anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam wybrać - pytanie od sprzedającego -reklamacja

puciek1979
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zwróciłem towar do sprzedawcy i dostałe zapytanie jaki jest powód odesłania:

a) Odstąpienie od umowy bez podania przyczyny (towar zgodny z opisem) - zwrot pieniędzy (tylko konsumenci/nie dotyczy firm)

b) Reklamacja z tytułu rękojmi (towar niezgodny z opisem) - przy uznanej reklamacji wymiana lub naprawa towaru, przy odrzuconej reklamacji odesłanie towaru z powrotem

Prawda jest taka, że otrzymałem towar niezgodny z opisem (zrobiłem zdjęcia jako dowód) i teraz co mam wybrać bo jeśli wybiorę b) to naprawa lub wymiana towaru nie wchodzi w grę - nie da się naprawić ani wymienić na inny.

 

Co mam wybrać? Po prostu a) ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

komis-bell
#21 Demiurg#

@puciek1979 Jeśli towar jest niezgodny z opisem to zdecydowanie wybierz reklamację i poproś o zwrot kosztów. Sprzedający zgodnie z prawem nie musi ci zawracać pieniędzy, w pierwszej kolejności może spróbować naprawić lub wymienić na nowe ale może też przystać na Twoją prośbę o zwrot kosztów zakupu. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@puciek1979 

Ale wybór należy do Ciebie.

W przypadku odstąpienia od umowy koszt zwrotu leży po Twojej stronie. Sprzedawca może obniżyć zwracane środki ze względu na obniżenie wartości towaru.

O reklamacji wydaje się ze wiesz wszystko.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@puciek1979 ,,nie da się naprawić ani wymienić na inny.,, czyli rozumiem kontaktowałeś się ze sprzedawcą i taką otrzymałeś odpowiedź . Jeśli sprzedawca nie ma możliwości naprawić lub wymienić odda Ci kasę .

Dla bezpieczeństwa użyj przycisku ,,, niezgodny z opisem ,,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@puciek1979 Prawda jest taka, że otrzymałem towar niezgodny z opisem, sam odpowiedziałeś sobie jaki jest powód>reklamujesz.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

W uwagach dopisz odstąpienie od umowy kupna sprzedaży na odleglość z art 27 ustawy konsumenckiej tj towar niezgodny z umową

oznacz moderatorów