anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro wyciąga konsekwencje wobec sprzedających?

leszczykm91
#7 Wielbiciel#

Witam. Jestem tutaj pierwszy raz. Kilka dni temu kupiłem figurkę z porcelany. Wczoraj otrzymałem informację od Allegro, że dostawa mojej paczki opóźni się i że nie ma numeru listu przewozowego, aby ją śledzić. Pod tą informacją wyświetliła się propozycja otwarcia dyskusji ze sprzedającym MAJA1302. Otworzyłem dyskusję, gdyż chciałem wiedzieć, gdzie znajduje się moja przesyłka. Otrzymałem informacje, że paczka została przez pomyłkę wysłana komu innemu. Sprzedawca napisał, że ktoś się ze mną skontaktuje. Telefonu się nie doczekałem. Przyszła natomiast informacja, że sprzedający zlecił zwrot pieniędzy na konto. Dostałem informacje od Allegro, abym zamknął dyskusję kiedy dotrze do mnie zwrot pieniędzy. Na tym teoretycznie wszystko powinno się zakończyć, ale nie… W godzinach popołudniowych sprzedający wypowiedział się, że ma nadzieję więcej tak roszczeniowych i niecierpliwych klientów nie spotkać na swojej drodze co bardzo mnie zniesmaczyło. Ja tylko zapytałem o przesyłkę! Wystawiłem sprzedającemu negatywną oceną za obsługę klienta, gdyż w moim odczuciu na niską ocenę zasługiwał za sprawą obwiniania mnie, tj. kupującego za zaistniałą sytuację. Wydawało mi się, że takie prawo mi przysługuje…Okazało się jednak, że sprzedający MAJA1302 źle znosi słowa krytyki i nie zgadza się z wystawioną przeze mnie oceną. Czytając wiadomość jaką otrzymałem za pomocą smsa cieszę się, że nie należę w rozumieniu sprzedającego MAJA1302 do tych: „ uczciwych, pracujących, porządnych ‚ludzi’ „Oto SMS, którego otrzymałem wczoraj po godzinie 23.00; Posluchaj ty psycholu: chamem mozesz nazywac tylko tych od ktorych pochodzisz !! Zapamietaj sobie ze tylko takie smierdzace gowno jak ty , tak traktuje uczciwych , ciezko pracujacych ludzi...wiedz kreaturo , ze czas na wysylke byl do dzis i figurka byla przygotowana do wysylki, ale ze mendo otworzyles Dyskusje, to Ci ofiaro losu , zwrocilem pieniadze, zeby tak pieknej figurki nie dotykaly, takie cuchnace lapy... **piiip** ten negatyw...m satysfakcje, ze taki NIEDOROZWOJ , za zadne pieniadze nie dotknie mojego pieknego przedmiotu...wiesz czego ci zycze gnido...!! Lepiej zdechnij, i nie drecz swoim smrodem , porzadnych ludzi...

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

mdrogeria
#21 Demiurg#

@leszczykm91 ,,Mnie treść tej wypowiedzi poirytowała, ponieważ nic takiego się nie stało ,,

a właśnie się stało  ,dla wielu sprzedawqców , a szczególnie drobych dyskusja jest ogromnym stresem , źle poprowadzona może się skończyć poważnymi kosekwencjami do blokady konta włącznie , a dla wielu to jedyne źródło dochodu , ale Ciebie to absolutnie nie interesuje bo ,,nic takiego się nie stało,, .... prawda ??

oznacz moderatorów

leszczykm91
#7 Wielbiciel#

Lepiej wyglada negatyw za wiadomości czy smsa takiej treści?

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

@leszczykm91  Jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia - nie obrażałeś / wyzywałeś / prowokowałeś tej osoby podczas kontaktu, to na Twoim miejscu, bez zbędnego zastanowienia, udałbym się na policję złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Taką patologię trzeba tępić, wszelkimi sposobami.

Do Allegro: odnośnie tego sprzedawcy, zachęcam zapoznać się z odpowiedziami jakich udzielił na negatywne komentarze. Poziom kultury tej osoby jest porażający a obrażanie klientów raczej nie służy dobremu wizerunkowi serwisu.

oznacz moderatorów

leszczykm91
#7 Wielbiciel#

Właśnie w taki sposób sprzedający załatwia temat z klientami mającymi jakikolwiek problem! Jest to nauczka na przyszłość, żeby jednak kierować się trochę podczas swoich zakupów opiniami innych użytkowników o sprzedającym. Można w ten sposób oszczędzić sobie przykrych doświadczeń. Wydawać by się mogło, że osoby handlujące starociami są wrażliwe, chociaż by ze względu na towar posiadający” dusze” jednak jesteśmy w Polsce, a nie na aukcji w zabytkowej angielskiej posiadłości… 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jasne, myślisz, że możesz bruździc innemu człowiekowi bez konsekwencji

przecież napisał Ci że przez pomyłkę wysłał towar komuś innemu

Twój komentarz negatywny ma wpływ na sprzedaż, po co to robisz?

@leszczykm91  znasz zasady oceniania na allegro? zapoznałeś się z nimi przed jego wystawieniem?

jest to ocena gwiazdkowa - na ile gwiazdek oceniłeś zgodność towaru z ofertą?

jak nie potrafisz odróżnić wpisów allegro od użytkowników to sam sobie wystawiasz ocenę

zakwestionowałeś w dyskusji info od allegro, które domaga się od sprzedawcy przedstawienia dowodów na wysyłkę lub zwrot pieniędzy?

cyt

  • dodaj potwierdzenie nadania przesyłki z widocznym adresem doręczenia
  • lub zwróć pieniądze przez Allegro
  • albo ustal inny sposób rozwiązania problemu z Kupującym.

 

jak czytam twoje wpisy tutaj to widzę mentalność Kalego na całego, sprzedawca ma duszę i takie wpisy go obrażają

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#
@MAJA1302 @  napisał(a)
"Jasnowidzem jesteś pajacu?" , "Nie kłam psycholu" , "to że się pochwalił publicznie , świadczy tylko o chorym stanie jego umysłu ... ", "Bydlę!! Nie człowiek...", "nie doczekał cham na wiadomość o wysyłce", "poprostu PSYCHOL..." , "ten golas nawet zegara nie rozpakowałam i włożyła baterii", "ten psychol wystawił negatyw", "Radzę omijać to monstrum i sprzedawać, żeby mieć spokój, i zapamiętać nazwę tego prostaka", "Kupująca to niezrównoważona psychicznie", "Uprzedzam przed sprzedażą tej pustej, babie ", "Ta niezrównoważona psychicznie osoba jest w dodatku analfabetą "
Posluchaj ty psycholu: chamem mozesz nazywac tylko tych od ktorych pochodzisz !! Zapamietaj sobie ze tylko takie smierdzace gowno jak ty , tak traktuje uczciwych , ciezko pracujacych ludzi...wiedz kreaturo , ze czas na wysylke byl do dzis i figurka byla przygotowana do wysylki, ale ze mendo otworzyles Dyskusje, to Ci ofiaro losu , zwrocilem pieniadze, zeby tak pieknej figurki nie dotykaly, takie cuchnace lapy... **piiip** ten negatyw...m satysfakcje, ze taki NIEDOROZWOJ , za zadne pieniadze nie dotknie mojego pieknego przedmiotu...wiesz czego ci zycze gnido...!! Lepiej zdechnij, i nie drecz swoim smrodem , porzadnych ludzi...

@MAJA1302 Opowiedz jeszcze raz, jak to w najbardziej uprzejmy i grzeczny sposób dyskutowałeś z kupującym. A najlepiej wstaw tu całą treść dyskusji.

@MAJA1302 @  napisał(a)

"każdy na moim miejscu postąpił by tak samo"


Wątpię.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@leszczykm91 przykro mi, że spotkała Cię tak niemiła sytuacja na Allegro. Odpowiedni dział przyjrzy się sprzedającmu, który komunikuje się w ten sposób. 

@MAJA1302 cieszę się, że chcesz wyjaśnić swoje zachowania, ale nie zgadzamy się na obrażenie nikogo w naszej społeczności, dlatego Twoje wpisy z obraźliwymi określeniami zostały usunięte. Bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

leszczykm91
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuje Pani Moderator za poważne potraktowanie sprawy. Dziękuje wszystkim, którzy zrozumieli powagę słów jakie padły pod moim adresem. Allegro powinno być bezpieczne dla wszystkich! 

oznacz moderatorów