anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co można zrobić z nieuczciwym sprzedawcą

fazer72
#8 Zapaleniec#

Aukcja nr 10036480229 sprzedający wystawia ten sam przedmiot po raz czwarty, każdą aukcję wygrywa ta sama osoba. Prawdopodobnie to sam kupujący  z innego konta podbija cenę sprzedaży. Co można z tym zrobić ?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To w końcu chodzi o sprzedawcę, czy kupującego?, to nie jest tożsame, to nie są synonimy.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@fazer72  Zaraz, moment. Od poniedziałku nikt nie podbił twojej ceny 1 ciaka, więc czemu mowa o podbijaniu ceny, przez rzekomo kogoś. Gdyby sprzedający sam /jak twierdzisz/ próbował windować cenę, to nie czekał by na koniec licytacji- bo to nie ma sensu. Systematycznie podbijał by cenę dla uzyskania jak najwyższej kwoty. Nie widzę tu żadnej zmowy.

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#
  • Tak jeszcze ceny nie podbił, ale patrząc po jego ostatnich aukcjach tego przedmiotu pewnie tak uczyni. Można to sprawdzić w jego ocenie - komentarze od kupujących, gdzie jest ten sam przedmiot zawsze kupiony przez tę samą osobę i zawsze wystawiony komentarz pozytywny. Dlatego sądzę, że to jest ściema
oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

Chodzi o sprzedawcę

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

Wystarczy ustawić cenę minimalna i po sprawie. Natomiast podbijanie ceny z innego konta już w porządku nie jest. W ostatniej licytacji brałem udział i zostałem przelicytowany przez osobę, która wygrała dwie poprzednie aukcje. Allegro może to sprawdzić np czy była dokonana płatność za towar i czy był wprowadzony numer przesyłki

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fazer72 Jaki sens?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@fazer72  Jeszcze raz ci tłumaczę że podbijanie ceny, przez rzekomego samego kupującego nie ma sensu- na sam koniec licytacji.

I co znaczy ustawić cenę minimalną, kto ma ją niby ustawić i kiedy?

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy kiedyś zakładałeś aukcję w allegro. Jak się to robi jest możliwość ustawienia ceny minimalnej, poniżej której towar nie zostanie sprzedany. Czyli np wystawiam aukcje od 1 zł, cenę minimalna ustawiam na 300 zł. Licytuje się normalnie, ale licytujący dostanie informację, że kwota jest poniżej kwoty minimalnej. Po zakończeniu licytacji, gdy cena minimalna nie została osiągnięta sprzedający nie mam obowiązku sprzedać towaru. Może, ale nie musi. W przypadku licytacji tych lamp, sprzedający chce pewnie osiągnąć określoną kwotę, np 500 zł i dlatego z innego konta (może kolegi) pewnie tak cenę podbija. Licytacja się kończy, niby sprzedał, a za chwilę ten sam przedmiot wystawia ponownie i znowu ta sama osoba wygrywa licytację i wystawia pozytywny komentarz. Przecież to z kilometra wali przekrętem. W takim przypadku powinien albo ustawić cenę minimalną, albo zrobić to na " kup Teraz"

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@fazer72  Oczywiście że wystawiałem licytację i to wiele. Przy tej ofercie nie wybrano takiej opcji, więc jesteś teraz pierwszy z kwotą 1pln. Nie wiem jaką dałeś swoją max cenę, ale wcale się nie dziwię że ktoś w ostatnim momencie przebija cię, bo sam zapewne nie chciałbym sprzedać tego za 1zł. Ale tak jak mówisz można wystawić powiedzmy od 400zł lub ceny jaka by mnie zadowalała i po kłopocie. jeżeli jesteś pewien, że ta sama osoba zawsze wygrywa i lampa dalej jest wystawiana i jest to ustawione, to ja zrobiłbym chyba tak. Być może przelicytowałbym za wszelką cenę przedmiot i wybrał odbiór osobisty. A że jest to zbyt daleko to raczej bym się nie fatygował po to. Odpisywać na wezwania sprzedającego, też pewnie nie miał bym ochoty.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jako sprzedawca który wystawia tylko w licytacjach powiew wam że ustawianie z ceną minimalną jest kompletnie nieopłacalne ze względy na koszty oraz to że to tylko odstrasza potencjalnych klientów ,także podbijanie ceny a potem wystawianie komentarzy oraz aukcji ponownie też się nie opłaca najlepiej jak mam coś i jestem pewien że na nim łatwo zarobię wystawiam od 1 zł a jak są obawy co do ceny końcowej to zaczynam licytację od ceny jaka mnie satysfakcjonuje i to się nieźle sprawdza.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mwmonety  @fazer72  Otóż to- licytacje z ceną minimalną, kończą się w 90% rezygnacją kupujących w tym przedsięwzięciu.

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

Teraz zapewne spytacie czemu nie ustawił ceny minimalnej. Powód jest prosty, w prawie każdym z nas tkwi żyłka hazardzisty. Jeśli aukcja ma cenę minimalną, to nie cieszy się powodzeniem. Jeśli jest od 1 zł bcm to wtedy są osoby licytujące. Niektórzy licytują wysoko, sam nieraz popełniam ten błąd jak kupuję przedmiot np powystawowy w licytacji za kwotę wyższą, niż można kupić nowy na kup teraz. To jest taka psychologia, w pewnym momencie przestajemy myśleć racjonalnie. Opisany przeze mnie użytkownik "sprzedał" już te lampy 3 razy za kwoty 67, 316 i 130 zł i widać że nigdy ta cena mu nie pasowała - wszystkie licytacje wygrała ta sama osoba

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No to już trochę na prowizje oddał bo allegro raczej powinno zauważyć tę jego metodę działania i odstawić go na bok nie dając mu zwrotu prowizji. 

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

widać póki płaci prowizję to im na tym nie zależy

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonetyDlaczego mieliby zwrócić mu prowizje jeśli do transakcji doszło bez względu na sposób?  On traci tylko jak sam sobie kupuje wystawione licytacje. W prosty sposób obliczył że strata jest mniejsza płacąc prowizje niż oddając towar po dużo niższej cenie niż jest warty. w końcu go sprzeda za 80% wartości i straty z zapłaconych prowizji mu się zwrócą.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

zawsze może wystąpić o zwrot prowizji. Na krótką metę

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Po czym wnosisz, że ta cena mu nigdy nie pasowała ? 

 

oznacz moderatorów

fazer72
#8 Zapaleniec#

bo trzy razy sprzedał to samo tej samej osobie. Nie jest to podejrzane ?

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@fazer72  Może i podejrzane, ale jaką masz/mamy pewność, że gość nie ma tych lamp aaaaaa ze 20szt. Lunie jedną wystawia następną, zdjęć nie zmienia bo po co.

A jakiś delikwent mógł wyczuć dobry interes i kupuje je za każdym razem. Nigdy nie ma się pewności w takich sytuacjach. To ktoś z Allegro musiałby sprawdzić, czy cały czas idzie ta sama lampa. Tylko jak wspomniał @ZibiK30  dopóki płaci prowizję to Alle ma to w ciepłym miejscu.Jak jest kasa- to wszystko się zgadza.

oznacz moderatorów