anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w sytuacji jeśli nie odebrałem paczki z paczkomatu i nie jestem zainteresowany już tym produktem?

Client:106876706
#1 Nowicjusz#

Witam 

Prawie miesiąc temu zakupiłem produkt , którego nie zdążyłem odebrać z paczkomatu . Został on odesłany ,a środki nie zostały zwrócone na konto . Jednakże kupowałem też inne produkty i zapomniałem o nim . Kilka dni temu przeglądając historie moich zakupów natknąłem się na ten produkt . Jak mogę upomnieć się o zwrot pieniędzy? Czy muszę wypełnić formularz odstąpienia od umowy ? Czy jest takowy na allegro? Czy wystarczy ,że w dyskusji o produkcie napiszę Sprzedawcy mój numer konta do zwrotu ? 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:106876706 nie odebranie paczki to nie wywiązanie się z umowy, narażenie sprzedawcy na koszty, paczka jest dalej Twoja leży u sprzedawcy, warto się dogadać, sprzedawca może oddać kasę pomniejszoną o wysyłkę i powrót paczki, lub może poprosić Cię o pokrycie kosztów na ponowną wysyłkę a jak będziesz zwlekał zacznie naliczać za magazynowanie 😞

Ps. odstąpić od umowy można do 14 dni od odebrania paczki a nie jak się zapomniało odebrać i paczka wraca 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:106876706  Prawo do odstąpienia od umowy prawdopodobnie dawno minęło bo dopuszczalny termin odstąpienia to 14 dni od  dostarczenia przedmiotu. Poza tym są pewne ograniczenia, nie przysługuje na przykład jeśli kupujesz od sprzedawcy prywatnego.

Zostało ci jedyne wyjście, napisać do sprzedającego, opisać problem, użyć słowa przepraszam i jeśli sprzedający jeszcze nie wyrzucił tego przedmiotu to pewnie chętnie wyśle ponownie po opłaceniu kosztu przesyłki.

Nawet jeśli przedmiot nie jest wart ponownej wysyłki to warto napisać do sprzedającego, raz z grzeczności,  a dwa dlatego że sprzedający może ci przysłać rachunek za magazynowanie twojego przedmiotu.

oznacz moderatorów