anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli zakupiony przedmiot zepsuł się po roku, a sprzedający nie chce przyjąć reklamacji?

karolina_cii
#7 Wielbiciel#

Mam problem ze sprzedawcą, zakupiona lampa spaliła się po 1,5 roku. Gwarancji już nie mam, była roczna. Sprzedawca twierdzi, że skrócił okres rękojmi do roku. Czy to jest możliwe?

Doradźcie mi czy spalona lampa to coś co mogę bez obawy reklamować. Czy to, że spaliła się sama jest podstawą do reklamacji?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karolina_cii, podaj, proszę, numer tego zamówienia. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

karolina_cii
#7 Wielbiciel#

9769599720 proszę

 

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@karolina_cii Zacznijmy od tego co to za lampa i co dokładnie masz na myśli pisząc, że się spaliła?

oznacz moderatorów

karolina_cii
#7 Wielbiciel#

Trudne pytanie.  Lampa jest ledowa, ale ledy wyglądają ok. Na zdjęciu lepiej widać.

https://drive.google.com/drive/folders/1nVerUjXqiDRsT9MVKESFkdiaNr108i2-?usp=sharing

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@karolina_cii Wygląda to na jakieś zwarcie ale nie znam się na elektryce.
Generalnie jeśli kupowałaś towar jako nowy to sprzedawca nie może skrócić rękojmi do roku.
Problem w tym, że po upływie 12 miesięcy to Ty musisz wykazać, że wada tkwiła w produkcie a nie doszło np. do przepięcia instalacji lub zwarcia z powodu zawilgocenia itp.

oznacz moderatorów

karolina_cii
#7 Wielbiciel#

Dzięki.

Tylko jak to udowodnić ? Ja wiem, że od roku lampa wisiała w tym samym miejscu, w zasadzie nawet nie ruszana, sterowana aplikacją i nagle boom. Czeka mnie trudna przeprawa, prawda?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@karolina_cii jeśli chodzi o rękojmię udzielaną przez sprzedawcę, to po upływie 12 miesięcy od zakupu, po twojej stronie leży udowodnienie, że lampa miała wadę fabryczną i to jest przyczyną jej spalenia. Gwarancja producenta, to zupełnie inna sprawa.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@karolina_cii Zgodnie z zasadami jeśli sprzedany towar jest nowy to czas na reklamację z tytułu rękojmi wynosi 2 lata. W przypadku używanego towaru sprzedający może ograniczyć rękojmię maksymalnie do 1 roku, ale oczywiście powinien to zaznaczyć w odpowiedniej zakładce.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów