anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z towarem, jeśli Allegro przyznało rekompensatę z POK?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Elmirka1024
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Proszę o informację, czy sprzedający ma prawo żądać zwrotu uszkodzonego towaru, gdy Allegro przyznało mi rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących? Gdy zapytałam o to Allegro to odpisali mi, że to co stanie się z towarem zależy ode mnie, a sprzedający mi napisał że za dwa dni będzie kurier i że mam towar naszykować. I nie wiem czy słusznie.

Z góry dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
annas14-firma
#16 Inspirator#

Zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko ... 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Elmirka1024   Dziwne pytania...  Skoro złożyłaś reklamację  że towar jest uszkodzony to powinnaś odesłać towar do sprzedawcy bez żadnych problemów.  Po co ci  złom??

Nie możemy odpowiedzieć na tak postawione pytanie bo nie wiemy  czy sprzedający się zrzekł z towaru, czy może wykombinowałaś mieć rekompensatę i przedmiot.

Ale widocznie się nie zrzekł skoro chce odebrać.  Nie  możesz mu nie wydać towaru, no chyba że chcesz mieć więcej problemów.

oznacz moderatorów
Elmirka1024
#7 Wielbiciel#

Nie o to mi chodzi, bo przedmiot nie nadaje się do użytku, a po zachowaniu sprzedającego można wnioskować, że sprzeda go dalej. Nie jest uczciwa osobą. Wolałabym wyrzucić, niż mu oddać. Jest to traktor na akumulator, z popękanymi kołami i skrzywionymi osiami . Chodzi mi o bezpieczeństwo innych potencjalnych użytkowników. A tak jak wcześniej pisałam, Allegro mnie poinformowało że decyzja w sprawie zwrotu towaru zależy ode mnie. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Elmirka1024  No cóż, więc decyzja należy do ciebie....

Nie pytaj, nie znamy wszystkich szczegółów dyskusji, a ja tylko napiszę że sprzedający ma prawo wymienić popękane koła,  naprawić.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Polecam utylizację komisyjną. Chrońmy świat.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Elmirka1024 Jeżeli dotychczas sprzedajacy nie zwrócił Ci środków  a dostałaś rekompensatę z POK to towar należy do Allegro a nie sprzedającego, on nie wywiązał się z umowy, więc nie musisz mu zwracać, stroną sporu jest Allegro. Nie wyrzucałbym jeżeli Allegro jednoznacznie Ci nie odpowiedziało, więc sama decyduj.🤔

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 kiedyś był taki zapis ale znikł w momencie gdzie zaczęli doliczać wypłatę z POK do rachunku sprzedawcy, więc towar należy do sprzedawcy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Elmirka1024 oczywiście że musisz oddać, na dzień dzisiejszy Ty posiadasz towar i kasę a sprzedawca musi oddać allegro za rekompensatę i jest bez towaru i kasy, a to co Ci odpisało allegro jest niezgodne z prawem, wydaj sprzedawcy towar bo nie należy do Ciebie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów