anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako kupujący mogę czuć się w 100% bezpiecznie, że będę mógł ewentualnie zwrócić przedmiot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
KrystianK03
#8 Zapaleniec#

Chodzi mi o to, ze na przykład kiedy w pudełku otrzymam banana zamiast telefonu, to czy nie zostanę oskarżony ja o podmienienie tego itp. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mdrogeria
#21 Demiurg#

kto nie lubi bananów ....dobry banan nigdy nie jest zły 😁

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@KrystianK03 Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi.
W 100% bezpiecznie nie będzie nigdy - nie żyjemy w idealnym świecie 🙂

Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • cena niższa niż zwykle powinna wzbudzać podejrzenia
  • w przypadku zakupu od osoby prywatnej nie przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy (czyli potocznie tzw. zwrotu)
  • przed zakupem telefonu ''z drugiej ręki" poproś sprzedającego o podanie numeru IMEI 1 i sprawdź u każdego z operatorów czy nie jest obciążony
  • generalnie bezpieczniejsze są zakupy od firmy

Jeśli chcesz zakupić coś konkretnego to możesz tu wkleić link do aukcji - rzucimy okiem 🙂

oznacz moderatorów
KrystianK03
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, rozwiała wszelkie moje wątpliwości. Cena niższa od rynkowej, ale na tyle żeby uwierzyć w desperację człowieka 🙂 ale skoro przy zakupie od osoby prywatnej nie przysługuje mi 100% prawo zwrotu to muszę sobie odpuścić „złoty strzał” 😁

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@KrystianK03 Prawo do zwrotu (odstąpienia od umowy) nie przysługuje ale nadal masz prawo składać reklamację na podstawie niezgodności towaru z umową 🙂

Pokaż link do oferty.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Warto otwierać zaraz przy odbiorze, sprawdzać i od razu składać reklamację i dokumentować.

oznacz moderatorów
KrystianK03
#8 Zapaleniec#

Myślisz, ze odbierając paczkę z paczkomatu czy tez od kuriera, nagrywając wszystko, numery paczki itd… gdyby coś ostro nie grało mogłoby to stanowić jakąś podstawę?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście, właśnie tu sprzedajacy ciągle o tym piszą, o dowodach i w takiej sytuacji łatwiej o pomoc Allegro łatwiej udowodnić swoją rację, a jak wniesiesz po tygodniu ze czegoś nie było w paczce albo były banany to towar się "zepsuje"- te banany, ale sprzedajacy będzie podważał że nie było od razu zgłoszenia, trzeba mieć dowody i działać niezwłocznie.

oznacz moderatorów
KrystianK03
#8 Zapaleniec#

Nawet w sytuacji zakupu od osoby prywatnej można coś zdziałać z dowodami?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co zdziałasz jak ich nie masz? Ale jak się ma wątpliwości co do towaru to najlepiej nie kupować.

oznacz moderatorów