anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś kupował sprzęt foto od alegrowiczów z Chin.

MAMY ROZWIĄZANIE!
maniekmaniak1
#7 Wielbiciel#

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z vat i cłem bo spotkałem się z opiniami że cena podana na aukcji nie jest niestety ostateczna ,a jeżeli trzeba opłacić jeszcze te podatki to się po prostu nie opłaca.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@maniekmaniak1 może się uda bez cła i Vat ale jak prześwietlą to Ty zapłacisz + problemy ze zwrotem - reklamacją itp. sam musisz przekalkulować czy warto 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Może nie być, opłaty były za zakupy powyżej 50 Euro ale kto wie, taki zakup często obarczony jest także ryzykiem że towar nie przychodzi zgodny z ofertą a ze zwrotem do Chin są problemy.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@LEW33: od maja zeszlego roku zakupy są obligatoryjnie obłożone VAT (spoza UE). Przy zakupie do 150$ zwykle to sklep (spoza UE) zalatwia sprawy celne, powyzej 150$ to na importerze/nabywcy bedzie ciążyło zalatwienie formalnosci celnych.

Jesli chodzi o Allegro to chinczycy sprzedają bez wliczonych opłat celnych (tak mi odpisalo dwóch swego czasu a dwoch olało zapytanie).

oznacz moderatorów
maniekmaniak1
#7 Wielbiciel#

dzięki

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maniekmaniak1 w tym artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat zakupów zakupu towaru spoza Unii Europejskiej.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
maniekmaniak1
#7 Wielbiciel#

dziękuje wszystkim

oznacz moderatorów