anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy błędy są konieczne?...

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Dziś, po długim czasie braku aktywności na allegro, postanowiłem powrócić i sprawdzić, co się tu zmieniło. Niestety, muszę po wiedzieć że jest TRAGEDIA!

Na początek logowanie. Po wieloletniej nieobecności oczywiste jest, że często zapomina się danych logowania. Kilka chwil poszukiwań w starych mailach i login udało się odnaleźć. Próba logowania na komputerze z win10 i FF, jednak hasło nie pasuje, bo zapomniane. Po kilku próbach komunikat o "zbyt dużej liczbie błędnych logowań" i prośba o przepisanie kodu captcha, którego... Nie ma na ekranie... No to może próba logowania telefonem? A gdzie tam! Numer telefonu wpisany, kod SMS nie przychodzi. Próba generowania nowego kodu jest nieskuteczna, po prostu nic nie przychodzi. No to próba kontaktu przez formularz na stronie, a tam propozycja kontaktu zwrotnego na telefon, ale żeby z tego skorzystać trzeba się zalogować... Odkrywcze...Mam problem z logowaniem, taki wybieram temat rozmowy, a dostaję propozycję zalogowania się w celu wybrania kontaktu telefonicznego.

I co dalej? Próba logowania aplikacją na androida dopiero pomaga, trzeba zresetować hasło, ALE... Nie da się w aplikacji zapisać "zapamiętywania danych logowania", żeby apka logowała się automatycznie. Do tego wywala w dowolnym momencie i koszyk raz pokazuje, a raz nie.

Jestem zdegustowany. To są już dziesiątki lat allegro na rynku, a firma nie potrafiąca ogarnąć podstawowych błędów w działaniu aplikacji zabiera się za obsługę płatności... Według mnie to totalna porażka i nieporozumienie, jestem daleki od zaufania allegro w kwestii obsługi jakichkolwiek operacji finansowych po tym, co zobaczyłem dziś. Do Ali jest wam zdecydowanie daleko, baaardzo daleko, również w kwestii obsługi poreklamacyjnej.

Czy Wy, Użytkownicy, również macie podobne obserwacje?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro??? tylko cały kraj to jedno wielkie dno się robi, zrobiło.

oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

Witam ponownie.

Kolejne udziwnienia.

Ja rozumiem, że portal handlowy i forum to dwie osobne działalności, ale czy tak trudno jest zrobić odnośnik z allegro gadane na stronę główną allegro?... Tak, wiem, jest na dole strony, ale czy nie jest oczywistą rzeczą poszukiwanie tego typu odnośnika w nagłówku?

Dlaczego zatrudniacie tam słabo myślących programistów?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@macgyver74 Gadane stoi na zewnętrznej platformie (Khoros) i nie mamy tu pełnej swobody umieszczania elementów na stronie. Niezależnie od tego byłoby miło, gdybyś w przyszłości powstrzymał się od obrażania kogokolwiek, choćby to byli pracownicy Allegro.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@macgyver74 spróbuję odnieść się do wszystkich opisanych przez Ciebie spraw.

  1. Blokada w przypadku zbyt dużej liczby błędnych logowań ma na celu bezpieczeństwo kont na Allegro, zapewne to rozumiesz. Najczęstszą przyczyną niewidoczności obrazka captchy jest AdBlock lub inny dodatek do przeglądarki czy ustawienia antywirusa.
  2. Jeżeli SMS nie przychodzi, być może ten numer telefonu nie figuruje w ustawieniach konta. Sprawdziłeś to już może?
  3. Jeżeli jesteś niezalogowany, na stronie z wyborem metody kontaktu opcja oddzwonienia jest wyszarzona i nie da się jej wybrać:
    screenshot-allegro.pl-2023.05.05-13_33_13.png
  4. W apce nie trzeba się każdorazowo logować. Jeżeli musisz to robić, być może znowu wynika do z jakichś specyficznych ustawień Twojego telefonu, wersji systemu, aplikacji? Wskazuje też na to "wywalanie" i zmienna widoczność koszyka. Trudno mi wróżyć z fusów, tym niemniej to, co opisujesz, nie jest oczywiście oczekiwanym rozwiązaniem, a nie mamy innych zgłoszeń tego rodzaju.

Daj znać, czy udało Ci się pokonać te problemy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

1. Tak, mam AdBlocka, ale dodałem Allegro do wyjątków. Niestety, nie pomogło. Wszędzie, na każdym portalu, na każdej stronie z odwiedzanych przeze mnie działa, ale nie tu.

2. Numer telefonu jest poprawny, ponieważ właśnie dziś go zmieniłem, po kilkunastu latach nieaktywności był to pierwszy komunikat po zalogowaniu. Użycie numeru telefonu stało się możliwe dopiero po zresetowaniu hasła poprzez aplikację w telefonie.

3. No właśnie o tym mówię, jest komunikat, że muszę się zalogować, aby skorzystać z tej metody kontaktu, a przecież kontaktuję się w sprawie problemów z zalogowaniem... U mnie nie pojawiła się propozycja kontaktu przez WhatsApp.

4. Mój telefon to Redmi Note 10 5G, z fabrycznym androidem i MIUI, bez żadnych zmian i modyfikacji. Jedynym odstępstwem jest niedomyślny DNS, dns.adguard.com. Kilka miesięcy temu bank mi się też przyczepił, że niby mam roota w telefonie, ale po kilku tygodniach jednak się zreflektowali i pozwolili na użycie aplikacji bankowej. Z aplikacją Allegro nie udało się, nadal wymaga logowaniu po ponownym otwarciu w telefonie, sprawdziłem przed chwilą.

Dodam jeszcze 5: Wywalcie ten wielokrotnie wyskakujący komunikat z pytaniem, czy pomogę na tym forum, czy jednak nie... Myślę, że jedno pytanie wystarczy, nie musi się to pojawiać co kilka minut w najmniej spodziewanym momencie, np podczas pisania tego tekstu...

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@macgyver74 prośba o wypełnienie ankiety pojawia się po 5 minutach od pierwszych odwiedzin na Gadane, a jeżeli zostanie odrzucona - kolejna pojawia się po 15 dniach. Tym niemniej oba terminy działają na podstawie cookie zapisanego w przeglądarce. Jeżeli prośba o ankietę pojawia się ciągle (a konkretnie co 5 minut), pomimo jej wcześniejszego odrzucenia - oznacza to problem z cookie (np. nie zostało poprawnie zapisane, albo zostało w międzyczasie skasowane).

Nie rozumiem Twojej obrony określania ludzi per "słabo myślący". Po pierwsze pracuję w tej konkretnej korporacji od czasów, gdy nią jeszcze nie była, ma ona swoje wady i zalety, ale nigdy nie widziałem, aby "bezmyślne i bezkrytyczne wykonywanie poleceń" było tu w jakikolwiek sposób systemowo promowane. Może wobec Ciebie ktoś użył takiego określenia, gdy pracowałeś w korporacji - jeżeli tak, bardzo mi przykro, ale nie sądzę, żeby właściwym było przekazywanie tego zwyczaju dalej. Po drugie, czy rzeczywiście uważasz, że nazwanie tak kogokolwiek w rozmowie pomoże w rozwiązaniu problemu, cokolwiek usprawni albo przyspieszy?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

Masz swoje 5 minut i 15 dni, w odstepie kilku sekund dostalem.

 Nie moge dodac grafik z telefonu, niestety, pewnie jakies tajemnicze ustawienia telefonu zablokowaly.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@macgyver74 cały system ankiet opiera się na cookies. Gdyby każdy dostawał tu ankietę w odstępie kilku sekund, forum byłoby zupełnie niefunkcjonalne, a tym samym martwe. A z pewnością mielibyśmy mnóstwo zgłoszeń w ten sprawie (Gadane ma blisko 100 tysięcy wizyt tygodniowo).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

A więc TO sobie wymyśliłem?

Nawet nie zamykałem przeglądarki, nie wylogowywałem się, więc prawdopodobnie minęło 15 dni. Musiałem nieźle zapić albo co...

 

gadane.jpg

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@macgyver74 nie twierdzę, że sobie wymyśliłeś. Twierdzę to samo, co od początku: coś jest w Twojej przeglądarce nie tak z zapisywaniem/przechowywaniem ciasteczek. Z powodu AdBlocka lub jakiegoś innego, nie wiem.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Człowieku….

ty sie dopiero próbujesz zalogować. Poczekaj aż coś wystawisz i sprzedasz… 

skoro nie było cię naście lat to poczekamy na ciąg dalszy zwierzeń zdumionego użytkownika 🙂

oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

To może takie zdziwienie:

Nazwanie programistów "słabo myślącymi" zostało nazwane przez administratora obrazą... Ja rozumiem, korporacja, każdy robi to, co mu nakażą, bez specjalnego zaangażowania. Takie są korporacje, coś wiem o tym, sam pracowałem w kilku. Tak wygląda tam praca, bezmyślnie i bezkrytycznie wykonywać polecenia, jednak czasem można przecież włożyć w to trochę własnej inwencji, prawda? POMYŚLEĆ nieco więcej, niż wymaga tego procedura.

 

Wywalcie ten komunikat, błagam...gadane_nie_pomoge.jpg

oznacz moderatorów