anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli mój wniosek o rekompensatę z POK został odrzucony?

yangseller
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, piszę w dość dziwnej sprawie.

Otóż dwa tygodnie temu kupowałem konto w grze.

Sprzedający mnie okradł zwróciłem się z wnioskiem do POK otrzymałem zwrot.

Ponownie zakupiłem konto u innego sprzedawcy, po zakupie kontakt ze sprzedającym się urwał ( dokładnie w momencie przelania pieniędzy).

Podany adres sprzedającego jak sprawdziłem to kościół a numer telefonu jest oczywiście nie prawidłowy.

Tym razem kiedy wysłałem wniosek do POK został odrzucony i kazano mi iść na policje.

Natomiast z policji odesłano mnie dziś z pustymi rękoma ponieważ i adres i numer telefonu są nie prawidłowe ( tak więc prawdopodobnie cała reszta również) powiedziano mi że powinienem kontaktować się z allegro o zwrot.

Pracownik allegro podczas dyskusji ze sprzedającym udzielał się kilkukrotnie aż do zbanowania konta sprzedającego ponieważ tak jak wyżej nie było z nim kontaktu.Na czacie z allegro moja rozmowa z pracownikiem dwa tygodnie temu skonczyla się w takim tonie że to tylko formalność i dostane zwrot z POK.

Jak widać niestety nie, czy ktoś miał już taka sytuacje? ponieważ aktualnie ani ze stronny allegro ani policji nie otrzymałem pomocy.Pozdrawiam

Ps.Dodam tylko ze obaj użytkownicy widnieli jako zweryfikowani od lat

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Widać że jedna nauczka nic Cię nie nauczyła, ale Policja ma obowiązek przyjęcia zgłoszeni(chociaż w dzisiejszym czasie i w tym stanie prawnym, różnie bywa). Zgłoszenie na Policję nie jest obowiązkowe do wniosku o rekompensatę POK, może chcą dlatego że w tak krótkim czasie sprawa się powtarza. Tu masz opisane warunki skorzystania z POK: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

yangseller
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem gdzie tu wyciągać nauki, po to kupuję przez allegro żeby być zabezpieczonym przed oszustwem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Widać że jedna nauczka nic Cię nie nauczyła 😄

To tak jak ciebie "nauczka nic nie nauczyła", ciągle popełniasz te same błędy 🙂

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@yangseller Opisz w Dyskusji odmowę przyjęcia zgłoszenia przez policję. To samo napisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... i poproś o ponowne rozpatrzenie wniosku. Prawdopodobnie Allegro zmieni zdanie i rekompensatę wypłaci.

oznacz moderatorów

yangseller
#8 Zapaleniec#

Generalnie Pan policjant dał mi do zrozumienia że nic mi nie zrobi skoro na allegro ktoś z adresem zamieszkania w kościele mi coś sprzedał.

I dopowiedział że być moze bede musiał im dać swój komputer ( znam tą taktyke na spławienie) aczkolwiek komputera dać im nie moge bo przy nim pracuję.

Nie rozumiem niestety dlaczego POK odrzuciło wniosek skoro od 3 tygodni krok po kroku standardowo robiłem to co kazali mimo że była to również strata czasu bo od czasu transakcji sprzedający nawet nie zagościł ponownie na swoim koncie allegro.

oznacz moderatorów

Damian979797
#9 Pomysłodawca#

W przypadku oszustw internetowych (zakup kont, wirtualnej waluty, przedmiotów itp.) allegro wymaga od kupującego zgłoszenia sprawy na policję. Samemu niedawno trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę i sprawę musiałem zgłosić na policję. Dziwne, że mimo nieprawidłowych danych osobowych, allegro zweryfikowało konto oszusta. Sprzedawca nie może wystawiać przedmiotów bez wcześniejszej weryfikacji konta. Dane właściciela rachunku muszą się zgadzać z danymi konta allegro. Policja ma obowiązek przyjęcia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa mimo nieprawidłowych danych. 

Skorzystaj z POK prześlij allegro potwierdzenie zgłoszenia sprawy na policji i to powinno wystarczyć.

oznacz moderatorów