anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli wystawiłam przedmiot w imieniu kogoś, kto nigdy go nie wysłał?

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Witam chciałam się doradzić co w tej sytuacji zrobić zostałam oszukana przez gościa powodem czego mogę być posadzona p oszukanie kogoś innego . Gościu zamieścił na Facebooku ogłoszenie że szuka ludzi do pracy z pokazał stronkę na allegro wszystko było bardzo wiarygodne . Kazał mi wystawić telefon,  który on potem wyślę klientowi . No i sprzedał się,  otrzymałam pieniądze i wysłałam temu oszustowi i teraz nie wiem co zrobić... ani pieniędzy ani telefonu... boję się konsekwencji prawnych.  Pomóżcie bo nie wiem co robić... Gosiu Pisał Jako Maciej Domagała. Mam konwersacje na Facebooku ale tylko moje odpowiedzi są widoczne bo on wszystko usunął. Mam wypłaty z blika z Gdańska bo on tam wypłacał... nie wiem co zrobić.. iść na Policję... da się odzyskać wiadomości z Messengera może. Boże. Dalam się nabrać jak dziecko ... jestem taka spanikowana ze nie myślę...

Przepraszam za brak składni w zdaniach ale emocje są tak duże że niedoopisania 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Zgłosić na Policję.

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Ale teraz wychodzi na to że ja oszukałam bo nie mam dowodów , bo on ma kasę i miał rzekomo wysłać telefon na adres klienta a nie wysłał bo to oszust a ja się dalam nabrać jak dziecko ... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:40904451 najpierw oddaj kasę kupującemu, bo i tak allegro to z Ciebie z ciągnie 😞 a przynajmniej nie będzie blokady konta i komornika 😞

Potem na policję zgłosić !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:40904451 Niestety, ale Twoja strata > musisz oddać kupującemu pieniądze > inaczej on zgłosi Ciebie do Allegro > a Allegro obciąży Ciebie za wypłatę z AP

Zanim się zdecydujesz na "łatwy zarobek" > włącz myślenie > Allegro może CI nałożyć blokadę konta.

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Nie mam takich pieniędzy 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:40904451 Allegro i tak sobie odbije wypłatę z AP na Tobie > windykacja i komornik.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:40904451 Kupującemu oddaj pieniądze i zgłoś się na policję zanim to oni zgłoszą się do Ciebie. 

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Nie mam takich pieniędzy to jest ponad 3000

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Idź na Policję bo z całą pewnością Allegro się o kasę upomni, prędzej czy później, jak zwrócą kupującemu w ramach rekompensaty.

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Ale nie mam dowodów... da się odzyskać wiadomości z Facebooka 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jest dowód.

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Co jest dowodem , już nawet pisałam z tym panem ale on mi nie wierzy , z resztą nie dziwię się... nie mam dowodów... co ja narobiłam 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:40904451 Prawda jest taka, że niestety najpewniej będziesz stratna te 3000 bo nawet jeśli zgłosisz to na policję to i tak szansa na pozytywny koniec jest bardzo, bardzo mała. 
Najważniejsze to postarać się zwrócić pieniądze kupującemu bo niestety ale to Twoje konto Allegro i Twoja odpowiedzialność 😕

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

Nie posiadam takich pieniędzy

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:40904451 My to rozumiemy ale postaw się na miejscu kupującego. Interesowałoby Cię to, że ktoś się dał zrobić w balona? Chyba nie. 

oznacz moderatorów

Client:40904451
#7 Wielbiciel#

No nie i ja to rozumiem, ale nie mam takich pieniędzy , sama mam problemy finansowe i próbowałam dorobić,  no i dorobiłam sobie jeszcze bardziej ...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:40904451 Spróbuj dogadać się z kupującym > zaproponuj spłatę w ratach > może się uda > chociaż małe szanse

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dobrze Ci radzą ,musisz dogadać się i spłacić klienta mimo że jest to dla Ciebie duża kwota ale jak tego nie zrobisz to komornik zabierze dużo więcej . Nawiąż kontakt z klientem ,przekonaj go że stałaś się ofiarą oszusta może wypracujecie wspólnie jakiś kompromis.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:40904451 Jeśli nie oddasz Ty to odda Allegro a potem i tak ściągną to od Ciebie. 

oznacz moderatorów