anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić żeby mieć pewność że pieniądze zostaną zwrócone?

Client:34304551
#7 Wielbiciel#
  • Witam kupiłam części do motoru za prawie 1400 zł. Okazało się, że zamówienie przyszło niekompletne. Bo telefonicznym kontakcie ze sprzedającym części zostały zwrócone dnia 2 lipca. Niestety zwrot towaru nie był zrobiony przez allegro tylko telefonicznie ze sprzedającym. Od zwróconego towaru minął tydzień a pieniędzy nadal nie otrzymałam. Po kontakcie telefonicznym ze sprzedającym usłyszałam tylko że postara się ten ten problem rozwiązać jak najszybciej. Co mogę zrobić żeby mieć pewność że pieniądze zostaną zwrócone? 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:34304551 Rozpocznij dyskusję na Allegro. Następnie włącz w nią pracownika Allegro. Rozumiem ze masz potwierdzenia nadania? Jakieś pismo odstapienia/reklamacyjne? Czy tylko telefonicznie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:34304551
#7 Wielbiciel#

Mam potwierdzenie nadania przesyłki do sprzędającego. Oraz wiadomość przez allegro że zamówienie przyszło niekompletne. Cała reszta była załatwiana telefonicznie. 

oznacz moderatorów

Client:34304551
#7 Wielbiciel#

Mam także smsy od sprzędającego z danymi do odesłania przesyłki oraz SMS z potwierdzeniem że paczka doszła 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:34304551 Zwrot towaru nie musi być dokonywany przez Allegro, można też zwracać normalnie, informując sprzedawcę o rezygnacji i odsyłając towar. Jeśli masz problem z odzyskaniem pieniędzy, napisz to w Dyskusji i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Sprzedawca po otrzymaniu informacji o zwrocie powinien oddać pieniądze niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Oprócz Dyskusji możesz też poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli chodzi o środki sprzedający zgodnie z UK powinien zwrócić niezwlocznie nie przekraczającz 14 dnoiwego terminu . Minął tydzień nie ma co się pielkić .

oznacz moderatorów