anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w przypadku kiedy termin 14 dni na zwrot został przekroczony a sprzedający zadeklarował 30dni

MAMY ROZWIĄZANIE!
kaisanab
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Sprzedający poinformował w poście, że udziela 30-to dniowej gwarancji w przypadku używanych części samochodowych. Jest to czas jaki jest potrzebny do montażu i sprawdzenia poprawności działania.

Zakupiłem taką część i po montażu okazało się że jest wadliwa.

Niestety upłynął 14-to dniowy termin na zwrot i zakładka na stronie allegro przestała być aktywna.

W założonej dyskusji ze sprzedającym, poinformowałem go o wadzie sprzedanej części.

Sprzedający nie protestuje ale prosi o zgłoszenie zwrotu do allegro i wypełnienie formularza.

Czy istnieje jakiś sposób na dokonanie takiego zgłoszenia i wypełnienie formularza w przypadku kiedy zakładka "zwrot"  jest nieaktywna? Czy allegro udostępnia w jakiś inny sposób dostęp do formularza zgłoszenia o odstąpieni od umowy lub reklamacyjnego? 

Może w takich przypadkach obowiązują jakieś inne procedury? Jeżeli tak, to jakie?

Proszę o podpowiedź. 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
kostas11
#21 Demiurg#

@kaisanab formularz zwrotu allegro to co innego niż Gwarancja sprzedawcy, skoro dał taką odeślij towar na swój koszt jak uzna reklamację odda Ci za odesłanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Przez allegro się nie da. 
To wygląda na reklamację i to już uznaną. 

Także jeśli jesteś dogadany ze sprzedającym to odsyłasz na swój koszt i sprzedający musi Ci ten koszt zwrócić lub sprzedający musi przysłać swojego kuriera po odbiór lub podesłać Ci opłaconą etykietę. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przecież  w dyskusji masz złożoną reklamację i to jest obowiązująca, więc mu odpisz że ma sobie odebrać część na reklamację a jak chcesz dokonać zwrotu bez podania przyczyny to zgodnie z tym co było opisane w ofercie, zapewne jak przyjmuje taki zwrot to będziesz musiał odesłać na własny koszt. Reklamuj.

oznacz moderatorów
kaisanab
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za podpowiedź.

Nie bardzo rozumiem czego jeszcze oczekuje sprzedający.

Poniżej przesyłam fragment naszej korespondencji: 

 

Dzień dobry, zakładka zwrot na stronie allegro jest nie aktywna. Najprawdopodobniej dając 30 dniową gwarancję rozruchową powinien Pan wydłużyć czas na zwrot. W załączniku przesyłam wypełniony formularz o odstąpieniu od umowy wypełniany ręcznie. Taki tylko znalazłem. Jak tylko będę miał spakowany silniki i gotowy do wysyłki, niezwłocznie poinformuję. Proszę o informację czy wszystko się zgadza czy coś jeszcze mam uzupełnić w odniesieniu do formularza. Pozdrawiam.

 

 
Odpowiedź sprzedającego
 

"zielonaaplaneta 10 lipca 2024 08:00

Dzień dobry, gwarancja a zwrot bez podania przyczyny to 2 różne tematy. Wszystko ok tylko trzeb zgłosić do allegro abym odzyskał prowizję, wystarczy napisać do nich. Pozdrawiam"
 
 
W jaki sposób mam zrobić zgłoszenie do allegro aby sprzedawca odzyskał prowizję?
 
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@kaisanab napisz, że wystarczy Twoje pisemne oświadczenie o odstąpieniu może być na piśmie lub w formie wiadomości e-mail 

oznacz moderatorów