anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jeśli chcę zrezygnować z zakupu, który do mnie nie dotarł?

MAMY ROZWIĄZANIE!
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Witam! Omyłkowo kupiłam struny do ukulele, kiedy się zorientowałam zobaczyłam, że skrytka w paczkomacie została już utworzona jednak towar nie został wysłany. Status paczki to 'Oczekuje na nadanie' Kliknęłam 'zwróć towar' i teraz pytanie. Czy sprzedawca zwróci mi po prostu pieniądze i po sprawie? Czy jak to ma wyglądać? Nie mam jak odesłać przedmiotu, który do mnie nie dotarł. Pozdrawiam

*Dodam tylko, że zakup był dokonany z dostawą Allegro SMART

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak zwróci ci pieniądze tylko musisz odstąpić od umowy poprzez zwrot towaru, nawet jeśli go nie otrzymałaś, tak to wykombinowali.

W normalnej sytuacji byś mogła anulować sama zamówienie, ale sprzedawca chytrze wygenerował etykiety nadawcze byś nie mogła się tak szybko rozmyślać.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Jak to zrobić?

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Mam to zrobione. Wybrany sposób zwrotu też mam, co teraz? Muszę coś jeszcze robić czy tylko czekać na zwrot pieniędzy?

zuzayn_0-1634921502703.png

zuzayn_2-1634921573211.png

 

 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli zrobiłaś zwrot towaru to już odstapilaś od umowy. 😀‌I‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

I czekasz na kasę, sprzedawca ma aż 14 dni na to.

I‌‌

 

 

 

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Czyli jakby nie muszę nic odsyłać ani nic, tylko czekać na zwrot pieniędzy? Dziękuję bardzo za pomoc

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Czyli jakby jednak wysłał to na swoje ryzyko, ale wówczas nie odbieraj paczki, bo o rezygnacji poinformowałaś sprzedawcę jeszcze przed wysłaniem towaru.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zuzayn Jeżeli kliknęłaś zwrot na Allegro lub w jakikolwiek inny sposób poinformowałaś sprzedawcę o swojej rezygnacji z towaru przed wysłaniem paczki, nie musisz jej odbierać, a sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Klikając zwrot na Allegro nie musisz towaru odsyłać - w tej sytuacji jest to Twoja informacja o odstąpieniu od umowy przed dostawą.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo za pomoc

oznacz moderatorów