anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to znaczy przesyłka natychmiastowa?

Client:35558947
#1 Nowicjusz#

Witam, jeśli jest napisane "przesyłka natychmiastowa" to ile czasu ma sprzedający na wysłanie przesyłki elektronicznej?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

I tu się chyba kłania nazewnictwo allegro. Nie jestem pewna czy elektronicznych też to dotyczy. Jak się mylę to ktoś pewnie mnie poprawi. Według serwisu natychmiastowa jest wysłana do północy tego samego dnia. Przynajmniej takie wpisy na tym forum widywałam. I tego się trzymają sprzedający. Większość kupujących uważa, że natychmiast to natychmiast. I oczywiście za nieporozumienia standardowo obrywają sprzedający.

oznacz moderatorów

Client:35558947
#1 Nowicjusz#

Sprzedający twierdzi że opinia negatywna wystawiona za niedostarczenie przesyłki fakt w parenaście minut jest fałszywa. Tak naprawdę to ogłoszenie wprowadza w błąd kupującego w tym momencie przy przesyłce "natychmiastowej".

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

I tu się mylisz. To nie wina sprzedającego lecz ustawień allegro. Ja kiedyś ustawiałam wysyłkę w 24h, a przy wszystkich aukcjach wyświetlało się natychmiastowo.... Czy to była moja wina czy allegro? Nadal tego nie poprawili. Klienci w  tych kategoriach są przyzwyczajeni do szybkiej wysyłki i zapominają że po drugiej stronie też jest człowiek. Pamiętam kiedyś ktoś mi zaczął dyskusję, bo poszłam się wykąpać gdzie dostawę ze względu na wyżej wymieniony błąd z wyświetlaniem miałam ustawioną na 48h. Jest niedziela, według serwisu sprzedający ma czas do północy. Negatyw po kilkunastu minutach brzmi tak jakbyś uważał ze sprzedawca to zaprzeproszeniem bot nie mogący w ustronne miejsce odejść w niedzielę od kompa.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kaliszaneczka-x @  W godzinach pracy się kąpałaś?😜

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak powinno być, ale np to:

LEW433_0-1648399146444.png

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

A to już moim zdaniem wina sprzedawcy. I gapiostwa Allegro, które nie przewidziało, że materialnego towaru nie da się wysłać natychmiast. Nawet podwarszawski fullfilment nie da rady.

Wystarczy powiązać wysyłkę natychmiastową z wysyłką elektroniczną. Wtedy sprzedawca, który ustawi "natychmiast" i wyśle jak się wyśpi, będzie sam sobie winien. Inni - jak ja - nie powinni mieć w ogóle takiej opcji dostępnej, jeśli nie oferują wysyłki na maila.

 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie do końca. Tej opcji dostawy używa się nie tylko do maili które wysyła automat ale również do surowców, premium w grach itp. A to obsługuje człowiek...

oznacz moderatorów