anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy będę obciążony Kosztami za kuriera ? Rezygnacja z zakupu po wysyłce kuriera.

ksn_88
#2 Obserwator#

Czwartek ok 10 rano dzwonię do firmy oddalonej  o kilometr czy mogę odebrać produkty osobiście - odmowa ze względu na epidemię. Pytanie czy jeśli zamówię teraz to zostanie wysłane natychmiast - usłyszałem że tak. Zanim skończyłem rozmawiać zamówiłem lampy i kuriera z płatnością za pobraniem. Piątek godzina 12'sta dzwonie do firmy  i słyszę - przepraszamy ze względu na trudne warunki  towar jest spakowany ale wysłany zostanie w poniedziałek. Szlak mnie trafił bo kończymy remont budowlańce wychodzą w sobotę a ja potrzebuje tych lamp aby je powiesili. Pojechaliśmy z żoną do innej miejscowości oddalonej o ok 10 km kopiliśmy lampy dzwonie do firmy z allegro w której zamówiliśmy stwierdzić że już nie chcę tych lamp. A Pan mi podaje numer przesyłki że zostały właśnie wysłane. Czy będę obciążony kosztami kuriera ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Vryko
#18 Luminarz#

Skoro wiedziałeś w piątek, że sprzedający nie wyśle - czemu nie odstąpiłeś od umowy wtedy, tylko czekałeś na wysyłkę..?  Moim zdaniem powinieneś zwrócić koszta wysyłki, jako że mogłeś bez problemu zrezygnować z zakupu przed wysyłką. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

To jest firma więc po odbiorze odstąp od umowy bez podania przyczyny.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Szkoda że nie wysłałeś im informacji mailowej o anulacji zamówienia, uparci mogą dążyć do opłacenia za paczkę pobraniową która była wysłana wg. zamówienia 

Rozmowy telefoniczne nie są poprawnym miejscem na anulacje takich rzeczy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij teraz pisemne odstąpienie od umowy, nigdy nie rób tego telefonicznie. Jeśli już wysłał, nie odbieraj przesyłki. Sprzedawca w takiej sytuacji będzie mógł żądać od Ciebie jedynie kosztu powrotu paczki do niego, nie przesyłek w obie strony.  Punkt 14. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pytania-odpowiedzi/odstapienie-od-umowy-zawartej-na-odleglosc/

oznacz moderatorów