anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co sądzicie O zakupie na Allegro i o zwrocie towaru do CHIN

sosna1213
#7 Wielbiciel#
Witam proszę o jakąś radę zakupiłem na Allegro 3.03.2024 r. KURTKA SKORZANA oczywiście to żadna skóra za darmo bym tego nie założył na zdjęciach fajnie wygląda zamówiłem dwa rozmiary po przymierzeniu planowałem jedną odesłać wiadomo standardowa procedura przy zakupie na Allegro nie przypuszczałem że zwrot ma się odbyć do Chin.W aukcji w opisie na stronie głównej kupionego przedmiotu widnieje Firma Modna-Strefa nic niema że to jest jakiś Chińczyk jak by to było że towar z Chin nawet bym się nie zainteresował(Fajne oszukaństwo) Ale do meritum.Zakupy otrzymałem 14.03.2024 r.oczywiście natychmiast zleciłem zwrot tego szajsu a tu taka niespodzianka wysyłka do CHIN wiadomo jaki to koszt i czy w ogóle to tam dojdzie zaczołem pisać ze sprzedawcą myślę że to jest jakieś naciąganie klijentów .Przedstawię Państwu tą korespondencję.. (zwrot towaru
Zakupiłem u Państwa na Allegro dwie kurtki chcę je zwrócić czy zwrot można zrobić na adres Modna-Strefa
MH&KS sp. z o.o.
Twarda 18, 00-105 Warszawa Czy muszę to zrobić na adres do Chin który został podany Cai-ling wang 15946856022China Jiangxi Province Shangrao Guangxin District Huaxin Technology Building, Jinko Avenue334000 Shangrao Jiangxi ProvinceChiny
 
19:26                                                                                                                Dzień dobry. Zauważyliśmy, że zgłosił Pan zwrot towaru. Zwrot towaru obowiązuje na adres Chiński zgodnie z aukcją na koszt kupującego. Adres Chiński był widoczny w trakcie dokonywania zakupu w zakładce zwroty. W sposób prawidłowy i zgodny z przepisami wskazaliśmy w ofercie w chwili zakupu adres na jaki ma zostać dokonany zwrot w przypadku odstąpienia od umowy. Adres do zwrotu nie musi być tożsamy z adresem wysyłki i może być inny. Z pełnym zrozumieniem podchodzimy do kwestii zwrotów i chcielibyśmy zaoferować Panu naszą pomoc w procesie odesłania towaru do Chin, jeżeli nie chce Pan robić tego na własną rękę. Oferujemy pewność, że towar dotrze do nas bez konieczności długotrwałego oczekiwania, problemów celnych itp., a proces zwrotu pieniędzy będzie szybki i sprawnie przeprowadzony. (2 - 5 dni roboczych) od momentu odesłania towaru.
 
Koszt takiego zwrotu wynosi 69,99 zł płatne przelewem na nasze konto bankowe lub kwotę 69,99 zł również możemy odjąć od zwrotu 425,48 zł bez wykonywania przelewów (Do usługi wystawiamy fakturę VAT) Po otrzymaniu przelewu, prześlemy Panu etykietę zwrotną do wydrukowania oraz instrukcję, gdzie i jak nadać paczkę.
 
 
Prosimy o informację zwrotną czy jest Pan zainteresowany pomocą w zwrocie czy będzie odsyłał Pan towar na własną rękę. (Od razu informujemy, że przesyłki wysyłane za pomocną poczty polskiej na własną rękę w 95% do nas nie docierają)
ZWIŃ
 
00:28                                                                                                                          A jakbym wysłał na adres Warszawski i wam zapłacę tą kwotę którą zaproponowaliście w wiadomości .
 
06:16                                                                                                                       My prześlemy etykietę już opłaconą oraz instrukcje gdzie nadać paczkę
 
16:13                                                                                                                        Prosimy o informację czy będzie wykonywał Pan przelew na kwotę 69,99zł czy mamy odjąć 69,99zł od kwoty zwrotu 425,48 zł. W drugim przypadku po prostu szybciej prześlemy etykietę do zwrotu bez oczekiwania na przelew. Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedź.    I Co Państwo sądzicie na ten temat czy to jest normalna procedura nie czas na zdecydowaną reakcję proszę o radę Pozdrawiam 
oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sosna1213 Cześć. W ofertach są informacje dotyczące adresu do zwrotu i informacja o tym, kto pokrywa koszty zwrotu: 

Zrzut ekranu 2024-03-17 o 10.11.33.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sosna1213
#7 Wielbiciel#

