anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jeśli kupujący nie chce przyjąć mi odkurzacza na gwarancję ?

X6XKrysia55X6X
#7 Wielbiciel#
  •  Kupiłam odkurzacz na allegro po nie całym roku przestał działać spalił się chyba silniczek bo na jednym trybie nie działa wcale a na drugim ledwo. Napisałam więc do sprzedawcy że chce go oddać na gwarancję tylko że sprzedawca jako takiej gwarancji nie dołączył mi do przesyłki ani paragonu prosiłam do o to 2 razy przed faktem zepsucia się ale sprzedawca to zlewał. Odpisał mi że mogę na własny koszt odesłać odkurzacz i mi go naprawia ok więc wysłałam po czym dziś odkurzacz przyszedł wysłany za pobraniem więc poniosłam dodatkowe koszty jakie było moje zdziwienie gdy się okazało że odkurzacz nie był wcale naprawiony wrócił do mnie w takim samym stanie jak go do nich wysyłałam kontakt ze sprzedawcą jest tragiczny nie ma nawet tel podanego na allegro ponadto zmienił całkowicie sklep tamten pewnie mu allegro zamknęło bo takich jeleni jak ja było więcej nie mniej jednak go odszukalam bo założył od nowa konto i sprzedaje pod tym samym adresem. Co ja mam teraz zrobić ? Zgłaszać sprawę do rzecznika praw konsumenta ? 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

X6XKrysia55X6X
#7 Wielbiciel#

Minelo 180 dni i nie można wtedy otworzyć konwersacji ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

X6XKrysia55X6X
#7 Wielbiciel#

Więc allegro mi nie pomoże zwłaszcza że ten sklep z którego go kupiłam już nie istnieje za to sprzedający otworzył już następny i dalej sprzedaję te same wadliwe odkurzacze.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

X6XKrysia55X6X do nie jest link do dyskusji , a bezpośrednio do allegro . Pisz nie czekaj , to nie ma znaczenia czy sklep istnieje czy nie , jeśli ma drugie konto to mu je przyblokują jako powiązane  do czasu rozwiązania problemu . 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@X6XKrysia55X6X Bo to jest nieprawidłowy link. Na samym dole wątku, w moim poście masz właściwy. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@X6XKrysia55X6X Po pierwsze, przy reklamacji nie powołuj się na gwarancję, tylko na RĘKOJMIĘ.

Rękojmia trwa dwa lata i jest obowiązkowa. Do tego nie trzeba żadnych kart gwarancyjnych itp, po prostu piszesz własnymi słowami reklamację, domagasz się naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów i odsyłasz towar. Wszelkie wysyłki reklamacyjne powinien pokryć sprzedawca. Poczytaj w necie o rękojmi. Teraz poproś o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Sprzedawca otrzyma ponaglenie i zajmie się Twoją reklamacją. Allegro prześle Ci odpowiedź na zgłoszenie. Jeżeli sprzedawca nie naprawi lub nie wymieni odkurzacza i nie odda Ci wszystkich poniesionych kosztów, kontynuuj korespondencję z Allegro i cały czas proś o pomoc. Do skutku. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzeda, zwinie konto i sądzi że nic nie musi. Później sprzedający mają "uzasadnione" pretensje do kupujących.😊

oznacz moderatorów