anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam prawo do wystawienia opinii?

Specjalista29
#4 Eksplorator#

Wystawiłem użytkownikowi( firmie) 2 gwiazdki i dostałem od nich odpowiedz zwrotną, że będzie wobec mnie toczone postępowanie karne jeśli nie usunę swojej opinii 

Ponadto chcą domagać się zadośćuczynienia w postaci dużej sumy pieniężnej  oraz przeprosin 

Czy to jest jakis żart ? Czy faktycznie może coś takiego mieć miejsce ? 

 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

xyz96
#21 Demiurg#

Znowu źle. Sąd karny z oskarżenia prywatnego to przyjmie, musi przyjąć. Inną sprawą jest, że jeśli kupujący udowodni zasadność swojego komentarza, to sprzedawca poniesie koszty postępowania i drugi raz nie będzie się wygłupiał 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 @_Likos_ nie sprzeczajcie się obydwoje macie rację  😄

Naruszanie cudzych dóbr osobistych nie jest bezkarne. W art. 212 kodeksu karnego mowa jest o przestępstwie zniesławienia, które godzi w dobre imię człowieka, szacunek, jakim cieszy się w społeczeństwie. 

Ponadto zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego dobra osobiste człowieka pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach (np. w prawie karnym, o czym była mowa powyżej). Art. 24 kodeksu cywilnego daje osobie, której dobra osobiste zostały naruszone cudzym działaniem, następujące możliwości:

  1. prawo żądania zaniechania działania, które skutkuje naruszaniem dóbr osobistych,
  2. prawo żądania dopełnienia przez osobę, która dopuściła się naruszenia dóbr osobistych, czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków (np. odwołanie krzywdzących zarzutów, przeproszenie, wyrażenie ubolewania, wyjaśnienie pewnych faktów, sprostowanie nieprawdziwych informacji),
  3. prawo żądania zadośćuczynienia,
  4. prawo żądania zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

https://www.kancelaria-antczak.pl/inne/komentarz-allegro-sad/

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Specjalista29 Jeśli Twoja opinia jest prawdziwa i możesz ją udowodnić w sądzie to bym się nie przejmował. Jeśli w tej opinii dokonałeś "sądu" i wskazałeś np że to "złodzieje", "oszuści" itp. to już problem, bo na takie pomówienia trzeba mieć wyrok lub dowody tego przestępstwa.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Specjalista29
#4 Eksplorator#

Rozumiem, przeczytałem już regulamin 3 razy 

Skontaktowałem się z prawnikiem i kilkoma osobami znającymi temat i odpowiedz zawsze jest ta sama. Nie ma żadnych podstaw prawnych.

Wystawiłem im 2 gwiazdki nie z powodu mojego widzimisię ale dlatego, że sprzedający to ... osoba strasznie kłótliwa i widać, że nie chce pomóc klientowi. Ponadto produkt jest wadliwy i nie spełnia moich oczekiwań! 

Pytam się więc na jakiej podstawie za wystawienie 2 gwizdek ślą mi zastraszające pisma .., 

Ktoś się powinien tym zająć 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Specjalista29 Nie przejmuj się tym, masz prawo wystawić nawet jedną gwiazdkę, nie daj się zastraszyć. Pamiętaj też o tym, że tutaj radzą Ci inni sprzedawcy (oprócz mnie), dlatego też Cię straszą 🙂

Zastraszanie i nękanie zgłoś do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0...

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Specjalista29 no to skoro komentarz był zasadny to nie masz się czym przejmować. 

oznacz moderatorów

Specjalista29
#4 Eksplorator#

Sęk w tym, że nie dałem żadnego publicznego komentarza a jedynie wystawiłem opinię. 