Ja rozumie nie doczytałem do końca tych zakładek ale oni  mają swoją bazę w Warszawie czy nie uważasz że mogli by te zwroty kierować na adres w Polsce przecież wiadomo wyślesz do Chin zanim to dojdzie to upłynie sporo czasu,jak po drodze nie zaginie (w mailu mnie ostrzegli że 90% przesyłek nie dociera i jaki to ma sens wysyłać paczki do tego kraju) nie uważasz że to jest jakaś ściema.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sosna1213 Tak lepsza, napisałeś że towar jest niezgodny z opisem, ja bym wówczas otworzył dyskusję i zażądał odebrania towaru w celu rozpatrzenia reklamacji, oczywiście tu jest ruch już sprzedającego albo niech sobie odbierze albo rozpatrzy na odległość.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@ko_alka czyli sprzedając jako Polska firma mogę podać adres do zwrotu w Chinach? Jest to legalne na allegro?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vonNogay a dlaczego miałoby nie być?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@pinsplash a nie wiem.. logiczne dla mnie by było gdyby adres zwrotu odpowiadał państwu, w którym zarejestrowana jest firma. Inaczej prawo zwrotu konsumenckiego jest martwym prawem, bo każdy może podać adres na jakiejś wyspie na Oceanie, do której paczka idzie 3 miesiące i kosztuje 1000 zł. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vonNogay dlatego kupujący powinien używać mózgu przy zakupie....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@pinsplash używanie mózgu nie zawsze pomoże, bo allegro robi wszystko, aby informacje o sprzedawcy nie było łatwo dostępne.. czasem nawet ja muszę się naklikać, aby znaleźć pewne informację o firmie albo muszę sobie przypominać gdzie one były, bo w normalnym miejscu ich nie ma.. a co dopiero jakiś początkujący kupujący. Informacja o sprzedawcy (nazwa firmy i adres) jest po kliknięciu w "poleca 97,7%", albo w bardzo słabo widocznym linku "O sprzedawcy" na samym dole strony, o którym nawet ja zapominam, że tam jest - to po prostu ukrywanie danych sprzedawcy przez allegro, aby ludzie nie wiedzieli, że kupują np. z Chin. Trudno wymagać od kupujących, aby każdą ofertę prześwietlali jak umowę z bankiem..

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vonNogay A to już inna sprawa że ten serwis robi wszystko aby wykiwać i sprzedajacych i kupujacych....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay przecież nasze osły sejmowe prawnikami z wykształcenia nie są to potem tworzą takie beznadziejne prawo że dziura na dziurze spekulantem pogania i cwaniakiem w oczy kole. Przykład konfiskata pojazdu za wódę prawo jest przepisów wykonawczych brak więc martwe

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay ustawa nie wymaga, że adres do zwrotu musi być polski albo taki sam, jak adres prowadzenia działalności gospodarczej. Może być to zatem adres zagraniczny, byle żeby był znany przez zawarciem umowy.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@ko_alka dzięki za odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sosna1213 Oczywiście przegapiłeś zakładkę zwroty, reklamacje. Ale zapytam czy brałeś pod uwagę reklamację?

oznacz moderatorów

sosna1213
#7 Wielbiciel#

Czy reklamacja jest jakimś lepszym rozwiązaniem

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@sosna1213  nie wiem co tu reklamować. Sprzedawca wywiązał sie z umowy i w pełni stosuje sie do przepisów. Myśle że tego typu sytuacji bedzie coraz wiecej z powodu coraz większej ilości zwrotów. Kupujący chcą w pełni korzystać ze swojego prawa odstąpienia od umowy - to w pełni zrozumiałe lecz pojawiło sie mnóstwo nadużyć ( wypożyczania sobie przedmiotów na kilka dni- np zwrot ozdób po świetach czy zwrot stroju karnawałowego po balu, zwrot ksiązki po przeczytaniu itp) Oczywiście nie pisze tutaj o Twoim zwrocie lecz o sytuacji na rynku . 

W tej oto sytuacji sprzedający zaczeli także korzystać z praw które im przysługuja a jednym z takich praw jest podanie jako adres do zwrotu dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest aby kupujący w momencie zakupu był o tym poinformowany.

Czy procedura etyczna ? moim zdaniem nie. Tak samo nietyczna ja stosowanie praktyk opisanych przeze nie przez kupujacych. Czy zgodna zprawem ? zaówno w przypadku kupujących nadużywających prawa odstąpipenia od umowy jak i w przypadku sprzedającego z którym Ty sie zetknąłes odpowiedź brzmi : tak -jest to w pełni zgodne z prawem.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ jak to co reklamować? niezgodność towaru z opisem, miała być skóra. Wtedy sprzedający powinien zwrócić to 69,99.. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@vonNogay  cóż nie wiemy jak wyglądała aukcja ani jak wygladał produkt. Zdaje sie że problemem było to że zwrot po odstąpieniu jest do Chin . A w tej kwestii nie ma co reklamowac . 

Poza tym pamietaj że tak czy inaczej ostateczne decyzja reklamacyjna należy do sprzedającego wiec po prostu może bez odsyłania produktu odrzucic reklamacje i tutaj problem z kosztami przesyłki sie w żaden sposób nie rozwiąze.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ mam wątpliwości co do tego czy legalne na allegro jest jeśli polska firma podaje adres do zworu w Chinach. Jeśli tak można to każdy może tak omijać prawo kupującego do zwrotu i podać adres zwrotu nawet w jakiejś republice bananowej, do której wysyłka kosztuje kilkaset zł - czemu nie?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@vonNogay  jest to tak samo legalne jak to że chinskie firmy wykorzystują polskie magazyny i robią wysyłke z polski , Nartomiast zwrot jest już do Chin. 

W tej sytuacji jest dokładnie tak samo z tym że jest to firma zarejestrowana w Polsce a nie w Chinach

Zaden przepis nie warunkuje adresu do zwrotów. Ważne aby adres był poprawny i była zapewniona możliwość odbierania paczek. 

oznacz moderatorów