anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co najlepiej zrobić ?

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

Witam. 
Zakupiłem na jeden z aukcji laptopa marki MSI. Po 2-3 dniach zadzwonił sprzedający ze nie ma obecnie msi i czy może wysłać mi lenovo o podobnych parametrach. Zgodziłem się, ale dostałem laptopa używanego i brudnego(masakra) dokonałem zwrotu i poprosiłem o zwrot pieniędzy lub o wysłanie sprzętu który kupiłem. 
Na to sprzedający ze w tej cenie nie kupię nowego MSI I ze wysłał takiego laptopa jako był opisany w aukcji. W aukcji Allegro było napisane ze laptop jest NoWY I NIEUŻYWANY. Oczywiście otwarta dyskusja ale Allegro nie pomoże bo nienjest sądem a sprzedający teraz chce mi wysłać „nowego HP” tylko ze ja nie chce HP. Zakup na firmę spzoo. Broni się ze nie zwróci mi środków. Czy da się to jakoś ugryźć ???

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Mija 14dni od otwarcia to oznacz dyskusję jako nierozwiązaną, może to zmobilizuje sprzedającego bo wówczas Allegro wg regulaminu powinno udostępnić wniosek o AP, a to może oznaczasz kłopoty dla sprzedającego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 zakup na firmę nie wypłacą pełnego ap może coś rzucą na **piiip**ziel, @-Emiq- niestety nie obejdzie się bez przedsądowego pisma o wydanie towaru lub zwrot środków prawnik napisze to jak trzeba za ok 100zł. Potem polecam e-sądem załatwić sprawę o nakaz zapłaty

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie opisał jak daleko jest ta dyskusja, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, coraz bardziej, niedługo będą sprzedający z kupującymi na kije rozstrzygali spory.😖

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

na nuki 😄

oznacz moderatorów

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

Dyskusja trwała ponad miesiąc. Allegro zakończyło ja na prośbę sprzedającego gdyż ten proponuje wymianę na inne urządzenie. Podawałem już różne przykłady ze ja nie chce innego urządzenia.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

od 1 stycznia 2023 według przepisów to sprzedawca wybiera formę rozpatrzenia reklamacji, wymienia, zwraca kasę lub naprawia, ty zdaje się zgodziłeś się za 1 razem w ciemno na jakieś lenovo którego nie widziałeś na oczy w aukcji to ci wysłał lenovo o podobnych parametrach i to był błąd bo jakbyś dostał zdjęcia to mógłbyś reklamować niezgodność z przedmiotu z umową

oznacz moderatorów

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. Ale nie może byc tak ze sprzedający wybierze sobie forme reklamacji jako Np naprawa lub wymiana i wysyła urządzenie UŻYWANE gdzie zostało zakupione NOWE ! Potem twierdzi ze tej cenie nie kupię nowego. Następnie wysyła urządzenie z aukcji ale uzywane !!! A w opisie aukcji nie było tego napisane. Parametry były jasne NOWY NIEUŻYWANY. 

oznacz moderatorów

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

Skoro na aukcji było wyraźnie napisane ze urządzenie tej marki jest NOWE to ma być nowe. A sprzedający przysłał mi używane i brudne. I ze zakup jest na firmę nic z tym zrobić nie mogę ??? To tak samo jak bym kupił BMW a dostarczyli mo MALUCHA!!

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@-Emiq- "I ze zakup jest na firmę nic z tym zrobić nie mogę ???" - mozesz . Pójść do sądu o niewywiązanie sie z umowy.

Najpierw przedsądowne wezwanie do dostarczenia produktu zgodnego z zawarta umową. Potem jeśłi to nie bedzie skuteczme - sąd

I miedzy firmami tylko sąd moze roztrzygnąć spór.

Tutaj nie jesteś uważany za "slabszą strone transakcji" i nie chroni Cie ustawa konsumencka. jedynie kodeks cywilny oraz warunki zawartej umowy.

Wydrukuj aukcje z ofertą zmomentu zakupu, napisz przedsądowne pismo wzywające do wywiązania sie z umowy wyślij poleconym za potwierdzeniem odbioru i czekaj na reakcje sprzedającego. Jeśłi jej nie będzie - pozostaje zlożyc pozew, albo odpuścić

oznacz moderatorów

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

@_Likos_  tak tez mi powiedzieli na policji. Żeby wysłać dwa pisma i czekać. Jeżeli nie będzie odpowiedzi to wrócić. 
Myślałem ze może uda się to jakoś rozwiązać bez organów ścigania lub sądu, ale jednak chyba nie.

Szkoda, wychodzi na to ze koleś sobie jawnie oszukuje ludzi. A Allegro nawet nie blokuje mi konta. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@-Emiq- z tego co zrozumialem to nowy mial byc msi laptop z aukcji ale go nie mial sprzedawca wiec zaproponowal ci lenovo o podobnych parametrach. Teraz pytanie czy napisal ze to lenovo bedzie nowe, czy widziales ten laptop jego oferte etc czy przystales na zamiane na zasadzie ok laptop to laptop byleby sie zgadzaly w miare parametry bez ogladania oferty

 

oznacz moderatorów

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

@az1rael  Zadzwonił i powiedział ze nie ma msi i ze posiada lenovo takie same parametry itp. Ja odpowiedziałem: „jeżeli niczym się nie różni to może być” nic mi nie powiedział ze to będzie używane lenovo. Tak samo jak w opisie msi tez nie było napisane ze jest używany. Gdyby był używany to na 10000%tego bym nie kupił. W aukcji było napisane NOWY NIEUŻYWANY. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no właśnie nie powiedział że będzie nowy, nie masz dowodu, a zgodziłeś się na jakieś lenovo o stanie bliżej nieokreślonym parametry jednak to nie to samo co stan nowy / używany @_Likos_ jak myślisz jest tu coś do wyszarpania?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@az1rael  oczywiście.  Ja osobiście nie znosze rozmów telefonicznych ponieważ są one nie do udowodnienia. Tak naprawde jedynym dowodem w ewentualnym sądzie będzie oferta która została napisana na piśmie i co do której nie będzie wątpliwości.

Oczywiście nie bedzie też wątpliwości że sprzedajacy dzwonił do kupującego ( biling) no ale co kto komu powiedział przez telefon ? Tego żadna ze stron nie jest w stanie udowodnić.

Tak naprawde to wiadomo że zeznania będą sprzeczne ( bo już mamy spór) wiec zdecydują dowody bezsporne. - czyli oferta i zakup z allegro i ewentualna póżniejsza korespondencja pisemna i to co w niej było napisane.

No i oczwiście dobry lub niedobry humor sędziego 🙂 jak to w naszych sądach .

Ale generalnie myśle że jeśli nie ma nigdzie napisane że kupujący godzi sie na przyjęcie UŻYWANEGO laptopa o podobnych parametrach to moim zdaniem ma duże szanse. Pamietać należy że oferta dotyczyła NOWEGO laptopa wiec nawet jeśli sprzedajacy poinformował że będzie to laptop o podobnych parametrach powinien także jasno poinformować - najlepiej pisemnie że będzie to sprzęt używany.

No i ostatni argument- to sprzedający od samego początku nie wywiązał sie z umowy nie dostarczając od początku dokładnie tego produktu który został zakupiony. 

Wiec jeśli jest tak jak pisze nam @-Emiq-  i trafi na w miare rozgarniętego sędziego to są duże szanse na zmuszenie sprzedajacego do wywiązania sie z umowy. Oczywiście będzie to kosztem czasu i pewnie pieniędzy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ tylko problem ze oferta dotyczyla nowego laptopa msi a ten za zgoda kupujacego zamieniono na laptop lenovo o takich samych parametrach a z historii dyskusji pewnie wyniknie ze kupujacy sie zgodzil na zamiane a nigdzie nie pisalo ze ten zamieniony ma byc nowy 😕 ba kupujacy nawet nie poprosil o oferte na lenovo o wgladu tak se w ciemno sie zgodzil na laptop o takich samych parametrach

oznacz moderatorów

-Emiq-
#8 Zapaleniec#

@az1rael W dyskusji Allegro jest napisane ze sie zgodziłem pod warunkiem ze będzie on nowy itp. Czyli taki jaki mialbyc zakupiony msi. Odrazu gdy dostałem lenovo napisałem do niego ze nie akceptuje używanego, to również jest zawarte w dyskusji. Tak jak kolega napisał sprawa jest do wygrania tylko czas i pieniądze. 
druga sprawa sprzedający wysłał mi właściwy laptop msi ale używany. Wiec nie wywiązał się z umowy kupna. Także nie wiem co on chce ugrać tym. Na Allegro było napisane nowy wysłał używany. Wiec… potem mi wmawia ze nie kupię w tej cenie nowego, wiec pytanie…. Po co sprzedaje coś jako nowe a wysyła używane ?? Jawne oszukiwanie kupujących.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Więc teraz otwieraj dyskusję ponownie. Oznacz jako nierozwiązaną. 

Popełniłeś 2 błędy -

  • kupiłeś przedmiot - sprzedawca go nie miał - trzeba było odstąpić od umowy
  • zgodziłeś się na inny towar, którego nawet nie widziałeś

To musi być duża firma - ten sprzedający. Gdyby była to mała firma, to Allegro natychmiast przywróciłoby sprzedawcę do "pionu" i zablokowałoby jego aukcje. I sprzedawca musiałby się wywiązać ze swoich zobowiązań. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@az1rael  nie wiemy co wiecej było na piśmie. Bo być może nic

Niemniej nadal musimy pamietać jaka była oferta i na co została zawarta umowa. Na sprzęt nowy. Poza tym to sprzedający nie był w stanie wywiązac sie z umowy i to w jego interesie było aby informacja dla kupującego była jak najdokładniejsza ( w tym także o tym że zamieniony laptop jest używany) . W tym momencie nie wiemy nawet czy jest jakikolwiek pisemny ślad tego ze kupujący zgodził sie na zamiane.

To co wiemy na pewno: jaka było oferta oraz to że kupujący nie otrzymał produktu zakupionego w danej ofercie.

Reszty tak naprawde nie wiemy albo coś przeoczylem

oznacz moderatorów