anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co sądzicie o Allegro Care?

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam szanowna społeczność ,

chciałbym podjąć temat ubezpieczenia Allegro Care z powodu :

1 - na etapie reklamowania produktu wprowadzanie w błąd

2 - moich doświadczeń z tego typu produktem.

Ad 1. Na stronie zachęcającej do AC , napisali kiedy ci się  przyda i tu niespodzianka " przez przypadek napój wylał się na klawiaturę laptopa" , a w warunkach ubezpieczenia czytamy jakie są ograniczenia : szkód wywołanych przez płyny gdy ubezpieczonym urządzeniem jest ekran,
obudowa lub aparat w smartfonie lub tablecie.

Teraz pytanie czy klawiatura to obudowa , nie martwcie się tym na pewno jak zalejecie laptopa nie dostaniecie nic.

Ad 2. Mam ubezpieczonego laptopa Surface kupionego w sklepie stacjonarnym, który po zakupie przez ponad 2 lata nie opuścił jednego pomieszczenia  , użytkowany tylko przez moją żonę.  Zgłosiłem szkodę gdyż ekran dostał przebarwienie na krawędzi,  serwis ubezpieczyciela stwierdził wygięcie obudowy ( przy odbiorze prosiłem o wskazanie gdzie jest wygięta , nie potrafili wskazać ) i odmowa . Nic nie zrobicie 500 stówek niepotrzebnie wydane.

Zachęcam do komentarzy i  opisanie waszych doświadczeń z firmami ubezpieczeniowymi, może to pozwoli na poznanie  tego produktu, bo moje zdanie jest bardzo negatywne.

Pozdrawiam Robert

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_robert_1 warunki ubezpieczenia, które przytaczasz odnoszą się do smartfonów i tabletów.
"[...] szkód wywołanych przez płyny gdy ubezpieczonym urządzeniem jest ekran,
obudowa lub aparat w smartfonie lub tablecie".
Jeśli masz wątpliwości związane z korzystaniem z Allegro Care, napisz proszę do nas za pomocą tego formularza. Chętnie wszystko wyjaśnimy! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam, osobiście nie mam wątpliwości że tego typu ubezpieczenia stawiają z góry ubezpieczającego sprzęt na straconej pozycji ( mój przykład jest tego potwierdzeniem).

Natomiast temat założyłem aby inni użytkownicy allegro mogli poszerzyć swoja wiedze po przez dyskusje i doświadczenia innych osób, które skorzystały z tego typu produktu obojętnie z jakim skutkiem, tego nie przesądzam.

Takie ubezpieczenia dają duże pole do nadużyć z każdej strony, cwaniak z dużą wiedza otrzyma z łatwością odszkodowanie , zauważył to rzecznik z UOKIK w swoim opracowaniu.

pozdrawiam

Robert

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

z KAŻDYM dobrowolnym ubezpieczeniem trzeba uważać. Dla ubezpieczyciela wypłacone odszkodowanie jest kosztem i będzie unikać wypłaty.

oznacz moderatorów