anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy cena produktu wyrażona na aukcji jest wiążąca?

myszka1994
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam w dobrej wierze produkty w  ilości 3 sztuk za cenę określoną w aukcji  i zapłaciłam. Dostępnych było 815 sztuk. Za pół godziny otrzymałam informację od sprzedającego: "Witam. Z powodu braku produktu na stanie, będziemy zmuszeni anulować Państwa zamówienie. Zwrot środków został zlecony."
Z ciekawości zajrzałam z powrotem na aukcję , gdzie już była informacja, że sprzedający zmienił tą ofertę . Przeszłam do nowej i tam znalazłam ten sam produkt, co ważne , w ilości 783 sztuki za podwójną cenę. Kłamstwem więc było wspomniane wyżej stwierdzenie sprzedającego , że powodem anulowania jest brak produktu na stanie.
Zwrot pieniędzy otrzymałam, ale uważam , że jest to oszustwo.
Sprzedający nie poczuwa się , powtarzając w korespondencji coraz to nowe tłumaczenia, obecnie o błędzie systemowym, dlatego poprosiłam Allegro o pomoc, gdyż formalnie zakup stał się faktem a towar był/jest dostępny, więc chciałabym go odzyskać (oczywiście odsyłając pieniądze). Allegro odpowiedziało: "Zawarli Państwo wiążącą umowę. Sprzedający powinien przysłać towar w deklarowanym w ofercie czasie realizacji, jeśli jednak nie jest w posiadaniu danego przedmiotu, bądź z innych powodów nie jest w stanie wywiązać się z tej umowy, winien jest zwrócić poniesione koszta kupującego. Sprzedający dokonał zwrotu środków, więc nie mam podstaw do dalszej interwencji. Jeżeli kupujący nie zgadza się z decyzją sprzedającego, to może dochodzić swoich praw na drodze sądowej." Nie chcę iść do sądu, ale czy nie jest tak, że jak zadeklaruje się cenę i sfinalizuje się zakup i towar jest dostępny w ilościach wręcz hurtowych, czy  sprzedający może tak łatwo wykpić się z  oferty, którą sam wystawił?? Zamówiłam rozmowę z Allegro - bezskutecznie. Będę wdzięczna za opinię.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Moim zdaniem racja jest po Twojej stronie, tylko dlaczego upierasz się by kupować akurat  w tym sklepie. Rozumiem rozczarowanie i fakt wprowadzenia w błąd. Sprzedający, jeśli chciał zmienić cenę, to zmienił, ale sprzedany towar powinien wysłać. Sam jestem producentem, więc trochę i jego rozumiem. Materiały produkcyjne drożeją lawinowo (w ostatnich sześciu miesiącach o 400%. To nie błąd 400%), jednak zakupy dokonane przed podwyżką, mnie wiążą ceną wówczas obowiązującą i trudno, stracę, lecz wysyłam.

oznacz moderatorów

myszka1994
#7 Wielbiciel#

Dzięki za wypowiedź. Nie upieram się. Po prostu nie lubię oszukańców. Nie ukrywam, że cena była bardzo korzystna, więc kupiłam 3 sztuki. Ale mogłam kupić 815 dostępnych!! Uważam, że jest to brak rzetelności handlowej, jak mówią : karta-stół, w pewnych sytuacjach trzeba wziąć winę/pomyłkę "na klatę" i nauczyć się na błędzie. A nie kłamać. Chciałam tylko upewnić się, że  są Osoby, które hołdują takim zasadom. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@myszka1994 Jest tak, jak napisało Ci Allegro. Nie zmusisz sprzedawcy inaczej do wydania towaru, jak tylko na drodze sądowej. Została zawarta prawnie wiążąca umowa i możesz domagać się wydania rzeczy w cenie zakupu, ale jeśli sprzedawca odmawia, Allegro go nie zmusi, choć mogłoby w takiej sytuacji stosować jakieś sankcje. Bez sądu się nie obejdzie. Możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i zamknąć ją jako nierozwiązaną, możesz też wystawić sprzedawcy negatywny komentarz. Ucierpi na tym jego jakość sprzedaży, może więc w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów.

oznacz moderatorów

myszka1994
#7 Wielbiciel#

Dzięki za wypowiedź. Oczywiście, tak zrobię. Za błaha sprawa na Sąd. Myślałam, że portal, za pośrednictwem którego kupuję ma wiążący Regulamin.  Chciałam przekonać się, że jednak wiedza, jaką posiadam na temat rzetelnego handlu  jest ciągle aktualna i że są Ludzie, którzy o tym wiedzą. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@myszka1994  tak naprawde wszystkko zależy jak bardzo odbiegała cena z oferty od ceny rynkowej.

Jelsi byle niedużo niższa np o kilka procent to oczywiście że sprzedający powinien sie wywiązać z zawartej umowy. Jelsi cena z oferty była dużo niższa od rynkowej sprzedający może powolac sie na blad cenowy i skutecznie zgodnie z prawem rozwiązać umowe.

Poniżej masz ciekawy artykuł . Mam ndzieje ze Ci pomoże dopasowac do Twoje sytuacji.

https://bezprawnik.pl/blad-cenowy-a-prawo/

oznacz moderatorów

myszka1994
#7 Wielbiciel#

W obecnych czasach, w dobie wolnego rynku trudno wyczuć, czy cena mocno odbiega , czy jest to super promocja, z której nabywca ma prawo skorzystać, jeśli na nią trafi. Gdyby kontrahent powiedział szczerze, że źle napisał cenę, zrozumialabym. Ale jeśli pisze, że nie ma nagle żadnej ilości produktu z 815 sztuk wystawionych, a za moment ma zmienioną aukcję z ilością sztuk 793 dostępnych, to jest po prostu oszukaniec...  A ja nie wykorzystałam okazji, i nie kupiłam 815 sztuk, tylko trzy... Po prostu oszukaniec... 

oznacz moderatorów

ego2
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów