anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro umożliwia zmianę opisu, zdjęć, ceny sprzedawanego przedmiotu pod tym samym linkiem?

pc300
#7 Wielbiciel#

Witam

Wysłałem dziś około 20:00 (14.12.2020) link do członka swojej rodziny aby kupił mi pewien przedmiot.  Następnie wszedłem na ten sam wysłany link około godziny 21:00 i okazało się że teraz sprzedawany jest zupełnie inny przedmiot, inna cena, inny model. Przedmiot jaki widniał na aukcji przed 20: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2dwCBJ3qbWEJ:https://allegro.pl/oferta/bebenek...

Cena wynosiła 49zł

Przedmiot aktualny: https://allegro.pl/oferta/bebenek-bialo-niebieski-instrumenty-dla-dzieci-9636392374

Czy sprzedawca może dowolnie zmieniać przedmiot jaki sprzedaje bez zmiany linku? Co ciekawe opinie i ilość sprzedanych przedmiotów pozostają te same więc są całkowicie niewiarygodne gdyż odnosiły się do innego przedmiotu. Jeśli taka zmiana to nie jest błąd i jest możliwa to wysyłając komuś linka trzeba wysyłać tej osobie opis, model i zdjęcia aby mógł porównać i przypadkiem nie kupił czegoś innego. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, to raczej standard, że link prowadzi do tego samego przedmiotu. Rozumiem że cena może się zmienić, ale sprzedawany przedmiot powinien pozostać ten sam, ewentualnie z korektami opisu.

Zasadnicze pytanie, czy jest to prawidłowo działająca funkcjonalność Allegro czy błąd systemu?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@pc300 trzeba uważać, to że zmienił nie ma znaczenia, ważne jest to co dajesz do koszyka w momencie zawarcia umowy kupna, był przypadek że klient kupił koledze produkt z linka gdzie rano było 160 zł a potem 600 zł 😞

Tu poczytaj 

Zmiana
Informacja
Zmiana ceny
W każdym momencie - także wtedy, gdy w ofercie doszło już do sprzedaży. Jeśli cena wynosi do 50 zł - zwiększysz ją maksymalnie o 50 zł. Jeśli wynosi ponad 50 zł - zwiększysz ją maksymalnie o 100%
Zmiana tytułu
Możesz zmienić tytuł oferty jeśli nie doszło w niej jeszcze do sprzedaży (jeśli nie pojawiły się w niej żadne oferty kupna).
Zmiana opisu i parametrów
W każdym momencie - nawet wtedy, gdy doszło w niej do sprzedaży.
Zmiana / dodanie zdjęcia
Możesz dodać lub zmienić wcześniej wstawione zdjęcie.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

pc300
#7 Wielbiciel#

@kostas11 rozumiem zmianę ceny, ale kompletna zmiana sprzedawanego przedmiotu pod tym samym linkiem to nie jest coś co kiedykolwiek zaobserwowałem w innych sklepach/platformach. Opinie i liczba sprzedanych sztuk także tyczą się poprzedniego przedmiotu są więc fałszywe. Jak sam kupujesz to nie jest problem ale jak wyślesz komuś przedmiot to ta druga osoba może kupić coś innego bo kto by pomyślał że pod tym samym linkiem jest inny przedmiot?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pc300 rozumiem Cię trzeba uważać bo można się przejechać, wiążąca jest umowa w momencie jej zawarcia a nie oglądania dzień wcześniej 😞  Allegro zezwala na takie zmiany podałem tabelkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pc300
#7 Wielbiciel#

@kostas11Zastanawia mnie jedna rzecz. Często jak wchodzę po jakimś czasie w przedmiot który kiedyś kupiłem, wyświetla mi się informacja że oferta się zmieniła i link do nowej oferty. Czy w tym przypadku nie powinno być tak samo? Kiedy wyświetla się ta informacja o zmianie oferty a kiedy nie?

Chodzi mi o taki żółty pasek na górze z przykładową treścią:

"Sprzedawca zmienił tę ofertę

Widzisz stan z dnia zakupu (środa 12 sierpnia, 9:59:16)."

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pc300 W zakładce Kupione - gdy klikniesz na tytuł aukcji, widzisz ją z chwili zakupu. Aktualna oferta może być zmieniona. Tak powinno być i w tym przypadku. Zasadniczo, sprzedawca nie może zmienić tylko tytułu oferty.

oznacz moderatorów