anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wymiany butów na inny rozmiar

Marlenka82k
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupiłam buty robocze. Okazały się rozmiar za duże. Po kontakcie ze sprzedawcą odesłałam zakup i dokument zakupu i jutro minie 3 tygodnie odkąd buty wróciły do sprzedawcy  (wiem po śledzeniu paczki inpost) wczoraj dzwoniłam z prośbą wyjaśnień. Pan był nie miły i powiedział że wszystkie zwrotu i wymiany były wczoraj zrobione i kazał mi wysłać nr przesyłki zwrotu. Zrobiłam to na email przez allegro i dalej cisza.  Ile czasu na wymianę zakupu ma sprzedawca bądź  na oddanie pieniędzy po otrzymaniu zwrotu towaru?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Przepisy nie określają czasu na wymianę, ale określają czas na odstąpienie od umowy i zwrot wpłaty. Chcesz tej wymiany, czy zwrotu wpłaty? W przypadku zwrotu wpłaty, sprzedawca powinien ją oddać w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy lub od dokonania "zwrotu" przez formularz Allegro. Może się wstrzymać ze zwrotem wpłaty tylko do momentu otrzymania zwracanego towaru. Najlepiej rozpocznij ze sprzedającym Dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do Dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W Dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami. W Dyskusji nie będzie już taki niemiły, zapewniam.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a nie w ciągu 14 dni od otrzymania towaru-zwrotu? 😮
bo co z tego, że ktoś napisze jak towar wyśle po kolejnych 10 dniach? 😮

oznacz moderatorów

Marlenka82k
#8 Zapaleniec#

No właśnie też tak myślę.. szukam tylko potwierdzenia i zgłosić naruszenie żeby allegro pomogło mi w tej sprawie.  Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Marlenka82k
#8 Zapaleniec#

Super. Dziękuję za pomoc.  Pozdrawiam:)

oznacz moderatorów