anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro Protect jest tylko dla uzytkowników ze Smartem?

webproject
#7 Wielbiciel#

Czy Allegro Protect działa tylko dla użytkowników ze Smartem czy jak się kupuje bez Smarta to też?

Bo tutaj w akapicie "Kiedy nie skorzystasz z Allegro Protect" nie ma nic o obowiązku posiadania Smarta:
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/warunki-skorzystania-z-allegro-protect-qzdAg...

Natomiast tutaj trochę pokrętnie napisane
https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect#kiedy-nie-otrzymam-wsparcia-allegro-protect-

"Zgodnie z regulaminem Allegro Protect, nie udzielimy wsparcia, jeśli:
- dostawa była zrealizowana bez Smart!, a kupiony produkt został zniszczony lub zgubiony przez przewoźnika. W takim wypadku o zwrot pieniędzy warto zwrócić się do przewoźnika"

Czyli kiedy przewoźnik uszkodzi lub zgubi przesyłkę i nie ma Smarta Allegro Protect nie działa, ale równie dobrze ktoś może zapakować uszkodzony towar i zwalić winę na przewoźnika. Czyli już sam nie wiem czy Allegro Protect działa tylko ze Smatrtem czy bez też.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@webproject Działa ze SMARTem i bez.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

działa do wszystkich zakupów przez allegro nie mylić z zakupami na fałszywe linki ala allegro @webproject 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@webproject jak jest uszkodzona paczka, podstawą jest spisanie protokołu szkody ! jak widać uszkodzenia przy odbiorze jak nie widać to do 7 dni inaczej odebrałeś paczkę bez zastrzeżeń, jak będziesz miał taki problem to wróć to tego wątku 🙂  zanim skorzystasz z Protekt jest reklamacja u przewoźnika - sprzedawcy i na to składa się więcej zmiennych ( zakup od firmy czy osoby prywatnej itp. )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@webproject Napisane jest tak ponieważ Smart jest dziełem Allegro i to oni w zasadzie odpowiadają za przesyłkę, a przy zakupie bez Smarta albo prywatnego to kupujący jest stroną dla przewoźnika, najlepiej jak przyjdzie przesyłka uszkodzona spisać protokół szkody z przewoźnikiem, Ale AP jest także dostępne dla tych bez Smarta po spełnieniu warunków, te warunki są dla wszystkich, a czy dostaniesz czy nie rekompensatę to już Allegro decyduje. Ja nie polegałbym w 100 procentach.

oznacz moderatorów