anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jak anuluje zakup zwrot dostane rowniez za koszt przesyłki

pinia1992
#7 Wielbiciel#

Czy jak anuluje zakupy otrzymam zwrot za koszt przesyłki?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, jak nie doszło do wysyłki.

oznacz moderatorów

rondel95
#8 Zapaleniec#

A jeśli chcę zwrócić towar ( nie mogę anulować przesyłki) który nie został jeszcze wysłany? W opcji zwrotu wyskakuje mi tylko kwota za towar tak jak bym musiała ponieść koszty przesyłki do której jeszcze nie doszło. Jak zrobić by została zwrócona mi cała kwota razem z przesyłką?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, zaznacz zwrot i sprzedajacy ma powinność zwrotu całej kwoty.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Nie wprowadzaj w błąd Kupujących !

Sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu tylko kosztu najtańszej metody dostawy jaką miał w tej ofercie. Wybór Kupującego niekoniecznie musiał być najtańszą metodą.

Oczywiście przesyłka ze zwracanym towarem (o ile nie jest SMART! - a wszystko wskazuje na to że nie jest) również powinna być odesłana na koszt Kupującego (którego sprzedawca nie ma obowiązku zwracać).

 

@rondel95 

A jeśli chcę zwrócić towar ( nie mogę anulować przesyłki) który nie został jeszcze wysłany?

Jak nie możesz anulować (opcja ANULUJ jest niedostępna) to lepiej wstrzymaj się z klikaniem w zwrot do czasu otrzymania przesyłki, bo od wypełnienia formularza zwrotu na Allegro będziesz miał tylko 14 dni na odesłanie towaru (którego jeszcze nie masz - a ustawowy czas zacznie biec).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przestań kupujących wprowadzać w błąd wg regulaminu Allegro mogą anulować zakup. Każesz tylko odbierać, jesteś taki fachowiec to załóż sprawę allegro i wówczas zmienią regulamin, nie wszyscy kupujący tu zaglądają i przez zakładkę robią zwrot i co wówczas?🤔

oznacz moderatorów

rondel95
#8 Zapaleniec#

Dostałam całą zapłaconą kwotę razem z kosztami przesyłki. ponieważ towar nie został jeszcze nadany. 

Dziękuję za odzew 🙂

oznacz moderatorów