anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy grożą mi konsekwencje za zwrot towaru?

bonzo_zb
#7 Wielbiciel#

Mam problem, ponieważ zwróciłem towar którego nie mogłem zamontować obracające się szpilki, dostałem zwrot środków, lecz sprzedający zapytał ,czy wszystko jest na pewno jego towarem, nie będąc pewnym chciałem przelać kwotę za jeden z elementów towaru, który wysłałem jako zniszczony przy demontażu obracających się szpilek, lecz w odpowiedzi odczytałem że sprawa grali do działu prawnego allegro, z czym się to wiąże ponieważ nigdy nie miałem podobnej sytuacji, co za tym idzie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bonzo_zb dla Ciebie jako klienta zupełnie nic ... zapomnij .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bonzo_zb a było reklamować a nie zwracać jako odstąpienie 😞 

Art. 34. 
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9

Nie masz się co obawiać najwyżej sprzedawca poprosi Cię o zwrot za uszkodzenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

A niby dlaczego reklamować ? Mi jak coś nie gra w zamówieniu to zwracam bez podania powodu. Reklamację można odrzucić, zwrotu nie. Przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia i z posiadanej wiedzy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot bez podania przyczyny sprzedajacy może obniżyć środki, takie prawo.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Obniżyć o jaką kwotę i z jakiej racji ?

oznacz moderatorów

entus88
#9 Pomysłodawca#

Ale kto odpisał, że sprawa trafi do działu prawnego Allegro? Sprzedawca czy Allegro włączyło się do rozmowy?

Allegro zwykle zamyka temat zdaniem, że "nie mają kompetencji sądu" 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@bonzo_zb  Dział prawny to jest zazwyczaj  pojedyńczy  pracownik mający  tytuł radcy, ale niekoniecznie. Może być  przeciętny człowiek, na przykład zięć prezesa.

Ale żeby mógł mieć odpowiednie wynagrodzenie ma stanowisko kierownika działu. Może być sobie jednoosobowym działem.

ps. odpowiedziałem na pytanie w tytule. Jak jest w Allegro nie wiem, nie bywam tam, za wysokie progi.

oznacz moderatorów