anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robić? Sprzedawca nie chce przyjąć towaru

Client:59781976
#7 Wielbiciel#

Witam

Kupiłem bluzę, przyszedł za mały rozmiar, odesłałem towar, sprzedawca zwrócił pieniądze, ale po upływie dnia zadzwonił i powiedział że towar nie jest z jego sklepu i nie przyjmuje zwrotu chce, znowu żeby przelać pieniądze na jego konto i odeśle towar

Mówił że zgłosi sprawę do allegro

Co z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Paint_Box
#12 Orędownik#

Nic nie rób. Jeżeli już przyjął towar, zaakceptował zwrot bez zastrzeżeń i nic Ci nie może zrobić. Allegro też nic Ci nie zrobi.

oznacz moderatorów

Client:59781976
#7 Wielbiciel#

Z tym że dzwonił do mnie i pisał i żąda żeby mu przelać pieniądze znowu, pisałem do allegro i oni mają to sprawdzić

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@Client:59781976 Niech sobie żąda. Olej to.

W tym czasie to on mógł 10 razy podmienić towar na inny i teraz obciąża tym Ciebie. Zaakceptował zwrot - nikt nic Ci nie zrobi.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 a nie wziąłeś pod uwagę że rzeczywiście mogła być odesłana nie ta bluza? ( nie wiem czy tak było - ale "olać" to chyba nie najlepsza rada)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:59781976  jak było tak jak  to odpisujesz to nie masz co się martwić 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:59781976 A co odesłałeś? Może ma rację?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:59781976
#7 Wielbiciel#

No dość logiczne dla mnie że skoro coś zamawiam to nie mam zamiaru tego odsyłać, zwłaszcza że nie zwrócili mi kwoty za wysyłkę, tym bardziej że on pytał czy zamawiałem może coś innego i że sprawdza moje zamówienia, a ja zamawiałem tylko ta bluzę od niego 

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@Client:59781976 No to odesłałeś, czy nie masz zamiaru odsyłać? Jeżeli odesłałeś, muszą Ci też zwrócić koszt wysyłki do Ciebie. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa domagaj się zwrotu kosztu wysyłki. Jeśli nie odda, poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

Client:59781976
#7 Wielbiciel#

Odesłałem, zwrócił mi koszta, ale teraz mówi że to nie od niego towar i chce znowu ode mnie pieniądze 

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

Jeżeli zwrócił wpłatę, zaakceptował otrzymany towar. Zakładam, że oddał pieniądze po otrzymaniu przesyłki zwrotnej - w takim układzie nic nie może Ci zrobić.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Niestety znamy  tylko wersję kupującego.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Client:59781976 

Odesłałeś mu na pewno tą samą bluzę, którą przysłał? Zgadzał się kolor, marka, wszystko oprócz rozmiaru?

Jeśli tak, sprzedawca może sobie psioczyć ile wlezie.

Jeśli nie masz pewności, sprawdź. Jeśli robiłeś kilka podobnych zakupów, mogło się zdarzyć, że faktycznie odesłałeś białego Nike'a sprzedawcy od szarego Adidasa. Wtedy warto się przyznać do błędu i dogadać.

Podkreślam - jeśli jesteś pewien, że odesłałeś dokładnie to, co dostałeś od tego sprzedawcy, on ci nic nie zrobi, choćby groził zgłoszeniem do Allegro, prokuratury, sądu czy Pana Boga we własnej osobie.

oznacz moderatorów