anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić jeśli sprzedający dostarczył mi przedmiot wadliwy oraz niekompletny?

Egosti
#7 Wielbiciel#

Co mogę zrobić jeśli sprzedający dostarczył mi przedmiot wadliwy oraz niekompletny? Wady nie powstały przez eksploatacje przedmiotu(przedmiot był oznaczony jako używany) oraz jest niekompletny zestaw producenta podczas gdy w opisie aukcji było napisane, że przedmiot zawiera kompletny zestaw producenta?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Egosti złóż sprzedawcy reklamację powołując się na niezgodność z opisem .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamacja i to najlepiej przez otwarcie dyskusji, ustalicie wszystko ze sprzedającym i masz tam pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem to, sprzedawca znalazł jedną brakująca część a za drugą chce mi dać rekompensatę lub zamiennik lecz mi zależy tylko na oryginalnych częściach których nie da się kupić. Co do wady sprzedający uważa, że powstały podczas eksploatacji, chodzi tutaj dokładnie o myszkę i jej ślizgaczy które wyglądają jak na zdjęciu. Przed zakupem dostałem zdjęcia spodu myszy lecz na nich dokładnie nie było widać tych wad jak na tym zdjęciu. Dodatkowo sprzedający przed zakupem zaproponował mi, że może przelecieć te ślizgacze papierem ściernym i stąd stwierdziłem, że było coś z nimi kombinowane.Screenshot_6 (1).png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sam musisz podjąć decyzję, jak nie jest możliwa naprawa to sprzedajacy może oddać Ci kasę a ty oddasz towar.

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Podałem, że oczekuje zwrotu pieniędzy i mogę nawet odesłać produkt na swój koszt ale sprzedający odrzuca zwrot. Pytając jaki jest powód odrzucenie napisał "Bo nie jestem przedsiębiorcą i nie przyjmuję zwrotów od każdego kto sobie tak wymyśli.".  Pisał również do mnie "Gość kupił absolutnie sprawną mysz. Zamiast wymienić sobie ślizgacze, a na brakujące **piiip**oły machnąć ręką," więc nie rozumiem dlaczego nie przyjmie zwrotu oraz nie sprzeda jej opisując jej stan oraz brak elementów producenta ponownie, skoro jest w takim dobrym stanie. Poprosiłem allegro o pomoc, napisali "Egosti, Sprzedający jest osobą prywatną i nie ma obowiązku przyjmowania odstąpienia. Proszę o informacje, czy zaproponowane przez Sprzedającego rozwiązanie Panu odpowiada." Co mogę w tej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca również pisze, że robię z igły widły po powinienem kupić sobie nowe ślizgacze za 15zł, które na 100% nie będą dorównywały tym oryginalnym oraz olać sprawę brakujących elementów.  Zapominałem dodać, że sprzedający zaproponował mi rekompensatę 10zł a allegro po złożeniu wniosku zaproponowało mi na podstawię tej rekompensaty sprzedającego 50zł. Tylko co ja mogę zrobić za te 50zł skoro nie w sprzedaży nie ma oryginalnych części o których była mowa w opisie.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Egosti masz sie nie poddawać i cisnąć wszystkich tak żeby otrzymać to za co zapłaciłeś!

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Poprawiam wcześniejszy komentarz

Zapominałem dodać, że sprzedający zaproponował mi rekompensatę 10zł a allegro zaproponowało mi 50zł na podstawie propozycji rekompensaty sprzedającego.*

Tylko co ja mogę zrobić za te 50zł skoro w sprzedaży nie ma oryginalnych części o których była mowa w opisie.*

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czegoś tu nie rozumiem

przedmiot jest używany, a ty się czepiasz, że używany?

jak wg Ciebie mają wyglądać ślizgacze od myszki używanej? jak nowe?

oczywiście płaciłeś nowymi banknotami i taką opcję ustawiłeś, gdy sprzedawca będzie wypłacał pieniądze w bankomacie?

zdajesz sobie sprawę, że nie przyjmie rekompensaty 10zł za używane bo ma allegro da 50zł z programu ochrony sprzedających?

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Jeżeli już mam zamiar coś skrytykować to najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem oraz pisać.

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

uzywka2.jpguzywka.jpg

Tak wygląda myszka znajomego używana pół roku i wiele innych używek sprzedawanych - Mikro ryski

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zwrotu przyjąć nie musi takie prawo, możesz złożyć reklamację z tytulu niezgodności z opisem jak tamten nie kumaty i oleje sprawę i nie odrzuci w 14dni to jesteś na prawie, jak odrzuci to najprawdopodobniej allegro uraczy cię formulką pt allegro nie może podważać decyzji reklamacyjnych proszę się dogadać z sprzedającym. Pytanie czy chcesz się sądzić o mysz za kilkanaście złotych (co ona ze zlota?), na policję nie zgłosisz bo umorzą. Sprzedawca nie może odpowiadać za to że jego telefon robi takie zdjęcia że się nie dopatrzyłeś mikroryski chciałęś zdjęcia to dostałeś zresztą chyba te deformacje ślizgacza musiało być widać jest dość duża. Jeśliby kombinował papierem ściernym to rysy by albo były okrężne albo przebiegały w 1 stronę a tu w cały świat, jest to jednak towar używany. Ja bym wziął te 50zł i poszukał innego trupka myszy na dawcę części 

oznacz moderatorów

Egosti
#7 Wielbiciel#

Serio człowiek może sobie sprzedać coś co będzie niezgodne z opisem i nie mieć z tego żadnych konsekwencji na allegro. A kupujący po prostu zostaje oszukany. Po co jest ochrona kupującego na Allegro? Co do myszki kosztowała ona 300zl. Aparat nie był zły, zdjęcia zostały zrobione pod światło i przez to nie było widać ten największej wady. Mikro ryski to normalna rzecz w myszkach używanych i nigdzie tego nie podważałem lecz te deformacje który na pewno nie powstały przez eksploatację urządzenia. Źle przeczytałeś co do papieru ściernego, napisałem, że sprzedający zaproponował mi, że może przelecieć ślizgacze papierem ściernym. Chyba w celu poprawy ich wyglądu, choc nigdy się nie spotkałem z takim sposobem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Najgorsze co mogloby mu allegro zrobic to konto zablokowac czyli zalozy sobie nowe i bedzie mial wyrabane allegro to pieknie potrafi przedsiebiorcow gonic na pysk bo co innego jak ktos ma towaru na 2000 aukcji i pelny magazyn to na blokade sobie nie moze pozwolic aco innego sprzzedajacy z paroma fantami z 10 obiegu 

oznacz moderatorów