anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro przekazuje dane zamawiającego???

50grazka-g1
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu gdy robię zakupy na allegro pojawia się problem z naciągaczami. Zamawiam paczkę i gdy ona jest już wysłana otrzymuję sms niby od firmy kurierskiej z informacją, że jest nie dopłata. Na innych portalach nie mam tego problemu. Ktoś ma dostęp do moich zamówień i próbuje naciągnąć. Ten naciągacz wie o przesyłkach i co było zamawiane bo wczorajszy sms dotyczył wagi zamówienia, a zamówienie troszkę waży ok 5kg. Z tego powodu robienie zakupów na tym portalu robi się nie komfortowe, a wręcz uciążliwe.

Czy koś spotkał się już tym problemem i wyciekiem naszych danych do osób trzecich???

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

_Likos_
#19 Nestor#

@50grazka-g1  takie smsy przed swiętami idą w miliony. Zarówno do kupujących jak i sprzedających. Sugeruje zachować ostrożność i NIE WCHODZIĆ W ŻADNE LINKI.

 

oznacz moderatorów

50grazka-g1
#1 Nowicjusz#

Tak to prawda, takie smsy idą w miliony, ale dlaczego akurat przy zakupach na allegro a nie na innych portalach, czyżby nasze dane nie były dobrze zabezpieczone? To mnie martwi.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@50grazka-g1: pewnie nie wiesz,  ale duża cześć sprzedawców korzysta z zewnętrznych firm do obslugi zamówień jak np. baselinker czy apilo. I tam lądują Twoje dane. Na serwerach tych firm.

Tak samo wystarczy spisać Twoje dane z etykiety adresowej. Albo zrobić zdjęcie.

oznacz moderatorów