anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy anulowanie zakupu po nie udanej płatności to dobry pomysł?

Client:87700323
#1 Nowicjusz#

Hej, Dzisiaj taka sytuacja się zdarzyła , że przy kupowaniu jednej rzeczy przy płaceniu coś poszło nie tak , no i płatność się nie powiodła i nie wiedziałam jak to naprawić, więc anulowałam zakup i drugi raz kupiłam tą samą rzecz i się tym razem powiodło. Czy anulowanie zakupu w tej sytuacji było uczciwe?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:87700323

Tak, anulowanie zakupu to odstąpienie od umowy. Ponowny zakup to nowa umowa, która po udanej płatności zostanie zrealizowana. Wszystko jest w porządku.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:87700323  można całkiem anulować jak Ty albo anulować płatność i ponownie zapłacić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:87700323 
Czy anulowanie zakupu w tej sytuacji było uczciwe?

Tak. W mojej opinii było to nie tylko uczciwe, ale przede wszystkim: odpowiedzialne. Anulując zakup dałaś informację (do Sprzedawcy i do Allegro), że ta transakcja nie będzie realizowana. Dzięki temu Sprzedawca nie musi przechowywać tego towaru (do chwili anulowania zakupu - towar jest Twój) i może go sprzedać przed upływem terminu anulowania przez Allegro nieopłaconego zakupu i Sprzedawca może wcześniej otrzymać zwrot prowizji za tę transakcję.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów