anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest to niezgodność z opisem?

jaktojestzlozone
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Zakupiłem produkt, a dokładniej klawiaturę, która według aukcji miała być powystawowe, w opakowaniu zastępczym i miało brakować trzech przycisków.

Otrzymałem kompletnie gola klawiaturę bez odbiornika i kabla który normalnie przy takiej się znajduje. Jako brak odbiornika sprzedawca tłumaczy, że zaznaczył interfejs Bluetooth w specyfikacji urządzenia. Czy w takim momencie powinienem otworzyć dyskusje? Czy może źle interpretuje opisy produktów?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Oferta nie może wprowadzać w błąd, nie może niczego ukrywać, oczywiście że otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zanim zalozysz dyskusje to proponuje link do oferty plus zdjecia i opis tego co przyszlo to ci tutejsi sprzedawcy skonsultuja dyskusje mozesz otworzyc tylko raz

oznacz moderatorów

jaktojestzlozone
#7 Wielbiciel#

To jest oferta kupiona https://allegro.pl/oferta/logitech-g915-klawiatura-bezprzewodowa-920-009105-13776477641

 

Ja otrzymałem tylko klawiaturę z brakującymi nakładkami tak jak w opisie. Nie było informacji o braku adaptera i kabla jak to ma miejsce często w innych aukcjach i wtedy jest wszystko czarno na białym.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zakup od firmy tzn ze skoro nie napisane ze nie ma to powonno byc o ile to czego brakuje jest normalnie czescia zestawu pisz do sprzedawcy o wydanie brakow lub zaloz dyskusje

Jakby zakup byl od prywatnego to bhloby na odwrot

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jaktojestzlozone Chcesz rozwiązać problem, załóż dyskusję. Jakby był uczciwy to nie wysyłałby towaru niezgodnego z opisem.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@jaktojestzlozone  Komunikacja przez interfejs blue jest bardzo prawdopodobna i nie musi być do tego odbiornika USB. W systemie blue komputera powinien być program - aplikacja która wykrywa urządzenia w pobliżu i paruje.

 

oznacz moderatorów

jaktojestzlozone
#7 Wielbiciel#

Tak, wiem o tym. Jednak wielu sprzedawców w to miejsce wpisuje po prostu różne rzeczy. Moim zdaniem powinno być uwzględnione w opisie co jest, a czego nie ma, a tutaj ta klawiatura ma możliwość komunikacji po USB(kablem), bluetooth i 2.4 GHz (adapterem). Nie było wyszczególnione, że tych elementów nie ma, a jedynie wpisany w specyfikacje interfejs Bluetooth.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@jaktojestzlozone   Masz rację, ta klawiatura jest sprzedawana  w komplecie z odbiornikiem nano oraz z kabelkiem USB - microUSB  do ładowania akumulatorka.

Więc składasz reklamację tak jak ci już radzono.

ps.  jeszcze pytanie jaki jest stan akumulatorka i czy w ogóle on tam jest?

oznacz moderatorów

jaktojestzlozone
#7 Wielbiciel#

Podłączyłem klawiaturę - działa, akumulator jest naładowany na 50%.

oznacz moderatorów

jaktojestzlozone
#7 Wielbiciel#

Dobra, założyłem dyskusję, zobaczymy co z tego wyniknie.

oznacz moderatorów

jaktojestzlozone
#7 Wielbiciel#

Aktualizacja całości. Zgłosiłem dyskusję, sprzedający się wyparł, allegro powiedziało, że mam dokonać zwrotu bez podania przyczyny - trochę dziwne moim zdaniem. Skończyło się na wysłaniu zwrotu i otrzymaniu zwrotu kasy za przedmiot i wysyłkę w 1 stronę. Trochę jestem zawiedziony, myślałem, że interwencja allegro będzie na lepszym poziomie, ale cóż - lepiej tak niż wcale. U tego sprzedającego po prostu więcej nic nie kupię i tyle.

oznacz moderatorów