anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro zezwala na sprzedaż na allegro lokalne pirackiego oprogramowania. ??

merc271
#7 Wielbiciel#

Numer Aukcji a1699c70-e9e5-4867-967f-1839a90aaead Czy allegro zezwala na sprzedaż pirackiego oprogramowania? Byłem w Aso VW pokazałem oprogramowanie z wyżej wymienionej aukcji , bo kupiłem oryginał  i aso jest w szoku ze tu można kupić to oprogramowanie.  **piiip** stanowczo zareagowało usunęłotąoferte w mngnienu oka. Przedmiot aukcji jest nagminnie sprzedawany, a sprzedawca nie posiada patentu ani zgody VW na oprogramowanie które oferuje. Posiadam całą korespondencję,  która wprowadza kupujących w błąd.  Jak można sprzedawać program z linku z crakiem.? Prosiłbym o odpowiedź pracowników z Allegro.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#

Odpowiedź znasz, liczy się prowizja!😐

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@merc271 pod ofertą masz przycisk Zgłoś naruszenie zasad 

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Zgłaszane i nic . Nawet w aso byłem, ktokolwiek sprzedaje oprogramowanie musi posiadać patent i zgodę firmy. A to nie jest proste.  Jsk pokazałem to co jest za 250 pln to byli w szoku. Pirat  aktywowany crakiem z serwera. Ręce opadają.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

O jakim patencie i o jakiej zgodzie piszesz? 😄

I nie wiem o co sie tak bulwersujesz. To dopiero początek. Poczytaj fachową prasę branżową. Kupujesz goły samochód i za dodatkowe usprawnienia musisz placic miesieczny abonament. Za każdy osobno.

Dobra, doczytałem. Bulwersujesz się bo kupiles po legalu jak piszesz. Ale jakbyś trafil taką wersję jak opisałeś to byś siedział cicho i sie cieszyl. To typowe zachowanie.

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

PATEN NA WŁASNOŚĆ OPROGRAMOWANIA,  I ZGODZIE POTRZEBNEJ OD PRODUCENTA NA POZPOWSZECHNIANIE TEGO OPROGRAMOWANIA.  MAŁO TEGO TO COS CO JEST SPRZEDAWANE INGERUJE NEGATYWNIE W BCM AUTA , CO PRZY OKAZJI MOZE USZKODZIC INNE ELEMENTY ELEKTONIKI. ASO SPRZEDAJE KOD !!!! JEDNORAZOWY KOD KTÓRY SAMI AKTYWUJĄ.  A najważniejsze że osoba sprzedająca nie ma wiedzy z zakresu tego co sprzedaje, mając auto na gwarancji instalując to coś co jest dostępne na aukcji traci gwarancję na elektronikę auta!!!

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Ty lepiej przeczytaj co to jest patent. Bo chyba nie wiesz o czym piszesz. Ale mniejsza z tym.

Co do utraty gwarancji to mozna polemizowac. Jesli kupuje na wlasnosc to moja sprawa co z tym robię.

Widzę, że dzielisz się przemysleniami ktore od kogos uslyszales ale ich nie zweryfikowales.

Dam ci prosty przyklad: nowe auto z salonu, 3 miesiace po firmowej gwarancji a ASO od 1,5 roku nie moze sobie poradzic z radiem (mam czwarte ktore dalej niepoprawnie dziala), elektronika auta tez szwankuje. Wieczne problemy z akumulatorem.


Nic nie bylo modyfikowane na wlasna reke. Takze...spoko... gwara wazna rzecz.

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Jak także dam ci prosty przykład.  Jesteś właścicielem firmy produkującej auta, produkujesz je tak aby zarabiać, przy zakupie pewne komponenty elektroniczne, są zablokowane a producent posiadając  własne oprogramowanie przystosowane do ich potrzeb odblokowuje to co chce kupujący oczywiście za opłatą.  I byle  Czesio w domu nie może zrobić takiego programu i sprzedawać go za pomocą plików z serwera i craka żeby ktoś sobie sam to zamontował.  Jeśli coś  tworzysz i na na tym zarabiasz potrzebny jest patent, natomiast od strony prawnej potrzebna licencja Eula. I najważniejsze żeby ingerować swoim oprogramowaniem potrzebna jest zgoda producenta żeby  cokolwiek modernicowac i puszczać w obieg. Więc jeśli nadal pozostajesz przy swoich racjach zapraszam do aso w celu zdobycia wiedzy , oraz przeciętnego prawnika.

Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż na allegro lokalne ktoś wystawia program w ilości 100 szt na jednej akcji i bez działalności gospodarczej bez problemu to rozpowszechnia to poprostu pozostawia wiele do życzenia.  I na koniec żeby się nie rozpisywać raz twierdzi że jest twórcą,  raz ze nie jest, a na koniec że tylko craka zrobił.  Więc jeśli dalej twierdzsz ze nie msm racji to KUP SOBIE COS TAKIEGO I SIE SAM PRZEKONASZ. Jeśli aso sprzedaje to w innej formie że wszystkimi dokumentami łącznie z legalnym dokumentem zakupu oraz gwarancją to chyba jest różnica.  Dziwi mnie Więc ze ktoś jeszcze broni tego typu sprzedaży. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@merc271 Ta oferta naruszała nasze zasady, więc już ją usunęliśmy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Dziękuję

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Jedna usunięta i kolejna wystawiona

e16edaff-9acc-49e0-afea-c8e3c1291abe

Nagminnie użytkownik sprzedaje to samo.

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

a757ced3-5682-48eb-ad5a-4eefbe67b3a5

Aukcje są usuwane,  a następnie od nowa wstawiane a757ced3-5682-48eb-ad5a-4eefbe67b3a5

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@merc271dziękuję, zgłosiłam te oferty.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Sprzedający chyba robi sobie kpiny z Allegro kolrjna aukcja 615675fe-faa5-4d05-b88e-8ea0b4626288

I jeszcze jedna aee12300-67a3-44ee-8313-a49b1f7fd1bc

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Sprzedający chyba robi sobie kpiny z Allegro kolrjna aukcja 615675fe-faa5-4d05-b88e-8ea0b4626288

I jeszcze następnie aee12300-67a3-44ee-8313-a49b1f7fd1bc

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@merc271 przesłałam już te oferty do sprawdzenia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Jutro Sam zawiadomię odpowiednie instytucje. Oryginalne oprogramowanie kosztuje 1390pln i jest to kod do jednego auta wgrywany w aso przez serwer VW

oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedający, po raz kolejny sprzedaje pirackie program, pomimo blokady jego akcje znowu są dostępne

0c73fde8-6ce8-4feb-bd3d-728275075cb0

66851511-0ac8-4943-81b4-a37d9bc65f5a

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@merc271 Poprosiłam odpowiedni zespół o weryfikację tych ofert.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

merc271
#7 Wielbiciel#

https://vw-sklep.pl/appconnect-dokument-aktywacyjny-do-discover-composition-media

1390 pln kod i aktywacja 200 w aso . Człowiek z aukcji wysyla link z programem i crakiem .

oznacz moderatorów