Zapaleniec#

Ja już odesłałem, to drukarka laserowa więc tuszu w niej nie ma, a z założonym tonerem to do mnie przyszła w dodatku opisana jako produkt powystawowy a tu się okazało że nie powystawowy tylko używany. Ponadto sprzedawca wmawia mi, że zalałem ją jakimś słodkim napojem. Drukarki nie mam, pieniędzy też nie i sprawa zgłoszona do Rzecznika Praw Konsukmenta.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@X-ik napisał: "okazało że nie powystawowy tylko używany"

Na allegro to są synonimy. Podobnie jak "niesprawdzony" i "zepsuty" albo "lekko przybrudzony" i "wyciągnięty psu z gardła".

Tak w ogóle to musisz się podszkolić w osobliwym dialekcie tutejszych sprzedawców, bo jest tego więcej. Np. "możliwość blokady operatora" znaczy "wziąłem na raty, ale nie zamierzam ich płacić", a "wymaga jednorazowego użycia programu typu VPN" znaczy "zamiast klucza do gry dostaniesz kradzione konto", itp. itd.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów