anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić gdy sprzedawca nie uzna reklamacji ?

Client:56432439
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich serdecznie. Przejdę od razu do rzeczy. Czy ktoś orientuje się się co mogę zrobić gdy sprzedawca nie uzna mojej reklamacji. Po raz kolejny raz spotykam się gdy sprzedawca piszę mi że towar był źle urzytkowany a dla mnie jest po prostu beznadziejnej jakości.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz się odwołać. Jeśli mamy problem z nieuczciwym sprzedawcą nie musimy od razu biec do prawnika. Najprościej jest skorzystać z pomocy udzielanej przez miejskiego lub powiatowego rzecznika praw konsumenta, później niestety tylko droga sądowa, możesz złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

Client:56432439
#7 Wielbiciel#

Nie stety nie mogę z tego skorzystać ponieważ zakup był ponad rok temu. 😕

oznacz moderatorów

Client:56432439
#7 Wielbiciel#

Czy możesz mi wskazać drogę jak mogę znaleźć takiego miejskiego rzecznika praw konsumenta ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wpisz w GOOGLE miejski rzecznik konsumentów i .....miasto i będą wszystkie namiary.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#
  • Nie kupować tanich produktów
  • Odwołać się do sondu
oznacz moderatorów

Client:56432439
#7 Wielbiciel#

Produkt który kupiłem to nie podróbka tylko oryginał. Torebka listonoszka puma BMW MMS sport. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Halfrunt 

Odwołać się do sondu  - z pumą do sondu? Obawiam się, że nie wpuszczą 😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet z oswojoną?😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:56432439 Poproś Allegro o pomoc przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedający otrzyma odpowiedni komunikat. Jeśli to nie poskutkuje, odpowiadaj na wiadomość otrzymaną z Allegro - do skutku. 

Swojego rzecznika konsumentów łatwo znajdziesz w necie. Najlepiej wejdź na stronę UOKiK, tam jest podana lista. 

oznacz moderatorów

Client:56432439
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wam bardzo za pomoc. Będę próbował walczyć bo za dużo tych oszustów nawet na allegro. Kurde po raz któryś raz z rzędu wysyłam coś na reklamację i zawsze ta sama odpowiedź ' towar źle urzytkowany'  i najlepiej umywać ręce od wszystkiego.

oznacz moderatorów