anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co się stało, że zniknęły oferty raty ZERO- Zakupy Od Nowa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
RobiH5N1
#9 Pomysłodawca#

Od jakiegoś czasu zniknęły oferty zakupów RATY Od Nowa.czy wiadomo co się stało.? Wiem, że zmieniły się zasady - teraz zakup od 500 PLN. Ale mimo tego przy podsumowaniu zakupów i tak nie można zrobić zakupów w tym programie. Allegro przekierowuje na stronę banku i proponuje złożenie nowego wniosku kredytowego na dany produkt. Dzwoniłem do NBP Paribas - mówią, że program istnieje nadal. Zadawałem pytania bezpośrednio do Allegro, ale oni nie potrafią mi odpowiedzieć na w/w pytanie. 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
migdalek2
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem że nie mogę kupić żadnej rzeczy na Allegro na raty 0% Mam cały limit 4800 zł i jest nieprzydatny Czy wy też tak macie?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@migdalek2 Raty Od.nowa są dostępne, można więc kupować w ramach limitu. Zobacz tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/kiedy-nie-moge-skorzystac-z-rat-nl5Z889bKC...

Częstym powodem jest wybór towarów od sprzedawców z Chin, wtedy limit nie działa. Innym powodem mogą być opóźnienia w spłatach poprzednich rat.

oznacz moderatorów
migdalek2
#8 Zapaleniec#

No właśnie tam jest cała lista wyłączonych asortymentów z rat 0% czyli praktycznie wszystko

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@migdalek2 A wszystko dla naszego "dobra". cały ten kraj schodzi na psy.😁

oznacz moderatorów
RobiH5N1
#9 Pomysłodawca#

Też tak mam. Allegro nie potrafi mi odpowiedzieć.... 

oznacz moderatorów
czarneniebo
#1 Nowicjusz#

hejka ,tez wlasnie wpadlem cos na raty kupic i lipa a limit tez 4800 mam i wszystko splacone ,tez myslalem ze moze bank sie wycofal ale nie .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czarneniebo @migdalek2 czy korzystacie z filtra "raty zero" przy wyszukiwaniu ofert? 
Na Allegro mamy dostępnych kilka opcji płatności ratalnych m.in. raty PayU oraz raty w ramach limitu odnawialnego od.nowa. Limitem zapłacicie za przedmioty, które dostępne są w ratach ZERO (lub gdy co najmniej połowa wartości koszyka będzie objęta ratami ZERO). Najlepiej więc już podczas wyszukiwania ofert filtrować te, w których jest taka możliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Novamente1
#8 Zapaleniec#

Tylko, ze ten filtr nie działa...

Z zaznaczonym filtrem płatności RATY ZERO i żadnym innym... niezależnie od towaru (nawet tego, który na pewno ma RATY ZERO w opcji) ...nie pokazują się ŻADNE wyniki. I tak jest od miesięcy... można przez przypadek takie przedmioty znaleźć lub o nich wiedzieć... ale filtr nie pomoże ich wyszukać...

Co do reszty - zgadzam się, że użytkownicy nie widzą różnicy między kilkoma systemami płatności i traktują je jako ten, o który toczy się ten poemat... czyli RATY ZERO są mylone z Ratami PayU. 

Reasumując: Filtr RATY ZERO kasuje wszystkie wyniki. Jakiekolwiek. Do naprawy.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Novamente1 sprawdziłam to i wciąż działa, spójrz proszę:

la_nika_0-1629989845894.png

To jest przedmiot z kategorii Kultura i rozrywka > Gry > Towarzyskie > Bitewne > Inne systemy. Rzeczywiście przedmioty, które ostatnio próbowałaś kupić  jako metodę wygodnych płatności miały Allegro Pay, więc nie wyszukiwały się po zaznaczeniu filtra "raty zero". Ale na Allegro raty od.nowa i raty zero wciąż są dosępne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
adamsikadamsik
#7 Wielbiciel#

Problem polega na tym,że raty zero pomimo iż nadal istnieją to obejmują tak mało ofert ,że nie ma z czego wybierać. Napisałem do kilku wystawców z zapytaniem o ofertę raty zero i każdy z nich pisze ,że to allegro zaznacza taką opcję płatności. Dwóch wystawców pisze z kolei,że taki rodzaj płatności jest dla nich za drogi ( że allegro pobiera wyższą prowizję) . I tak mając limit odnawialny w wysokości 3000 zł , spłacany w terminie nie mam możliwości zakupu np pelletu,bo są na całe allegro CZTERY OFERTY, przy czym tylko 2 z nich oferują dostawę. Tragedia. Trzeba szybko zamknąć ten limit i uciekać gdzie pieprz rośnie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adamsikadamsik To Sprzedający decydują, czy chcą udostępnić raty ZERO w swoich ofertach. Wystarczy, że włączą w ofercie promowanie za pomocą opcji wyróżnienie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
migdalek2
#8 Zapaleniec#

Tylko że gdzieś jest pułapka bo tych ofert nie ma.

oznacz moderatorów
kruczek555
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. Kupowałem klika przedmiotów z limitem z BNP 1700 zł. Teraz ten limit sobie wisi bo nie ma przedmiotów do których mogę go wykorzystać... 

 

oznacz moderatorów
Client:56209227
#7 Wielbiciel#

Witam,

Niestety tych RatOdNowa nie ma praktycznie żadnych. Jeśli są to tylko przedmioty w bardzo wysokich cenach (np. ekspresy do kawy). Bardzo dużo osób chętnie korzystało z tej opcji, a od dłuższego okresu niestety nie ma takiej możliwości... Dobrze byłoby znowu to wprowadzić tak jak działało to wcześniej. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
RobiH5N1
#9 Pomysłodawca#

Witam. Też tak mam. Nie ma ofert zakupowych w programie raty od Nowa. Ale allegro uparcie twierdzi, że oferty są. A najlepsze jest to, że twierdzą, że zmiany które wprowadzają są aby poprawić jakość usług. W tym przypadku dla mnie porażka.... 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RobiH5N1 Są raty Od.nowa. Na przykład tu; https://allegro.pl/listing?string=rower&raty-zero=1&bmatch=e2101-d3857-c3683-spo-1-2-0429 w każdej wyrywkowo sprawdzonej ofercie raty w ramach limitu są dostępne.

oznacz moderatorów
RobiH5N1
#9 Pomysłodawca#

To wytłumacz mi jak mam to zrobić. Wielokrotnie brałem raty od. Nowa. Ale teraz nie widzę tej opcji, allegro przekierowuje mnie do nowego wniosku kredytowego. 

oznacz moderatorów
RobiH5N1
#9 Pomysłodawca#

Widzę, że są zakupy w Pay. Czy trzeba tam się zarejestrować aby program zakupy od. Nowa działał? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RobiH5N1 Co innego raty, co innego Allegro Pay. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

oznacz moderatorów