anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jak zamiast orginalnych klocków lego dostałam podróbki?

steniusia1979
#1 Nowicjusz#

Zamówiłam lego icons orchidea. Ba4dzo tanio bo za 139 zł. Długo czekałam i okazało się że to nie lego. Bez znaku firmowego zarówno na pudełku jak i na klockach. Wygląd też odmienny od orgimału. Sprzedawca twierdzi że to orginałale zwróci mi 30 procent wartości i mam odesłać klocki. Zwrot jest droższy niż wartość zakupu. Mam odesłać we własnym zakresie do Chin!! Co mam teraz zrobić to jest krzywdzące. Sprzedawca pokazuje zajęcia oryginalnego produktu a finalnie dostajesz co inneho

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@steniusia1979 czego się spodziewałeś od sprzedawcy z Chin ? , sam piszesz ,, Bardzo tanio bo za 139 zł ,, 

Pokaż może link do tej oferty .

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Sprawę najlepiej zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta, może po n'tej karze Allegro przestanie handlować podrobionym sprzętem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Czah-nik przecież allegro nie jest stroną transakcji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@steniusia1979 nie dało Ci do myślenia że tanio i z Chin 😄  winny katalog i zdjęcia oraz opisy pod które podpinają się sprzedawcy 😞 

Rozpocznij dyskusje i złóż reklamację, poinformuj że czekasz na odbiór reklamowanego towaru, poczekaj 14 dni i złóż wniosek do protect 🙂

Art. 43d. 1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany

5. Konsument udostępnia przedsiębiorcy towar podlegający naprawie lub
wymianie. Przedsiębiorca odbiera od konsumenta towar na swój koszt.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@steniusia1979 Niczego nie odsyłaj tylko złóż rekalamcję, otwórz dyskusje i jeżeli jest to reklamcja przy zakupie konsumenckim to powiadom sprzedającego ze zgodnie z polskim prawem niech sobie odbierze towar do reklamacji, jeżeli tak chce: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów