anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jak otrzymałem dysk twardy przenośny nie działający

Client:68971601
#7 Wielbiciel#

Dziś dostałem zakupiony dysk twardy przenośny 2 TB , niestety nie działa , po za diodą nic sie nie wyświetla,  w laptopie ani nie ma znaków dzwiękowych i wizualnych że się włączył , zero informacji że ze działa . Ponieważ nie działa a jest z Chin , czy można to zareklamować lub nadać inną formę reklamacji , wymiana na inny sprawny czy coś... proszę o informację  Witold Galli 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:68971601, to od Ciebie zależy, z jakiego uprawnienia (reklamacja czy odstąpienie) chcesz skorzystać. 🙂 Pamiętaj, że przy reklamacji sprzedający może oczekiwać odesłania towaru w celu jego weryfikacji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:68971601
#7 Wielbiciel#

 Czyli co ?? mam odesłać to do Chin ?? .... lekka przesada  , zgłosiłem problem , niech to odbiorą sami przez kuriera , Tylko jaką ja mam gwarancję ze za jakiś czas powiedzą ze wszystko było OK a ja się myliłem  Wiem jedno po podłączeniu dysk powinien się pojawić na laptopie jako dodatkowy , sprawdziłem na 2 laptopach i nic , Korzystam teraz z innego dysku przenośnego i nie ma żadnego problemu .  Nauczka na przyszłość  aby kupować sprawdzony towar 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:68971601 Tanio z Chin? To trzeba odesłać do Chin..... czemu zdziwienie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68971601 Przed zakupem warto zapoznać się z całością oferty, w tym zakładką REKLAMACJE i adresem na który należy reklamowany produkt odsyłać. 
Odsyłasz na swój koszt i jeśli sprzedający uzna reklamację to musi Ci zwrócić koszty wysyłki. 
Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z Allegro Protect gdyby coś poszło nie tak i zostaniesz bez towaru i bez kasy ale przy reklamacji Twoim obowiązkiem jest dostarczenie towaru do sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może lekka przesada ale należało czytać co napisane w ofercie, takie rzeczy z Chin często nie spełniają "życzeń". Ale poszukaj w internecie bo może dysk jest sprawny tylko np: https://www.seagate.com/pl/pl/support/kb/usb-external-troubleshooter-003581en/

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:68971601  Czy to dysk SSD?  Bo jeśli zwykły to potrzeba specjalnego kabelka żeby odpalił, albo podłaczenie  dogniazda USB3  o wydajności przynajmniej 1A

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze uzupełnienie:  jeżeli to jest taki dysk...

1045a5bb42c2a2c7437debd0266e.jpg

Musisz najpierw podłączyć obydwa kabelki USB do lapka, a dopiero potem wtyk kabelka do obudowy dysku. Inaczej nie odpali.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@br.: wystarczy, że standardowo podłączy do komputera stacjonarnego. Na pewno ma dostęp. Wtedy wystarczy jeden wtyk USB. Nie potrzeba dodatkowego zasilania poprzez drugi wtyk.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Cześć,
to znowu ja!

Dla tych osób które nie mają odpowiedniej wiedzy bo IT to nie ich działka, w naszym pięknym serwisie są dostępne dyski SSD jak na aukcji:

słowo kluczowe w wyszukiwarce: SSD 12TB (cena do 300zł)

 

Tak naprawdę są to karty microSD, przeważnie 64GB siedzące na plytce z oszukanym firmware które symulują pojemność 12TB, 18TB, 36TB a nawet 64TB i jak widać juz 128TB 😮 .

"Dyski" są strasznie wolne; 10MB/s write / 20MB/s read.

Są problemy z wgrywaniem danych i po odlaczeniu dysku i ponownym podlaczeniu dysku okazuje sie, ze wszystkie dane lub czesc zniknely lub są uszkodzone/nieczytelne.

Dyski są dostępne w roznych obudowach.

Sprzedawcy z chinskich portali skutecznie umywają ręce.

Proponuję daleką idącą ostrożność.ssdmiut.jpegdd001.pngdd002.png

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Wrzuć link do aukcji albo do sklepu sprzedającego.

oznacz moderatorów