 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Specjalista29 czekaj, to był komentarz na allegro czy w jakimś innym miejscu 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Specjalista29 Pamiętaj tylko, ze żaden regulamin nie może być ponad prawem a wiele z nich jest na granicy prawa aby móc je interpretować na "własną" korzyć, więc zawsze najlepiej sprawdzić prawo a potem można regulamin 😉

No i wiesz, ostatnio też czytałem, ze takie działanie jest karane (a w przychyla się do przegranej) gdy ktoś próbuje wpłynąć groźbami na zmianę opinii jeśli też nie ma do tego podstaw 😉 Co innego "groźba" powództwem do sądu o zniesławienie a co innego o zmianę opinii 😉 Nie wiem jak to wygląda w tym piśmie co Ty dostałeś.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Specjalista29
#4 Eksplorator#

,

napisali mi tak 

przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza ( nie napisałem żadnego, dałem tylko opinie) 

Działajac w imieniu .... .... wzywamy do usunięcia kłamliwego komentarza wystwaionego na serwisie allegro 

komentarz został wystawiony bez zadnego uasadnienia jezeli w ciau 24h komentarz nie zostanie usuniety skierujemy sprawe na droge sądowa bedziemy domagali się 30 tys wpłaty na konto naszej firmy 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Specjalista29 Wygląda mi to, ze ktoś sobie pobrał jakiś wniosek z sieci i nawet go nie przeredagował do istniejących faktów.

Odpisałbym z prośbą o sprecyzowanie tego pisma względem o jakim komentarzu mowa, czego tyczy się rzekome kłamstwo i jakiego uzasadnienia oczekują w komentarzu.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Specjalista29
#4 Eksplorator#

napisali mi tak 

przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza ( nie napisałem żadnego, dałem tylko opinie) 

Działajac w imieniu .... .... wzywamy do usunięcia kłamliwego komentarza wystwaionego na serwisie allegro 

komentarz został wystawiony bez zadnego uasadnienia jezeli w ciau 24h komentarz nie zostanie usuniety skierujemy sprawe na droge sądowa bedziemy domagali się 30 tys wpłaty na konto naszej firmy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Specjalista29 Typowy wzór ściągnięty z netu, aby zastraszyć, z błędami, bez interpunkcji itp. Niczego nie usuwaj i się nie bój 🙂 Oni to wysyłają standardowo każdemu, kto zaniży gwiazdki lub napisze negatywny komentarz. To już jest plaga na Allegro.

Po prostu to olej 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Specjalista29 Mi też to wysyłają, a ja im odpisuję - na drzewo, banany prostować 🙂

Potem już cisza i komentarz ostrzegający pozostaje 🙂

oznacz moderatorów

Specjalista29
#4 Eksplorator#

Z błędami bo to nie Polacy. Dzwoniłem do nich i rzekomy właściciel miał "ruski akcent" . Dzisiaj dostałem powiadomienie, że ich prawnik jest poinformowany o wszystkim w poniedziałek wniosek idzie dalej. A napisali to fonetycznie. 😄 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Specjalista29 Ślą, bo wysłanie takiego straszaka nic ich nie kosztuje a mogą tylko zyskać, dlaczego więc nie spróbować? Takie straszaki są skuteczne, większość osób dla świętego spokoju usuwa negatywa.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Specjalista29, widzę, że kontaktowałeś się z nami mailowo w tej sprawie. Jednak napisałeś wówczas, że doszliście ze Sprzedającym do porozumienia i chciałbyś poprawić przyznaną ocenę. Z tego, co rozumiem, zmieniłeś decyzję o zmianie pod wpływem Sprzedającego, tak?

Czy mogę Cię poprosić o zrzuty ekranu z rozmów ze Sprzedającym i jego odpowiedziami, o których wspominasz? Jeśli wyślesz je na spolecznosc@allegro.pl, przekażę je do zweryfikowania przez odpowiedni dział.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Specjalista29
#4 Eksplorator#

Miałem dwie sprawy i w jednej doszedłem do porozumienia ze sprzedającym i jest załatwiona (ta gdzie wysłałem mail. 

Natomiast temat na forum poruszyłem z innym sprzedającym 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Czyli dał się zastraszyć. Powinniście coś z tym zrobić, bo dawniej system komentarzy był zafałszowany ze względu na tak zwane negatywy odwetowe, a teraz staje się zafałszowany ze względu na opisane w tym wątku działania wielu sprzedawców.

oznacz moderatorów